Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Warta 16 km od Wielunia


Gość Tomek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek1992

Chce sie zapytac o kilka rzeczy. W niedziele wybieram sie z kolega na ryby na rzeke Warte ok 16 km od Wielunia. W tym rejonie Warty jest dosc plytko tzn zdazaja sie dolki do 2 m ale zadko. Dno jest piaszczyste. Dopiero od nie dawna zaczolem lowic w rzece i nie za bardzo mi to wychodzi. Slyszałem o niezlych okazach zlowionych w miejscach w ktorych lowie lecz mi sie udalo zlowic jak do tej pory drobniec (ploc,jaz,klen,okon). W sloneczne widac dobrze zerujace klenie i to spore ale jakos nigdy nie moge sie do nich dobrac. Nurt jest barzdzo szybki a splawiki trzeba uzywac nawet 15 g lub koszyczki 80g aby nurt nie przeszkadzal w lowienu. Jak wczesniej pisalem od nie dawna lowie na rzece i nie wiem jak dobrac sie do wiekszych kleni. Kupilem juz zanete na rzeke i dodalem kilka dodatkow klejacych. Slyszalem ze mozna dodawac dodawac kulki proteinowe do zanet rzecznych. Podobno na klenie tez to jest dobre. Chcialbym lowic feederem i matchowka poniewaz bolonki jeszcze nie kupilem. Chcialbym sie poradzic jakis porad . Moze ktos tez jest z tych rejonow i moze mi pomoc, a jesli nie to prosze o porady wedkarzy z innych rejonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. tak się składa że ja pochodzę DZIAŁOSZYNA więc może wymienimy się informacjami znad rzeki. Napisałeś, że będziesz łowił 16 km od wielunia ale w którą stronę?

Podaj coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 7 months later...

Ja wiem, bo od dziecka tam łowię. A raczej łowiłem, bo od kilku lat już stamtąd uciekam. O brzenie zapomnij, kleni 1 stosunku do lat 90-tych jest jak 1:10. Jest jeszcze sporo klenia, ale małego i średniaczka (do 40 kilku cm). Jazie podobnie. Jeśli chcesz połowić jazi i to dużych to sporo w górę i w dół od Sieradza. Potężnego klenia sam poszukuję i widzę, że ta rzeka już mnie raczej takim nie uraczy, a jeszcze 5 lat temu były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik_kleniu, widzę właśnie, że zacząłeś się udzielać na forum, a to dobrze bo ja też jestem z Sieradza. W tym sezonie wziąłem się za spinning, i na Warcie w naszej miejscowości nie złapałem żadnego szczupaka ani sandacza, a szkoda. Może to wszystko przez tak niski stan wody? Latem jak byłem nad Wartą, to jak wszedłem do wody, to miała średnio ok. 0,5 - 0,7m.

Wiesz może jeszcze jak jest z leszczem na tym odcinku koło mostu w Woźnikach? W przyszłym sezonie biorę się za feedera, bo teraz łowiłem tylko zwykłą gruntówką na wodzie stojącej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie chciałbym cię zniechęcać, ale chyba nie odniesiesz zbyt dużych sukcesów również, a nawet szczególnie, jeśli chodzi o leszcza. Ja mogę powiedzieć o sobie, że dość dobrze opanowałem tajniki połowu jazia i klenia na drgająca szczytówkę, ale i tak nie pozwala mi to na osiągnięcie lepszych wyników niż 20 parę szt. tych ryb w całym sezonie!!! (mowa o rybach od 0,5 kg w górę, mniejszych nie liczę). Nie żartuję, taką mamy bezrybną naszą Wartę, przynajmniej w okolicach Sieradza. Powyższy wynik tak na prawdę można osiągnąć w JEDEN DZIEŃ w Wiśle, Bugu, Narwi, czy Odrze. Próbowałem wypatrzyć brzany w okolicach Strońska i Belenia, ale nie można wypatrzyć czegoś, co nie istnieje, są za to jazie do 50cm i wspomniane wcześniej klenie. Widuję bolenie. Na spinning (a byłem ok 10 razy jesienią specjalnie na szczupaka) złowiłem kilka czterdziestaków i jak co roku powtarza się ta sama historia, brak porządnego zębacza. Dodam jeszcze, że 90% złowionych przeze mnie ryb można ponownie zaciąć, bo jestem z tych co wypuszczają:) POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złowiłem kilka czterdziestaków i jak co roku powtarza się ta sama historia, brak porządnego zębacza. Dodam jeszcze, że 90% złowionych przeze mnie ryb można ponownie zaciąć, bo jestem z tych co wypuszczają:) POzdrawiam

Ja kilka czterdziestaczków tylko na Próbie, na rzece niestety nic :sad:

Ja też przyjmuję tylko C&R, szczególnie, jeśli jest tyle ryb co u nas, czyli "jak na lekarstwo".

