Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki Feeder? - long distance


Rekomendowane odpowiedzi

Abu, a nie boisz się o dostępność szczytówek do tego Sangera? Ciekaw jestem jaki jest koszt jednej szczytówki/trzeciego składu Sangera. Dla mnie przy zakupie feedera jednym z wazniejszych kryteriów była właśnie dostępność zammienników/szczytówek. Przy okazji dowiedziałem się, że do King Feedera Long Range pasują szczytówki od feedera Preston Innovations Dutch Master 4.20, średnica szczytówki 3.5mm, koszt 70zł szt., Browning 60zł za szt. Feedery z serii Dutch Master mają szczytówki z dużymi oczkami przystosowane do używania ich z przyponem strzałowym (węzeł), producent chwali się tym w opisie wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Wypatrzyłem takie sumowe cudo Sangera z serii Uni Cat 163cm:

Uni Cat Twain Jacket

Fajnie uszyty ,mocny materiał ,mocne zamki tyram podobny pare lat a i kumpel ma typowy karpiowy pokrowiec ,jest tylko jeden mankament ,"dupiasty"ten materiał ala sky na dole ,niszczy się bardzo szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu, a nie boisz się o dostępność szczytówek do tego Sangera? Ciekaw jestem jaki jest koszt jednej szczytówki/trzeciego składu Sangera.

No nie boję się jakoś. Udało mi się zniszczyć póki co jedną, słownie i dosłownie jedną szczytówkę w ciągu wielu sezonów. I to głupio z własnej winy. Dbam o sprzęt. A cały skład "fizycznie" wydaje mi się trwalszy niż składak.

Mały OT, co do pokrowca, to polecam taki

Futerał Daiwa

http://www.daiwa.de/dw/de/produkte_1/taschen_futterale_1/hartschalen-rutentasche/5,1,74,75,1,2__products-model.htm

Pewnie można znaleźć gdzieś w kraju, sam kupiłem parę sezonów temu na wyprzedaży.

Sprawdza się znakomicie. Materiał, zamki, pojemność, sztywność itd. Wręcz stworzony do dwóch uzbrojonych feederów. Zmieści jeszcze swobodnie dwa dodatkowe nieuzbrojone kije, parasol, podpórki, podbierak itd. Przeżył sporo a jak złapała mnie ulewa, to wyprała poszycie i wygląda jak nowy. :wink:

"dupiasty"ten materiał ala sky na dole ,niszczy się bardzo szybko.

Witaj maniek po długiej przerwie :lol:

Daiwa ma sztywny, plastikowy spód, jakieś 5cm takiego cokołu, przydaje się w podmokłym terenie.

essewissa, ostatnia przelotka szczytówki Daiwy HF2 ma 4mm wewnątrz. Porównałem przed chwilą, nie różnią się bez względu na krzywą ugięcia.

Tak czy siak, strzałówkę wymieniam po jednej trudnej bądź dwóch lekkich zasiadkach. Tak profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Abu za zmierzenie średnicy przelotek. Też bardzo dbam o sprzęt, ale jedną albo i dwie sztuki szczytówek potrafię złamać w sezonie. Myslę, że za bardzo odchudzam zestaw i stosuję zbyt miękkie (słabe) sczytówki do zbyt dużych koszyków. Zawiązałem sobie wczoraj na próbę węzeł albright żeby sprawdzić jak przechodzi przez szczytówkę 2.oz (3mm), węzeł zrobiłem na żyłkach 0,14 i 0,20. Jeżeli węzeł :plecionka 0,06 + żyłka 0,23 będzie podobnej wielkośći do tego który zrobiłem na żyłkach to nie będe miał żadnego problemu, swobodnie przechodzi przez oczka szczytówek.

Teraz muszę się zastanowić nad jakąś dobrą plecionką, ale to już w temacie Abu żeby nie robić offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że za bardzo odchudzam zestaw i stosuję zbyt miękkie (słabe) sczytówki do zbyt dużych koszyków

Generalnie trzymam się zasady oz szczytówki +-20% = ciężar zestawu. I nie udało mi się złamać szczytówki podczas rzutu. Istotna rzecz - sam rzut. Feederem raczej się lobuje niż strzela jak z karpiówki.

Z plecionką jest spore ryzyko przy wietrze bądź wędkując nocą, łatwo owija się wokół szczytowych przelotek. Kilka razy udało mi się zakręcić młynkiem z taką pętlą i tylko nienaturalny dźwięk zatrzymał mnie przed dalszym kręceniem a tym samym złamaniem szczytówki.

Co do węzła strzałówki do dalekich rzutów, to stosuję odchudzony odwrócony albright

http://normark.pl/pl/products/?category=135

Odchudzony, bo siedem, osiem oplotów jest ok i węzeł trzyma jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia przelotka szczytówki Daiwy HF2 ma 4mm wewnątrz

w JVS jest też 4mm, bez względu na ugięcie szczytówki.

