Skocz do zawartości
tokarex pontony

Biała Przemsza


sejdon

Rekomendowane odpowiedzi

rozmowa z prof. Kazimierczykiem nt. śląskich rzek

" większość śląskich rzek , pomimo ostatnio dużego postępu w ochronę ich

czystości, jest skażona i musi upłynąć wiele lat , zanim sie to zmieni.

Badając bentos i tychoplankton , stwierdziliśmy znacznie przekraczające

stężenia ołowiu , kadmu i srebra. Przez wiele lat część rzek była syste-

matycznie zanieczyszczana przez kopalnie i huty. Najbardziej ze wszystkich

śląskich cieków jest zanieczyszczona Biała Przemsza z powodu pobliskiej

kopalni cynku i ołowiu , oraz srebra. Praktycznie te metale ciężkie

występują na każdym poziomie jej osadów , w fitobentosie , plantonie , jak

i innych organizmach żywych . Szczególnie przestrzegam , przed podlewaniem

wodą z tej rzeki ogródków przydowmowych, a broń boże spożywania ryb .

Niestety musi upłynąć wiele lat zanim nastąpi samooczyszczenie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

A ja zauważyłem problem w tym roku na wysokości Błędowa. Na początku roku jak ustąpił śnieg nie było do około czerwca ani jednego pstrąga w rzece (żaden wędkarz nic nie złapał) teraz pojawiły się pstrągi ale wielkości około 10-15cm co się podziało z większymi rybami :?: Zna ktoś odpowiedz na to pytanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem problem w tym roku na wysokości Błędowa. Na początku roku jak ustąpił śnieg nie było do około czerwca ani jednego pstrąga w rzece (żaden wędkarz nic nie złapał) teraz pojawiły się pstrągi ale wielkości około 10-15cm co się podziało z większymi rybami :?: Zna ktoś odpowiedz na to pytanie :?:

Ja znam, zobacz co robisz, co wrzucasz na YT i zastanów się co się stało z rybami

tutaj inni [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Nikt nie kłusuje ryb nie ma i tak jest od dwóch lat. W lato trafiają się małe takie 15cm a na zimę odpływają i tak co roku. Jeszcze trzy lat temu łapało się takie pstrągi nawet 40cm a teraz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W lato trafiają się małe takie 15cm a na zimę odpływają i tak co roku"

:)))))))))))))))))))))))))))))))

"Wniosek jest jeden rzeka jest za mało zarybiana"

:)))))))))))))))))))))))))))))))))

nie ma jak spotkanie dwóch fachowców na forum i wymiana wiedzy :D

K***a popłakałem się ze śmiechu :D

pozdrawiam Was serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Byłem ostatnio na wycieczce rowerowej i dojechałem nad Białą Przemszę w okolicy Sosnowiec Niwka dokładnie na jazie ujęcia wody do Elektrowni Jaworzno 3 powyżej tylko nie na tych płytach tylko 2 strona.Dwóch spinningistów na spore kopyta wyciągali szczupaki jeden za drugim i to dość sporawe takie 60-80 i większe grubiutkie zieloniutkie aż dziw,że w takim potoku takie ryby występują podobno i też są spore pstrągi :) wszystko wracało do wody i dwa pytania czy mają zasadę "no kil" czy po prostu woda jest na tyle zanieczyszczona,że ryba się nie nadaje na patelnie ??? Wędkował ktoś tam kiedyś z was koledzy ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.