W sezonie 2010 planuję powalczyć z kleniami na spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartę 10 km w dół i 10 w górę sobie odpuszczam., bo bezrybie,, spróbuję powyżej ujścia widawki, może też na terenie załęczańskiego parku. W burzeninie np facet z sieradza złowił jednego dnia w ciągu godziny 3 medalowe bolki (jest w styczniowych wiadomościach wędkarskich), będę też jeździł w okolice miasta Warta, ale z dala będę trzymał się od zapory w jeziorsku i tego tam towarzystwa (tłok, chamstwo i rzeź). POnadto planuję zbadać wartę poniżej uniejowa. Jak widzisz sama rzeka. To akurat mój żywioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc bezrybie mam na myśli okazy. Aby cię nie zniechęcić powtarzam, że połowisz sredniego klenia i jazia na pewno nie odchodząc daleko od sieradza. Ja natomiast poluję już tylko na grubego zwierza, powiedzmy, że podniosłem sobie poprzeczkę, bo maluchy i średniaki już jakość mi się znudziły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, widzisz, generalnie u nas w samym Sieradzu to woda ma 1.5m głębokości max.

Okazów tam nie znajdziesz, ale średnie klenie, może jakiś jaź.

Osobiście w sezonie 2009 łowiłem byłem kilka razy na Warcie pod mostem w Warcie (miejscowości :lol:) i na atmosferę nie mogę się poskarżyć.

Wiem też, że za samą tamą wędkarzy tyle, że nie ma miejsca usiąść, chyba, ,że przyjdziesz o 4 nad ranem. Kiedyś była tam ryba, trochę ładnych sandaczy, ale mięsiarze i kłusownicy zrobili swoje. A SSR i PSR gdzie jest, no gdzie? Szkoda, że nic z tym nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym forum jest już wątek o warcie w uniejowie i z wypowiedzi ludzi wynika, że sam uniejów to klapa, a podobno już poniżej jest fajna woda. POjadę i sprawdzę to. Biorąc pod uwagę, że już poniżej sieradza (jakieś 10 km) rybostan staje się bogatszy, niż w samym sieradzu, to dedukuję, że za Uniejowem będzie jeszcze lepiej. Wszak jest to przed jeziorskiem, a więc ryba może wędrować z daleka w dole rzeki. Podobno gdzieś w okolicach ujścia do odry jest jakiś próg dlatego certa, wegorz oraz łososiowate mają zagrodzone, ale pomijając to jest to juz znacznie większy obszar wody, niż licząc od jeziorska w górę. Liczę w przyszłym sezonie tam na jakiś rekord. W dół od sieradza złowiłem w październiku jazia 52 cm, ale wśród jazi, które tam pływają jest to jeszcze średniak. Dodatkowo widziałem cień olbrzymiej ryby (rybka ok metr. Mam nadzieję, że to była brzana, choć za słabo ją widziałem, to nie mam pewności) zbliżajacej się w nurcie do mojego zestawu, ale ryba nie podeszła. Tak więc myślę, że jest za czym pochodzić. Ponadto ci którzy się specjalizują w boleniach łowią systematycznie pokaźne sztuki, jak już wcześniej wspomniałem także powyżej sieradza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drgającą, bez koszyczka. Nie lubię zbędnego ciężaru i hałasu, choć z koszyczkiem może byłoby skuteczniej

Ale największe i najwięcej jazi łowię swoją tajną metodą. Mogę tylko zdradzić, że widzę jak ryba bierze przynętę do mordy. Klenia w ten sposób udało i sie tylko jednego. One sa za cwane i zbyt płochliwe na tą w sumie prymitywną metodę.

Tak więc nastaw się na jazie, a może będziesz miał sukcesy. Mnie się troche już nudzi ta rybka, jest to obecnie dominator w naszej rzece. Tęsknię za brzaną i super kleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.