W zeszłym sezonie używałem PP 0,15 z strzałówką 0,28 wszystko ładnie pięknie, ale przy częstym sciąganiu zestawu "chrobot" o przelotki staje się bardzo nieprzyjemny. Nie wiem jak jest z innymi plecionkami, ale PP "trzeszczy".

Mam prośbę Panowie jeśli moglibyście napisać jakich plecionek oraz żyłek używacie w takich zestawach - chodzi mi o model oraz średnicę
Powiem szczerze, że póki co na koszyczku 30g osiągałem bodajże max. ok. 42-50m (liczone obrotami korbki choć pomiar ten nie jest do końca dokładny bo zmienia się średnica szpuli, ale pi razy oko wystarczy) i przy tym często rwał mi się zestaw na żyłce 0,28 oraz o zgrozo 0,35mm...

OT cd. :wink:

Żyłki ogólnie od 0,18 do 0,25 od kilku sezonów Browning Feeda Line. W tym próbuje żyłke Mavera dodatkowo.

Wg. mnie łowisz na zbyt grubej żyłce, 0,20 0,22 powinno wystarczyć (chyba że łowisz karpie i amury :wink: )

Spróbuj płynniej rzucać i sprawdź czy coś nie przeciera/uszkadza Ci żyłek, 0,35 nie powinno strzelić przy koszyku 40g :roll: zresztą ta średnica skutecznie hamuje taki zestaw.

Fajnie uszyty ,mocny materiał ,mocne zamki tyram podobny pare lat a i kumpel ma typowy karpiowy pokrowiec

feedery tak poskładałem że mają 2m po złożeniu :wink: też szukałem odpowiedniego pokrowca i trafiłem właśnie karpiowy, coś takiego: TD Invader Ex

http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop∂=info&id=2623

na dobrą sprawę można się w nim schować, miejsca dużo, praktycznie wszystkie długie szpargały się tam mieszczą.

abu, miło Cię widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT cd. :wink:

Żyłki ogólnie od 0,18 do 0,25 od kilku sezonów Browning Feeda Line. W tym próbuje żyłke Mavera dodatkowo.

Wg. mnie łowisz na zbyt grubej żyłce, 0,20 0,22 powinno wystarczyć (chyba że łowisz karpie i amury :wink: )

Spróbuj płynniej rzucać i sprawdź czy coś nie przeciera/uszkadza Ci żyłek, 0,35 nie powinno strzelić przy koszyku 40g :roll: zresztą ta średnica skutecznie hamuje taki zestaw.

To ja już jestem cały głupi z tego przy 0,22 to bym miał wrażenie, że ona pęknie przy rzucie zanim dobrze zamach zrobię... Ehh tak to jest jak się nie ma żadnego doświadczonego porządnego wędkarza znajomego pod ręką, a wszystkiego się trzeba uczyć z filmów i internetu :mrgreen:

Stosowałem 0,25-0,28, a łowię małe ryby, ale brałem takie żyłki ze względu na rzuty i koszyczki, żeby nie wydawać 15zł dziennie na koszyczki :???:

No nic popróbuję w tym sezonie zapewne znowu troszkę koszyczków pójdzie w wodę, ale może opanuję w końcu to wszystko :roll:

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 0,20 Team Mosella Impact Feeder i rzuty koszykiem 40g to norma. Fakt nie miotam tym na siłę jak karpiówką, raczej wykonuję płynny przyspieszany rzut no i nigdy się nic nie zerwało. Potrenuj rzuty(na sucho, na trawie) i wiązanie, czasami źle wykonany węzeł jest właśnie przyczyną zerwania zestawu. Możesz też, zastosować amortyzator przy koszyku, zmniejszy to przeciążenia w początkowej fazie rzutu. Opisz poza tym dokładnie swój zestaw końcowy, bo jak dla mnie zrywanie 0,35 przy takim ciężarze wydaje się być prawie niemożliwe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Nie mogę tego znaleźć, ale ktoś z forumowiczów "macał" feedery Balzera Zammataro. Jak przeczyta ten post, to proszę o bardziej szczegółowy opis. Bardzo interesują mnie te patyki, podobnie jak Fujitsu.

Pewnie chodzi o mnie. No co prawda miałem ten kijek w swoich łapskach i były to wersje heavy i ultra heavy ale z takich testów na sucho nie mogę za wiele o nim powiedzieć. Zapadł mi w pamięci jako wagowo ciężki, najmocniejszy feeder jaki było mi dane potrzymać o dość dziwnym designie. Przelotki wydają się być mniejsze jak przy king feeder long range którego kupiłem no i ten grafitowy uchwyt kołowrotka fuji bez metalowego okucia w górnej części jakoś całkowicie mi się nie podobał i jakoby nie pasował do całości, ale to tylko moje skromne zdanie. Nie zdecydowałem się na niego z wyżej wymienionych powodów jak i z powodu wysokiej ceny, wersje heavy proponowano mi za 245euro. Long Range wydawał się być bardziej "dla mnie" i jeśli chodzi o prace, wykończenie jak i cenę 139euro. Jeśli czas pozwoli to wybiorę się koło soboty z aparatem do sklepu i nakręcę kilka filmików z Zammataro w roli głównej.

pozdrawiam

Witam.

