Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Warta 16 km od Wielunia


Gość Tomek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tatamarcelka
Rejon Załęcza to w tym roku zacząłem trochę zwiedzać, Można mnie spotkać w rejonach: Przywóz,Kamion-Toporów, Krzeczów,Kochlew, Bugaj, Katerpole,Kajdas. Te rejony to codzienność prawie.W końcu wychowany 50m od Warty od urodzenia.

zazdroszczę. Co prawda ja też mieszkam od dziecka przysłowiowe 50m od warty, ale w Sieradzu to już nie ta rzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Wielgos85

W tym roku rozczarowało mnie przejeżdżając przez post w Warcie że nikogo , żadnego samochodu nad wodą nie dostrzegłem i to parę razy w roku mykając tam przez Wartę . Co pamiętam w tamtych latach to działo się i siedziało kilku zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopnica a jak tam pudowa tamki/ progu? bo coś widnieje w necie i po rzece się rozchodzi?

Podeślij jak chcesz więcej info jak,po co itp.

Pozdrawiam,

Nie wiem za bardzo o jaki próg chodzi. Jeżeli o ten związany z niedoszłą elektrownią wodną (100m przed mostem), to cofnięto pozwolenie na budowę i prace zatrzymano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

Dzisiaj byłem tu. Biczowanie od 11.30 do 16.00 - jedyne co się zadziało to podwójne wyjście krótkiego szczupaczka. Albo w wodzie pusto, albo ja z każdym rokiem coraz gorzej łowię, jedno z dwóch

post-12815-14544972941127_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

Witaj Konopnioca. To, co pokazujesz na Geoportalu, to akurat nie to zakole. Ty pokazałeś Toporów. Jakie te brzanki połowiłeś?

Tak, wiem. Toporów wskazałem jako drugie miejsce, gdzie złowiłem kilka brzan w tym roku.

Komopnica no to jak jest z tymi brzanami u Ciebie tak na prawdę, bo kilka postów do tyłu piszesz, że przez ostatnich 10 lat złowiłeś tylko 4, a teraz okazuje się, że na każdym ze wskazanych meandrów masz po kilka brzan i to na dodatek w tym jednym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

ja dzisiaj rzucałem w takiej sporej zatoczce połączonej z rzeką, zebrało się tam całe mnóstwo drobnicy na zimę. Dosłownie to zastoisko jest usłane drobnymi rybkami, wykonałem tak z 50 rzutów mając nadzieję, że za drobnicą przyszły tam szczupłe, ale po nich ani śladu, natomiast kotwiczką zahaczyłem w sumie 8 uklei i 1 płoć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

wydaje mi się też, że szczupłe muszą tam być, ale jak tu skusić go na blachę albo gumę, skoro on ma żarcia taką masę, że nawet ruszać się nie musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

ok 12 jak tam przechodziłem pierwszy raz, to spotkałem miejscowego spacerowicza i zaraz potem podjechał samochodem wędkarz popytał co i jak, a ja poszedłem dalej, a jak wracałem kilka godzin później nikogo nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Ja w takich miejscach dłubałem okonie i to sporo.Dobrze brały na paprochy,ale też na małe uklejki.Warto próbować jak wiadomo,że ryba jest.

Tatamarcelka-sprawdź pw,taką ciekawostkę podesłałem :twisted:

dostałeś moją odp na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Konopnioca. To, co pokazujesz na Geoportalu, to akurat nie to zakole. Ty pokazałeś Toporów. Jakie te brzanki połowiłeś?

Tak, wiem. Toporów wskazałem jako drugie miejsce, gdzie złowiłem kilka brzan w tym roku.

Komopnica no to jak jest z tymi brzanami u Ciebie tak na prawdę, bo kilka postów do tyłu piszesz, że przez ostatnich 10 lat złowiłeś tylko 4, a teraz okazuje się, że na każdym ze wskazanych meandrów masz po kilka brzan i to na dodatek w tym jednym sezonie

No fakt. Tak to wygląda, bo tak jest. W tym roku coś się trochę zmieniło. Na przełomie lipca i sierpnia widziałem też kilka spławiających się (nie da się pomylić z inna rybą) w Konopnicy.

Te ostatnie (dokładnie 6 szt, nieduże, tak na oko koło kilograma.) złowiłem pod koniec sierpnia. Dwie pierwsze na spinning, tak trochę przy okazji łowienia kleni, a po kilku dniach już planowo, na przepływankę (groch).

Nie wiem jak to traktować, jako przypadek, czy początek dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

w przyszłym roku zaraz po okresie ochronnym do końca października będę próbował na drgającą i bolonkę (właśnie planuję zakup i przez zimę chcę przynajmniej teoretycznie opanować tworzenie zanęty na duże uciągi, bo mam z tym baaardzo duży problem) . Jak się napatrzyłem na faceta, który w Sanie pociągnął na bolonkę ok 30 świnek w 3 godziny postanowiłem nauczyć się tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

kiedyś widziałem jak odbijali od brzegu i piłowali pod prąd wyraźnie na jakąś miejscówkę po drugiej stronie rzeki. Tam jest taki ekstra odcinek około kilometra w lesie. Coś mi się zdaje, że tam można połowić. Pewnie mają podnęcone i muszą coś tam ciągnąć, ale Ty pewnie wiesz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej starej tam są 3 dosyć duże zakręty i na każdym z nich brzeg jest stosunkowo wysoki. Generalnie to na każdym z nich łowią, albo uderzają na "odwieczną" przykosę pomiędzy 2 a 3 zakrętem (czyli zaraz za pierwszymi 3 ostrogami idąc w górę rzeki).

Mają bardzo dużo czasu to łowią. Ostatnio jak z nimi rozmawiałem, to coś wspominali, że kiepsko.

Tam gdzie łowią, to są miejsca od zawsze znane z brzan. Kiedyś łowiło się je tam regularnie i szło na nie jak w ciemno. Teraz jest już gorzej, chociaż to tam widziałem jak się spławiały.

Teraz jednak, świetnie pod tym kątem wygląda miejsce na przeciwko "plaży" na przeciwko wyspy, tz byłej wyspy, bo jedna z odnóg wyschła (jest to mniej więcej w połowie drogi pomiędzy mostem, a starą tamą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.