Może pomogę ponieważ jestem posiadaczem w/w wędki BALZER-MASTER PIECE w wersji 4,22m/155g oraz Browninga z serii King Rive Feeder 4,50/200g.Tak wiec zaczynając o wędki Browninga to dla mnie jest to sprzęt doskonały zapas mocy czułość itp; na bardzo dobrym poziomie dam przykład koszyczki 120gr które nie często stosuje na Odrze wyrzucam bez jakiego kol wiek ryzyka na dystanse o których inni wędkarze łowiący obok mogą tylko pomarzyć a koszyczkami o wadze 70/ 80gr to można rzucać w okolicy 90/100m bez problemu!!! mam żyłkę0,20/ 0.22 innej nie stosuje dopiero w tym roku zamierzam zastosować plecionki. Nosiłem sie z zamiarem zakupu drugiego takiego kija u dystrybutora Browninga na Polske w firmie ArnalFishing ale poinformował mnie, że są one juz nie dostępne w sprzedaży a następcą King Rive Feeder jest właśnie Browninga Long Range na którego jednak sie nie zdecydowałem po rozmowie ze sprzedawcą który to powiedział mi ,że to już nie są takie same kije . Dlatego postanowiłem poszukać za granicą wspomnianego Browninga ale nie mogłem nigdzie go namierzyć ale za to znalazłem za bardzo dobre pieniądze wspomnianego BALZERA szczerze powiem ,że był ze mną tylko dwa razy na rybach w zeszłym roku ale odczucia z wędkowania nim są niesamowite. Wykonanie oraz co najważniejsze walory użytkowa są na jeszcze wyższym poziomie jak w Browningu ( choć wydawać by sie mogło nie możliwe) a jednak taka jest prawda . Faktycznie jest cięższy pomimo że jest krótszy ale zapas mocy jaki ma uważam za wyższy niż Browninga ,sztywniejszy akcja pod rybą oraz podczas żuty doskonała przelotki takie same jak w Browningu bardzo duże omotki zero jakich kol wiek nadlewów ,uchwyt kołowrotka faktycznie bez pierścionka ale Fuji i pewnie trzyma(taki sam uchwyt jest w Browningu King Feeder tylko w długości 390m i nie ma z nim najmniejszych problemów),korek rękojeści lepszej jakości od korka Browninga materiał HIGH MODULUS IM-12 z jakiego wędka została wykonany przewyższa o klasę Browninga w wzmacniany matą węglową na całej jego długości (mój Browning ma takie wzmocnienie tylko przy łączeniach elementów) łączenia spigotowe dłuższe z odpowiednim zapasem na wycieranie wzmacniane pierścieniami na nich. Jednym słowem jest to wędka która według mnie ma same zalety przede wszystkim walory użytkowe- wykonanie -niesamowitym zapasem mocy jak ( feedery Fujitsu na które mam okazję wędkować za sprawą kolegi który ja ma i razem jeździmy na ryby) ale z czułością wędki King Rive Feeder .Nie można porównać Feedera BALZERA ZAMMATARO do Browninga .Muszę szczerze przyznać ,że jest to klasa wyższa ( nie ujmując nic Browningowi który tak jak pisałem jest doskonały lecz już nie dostępny) ale cena BALZERA mówi sama za siebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ARDR, jak bedziesz miał troche czasu i chęci wrzuć foty Browninga i Zammataro, najlepiej w dziale testy.

W tym roku postaram się też dodać swoje JVS w dziale testy. Leci już trzeci rok jak je mam i w sumie wypadałoby coś więcej o nich skrobnąć, szkoda tylko że nie są już produkowane.

Zammataro wydaje się być bardzo porządnym kijem, zresztą cena stawia go w najwyższej klasie feederów. Fajnie że jest na forum ktoś kto posiada taki kij.

A opis feederów typu Browning King, Balzer, Shimano i inne typu "long distance" jak najbardziej porządany, u nas nadal słabo w tym temacie. Takie kije świetnie się sprawdzają w dużych rzekach, czy też zbiornikach zaporowych, wymiana doświadczeń w tej dziedzinie napewno nikomu nie zaszkodzi.

Ps.Romcio.fish fajny opis i test Dragonów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opis feederów typu Browning King, Balzer, Shimano i inne typu "long distance" jak najbardziej porządany, u nas nadal słabo w tym temacie.

Ps.Romcio.fish fajny opis i test Dragonów.

cześć wojtt,

dzięki za dobre słowo, miło mi.

A propos feederów, posiadam i jestem w nim zakochany feeder Shimano jeszcze z czasów, gdy każde wędzisko było dopracowane i wiele kosztowało. Postaram się o nim napisać w Testach. Myślę, że wielu "haczykowcom" się spodoba.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.