Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na pstrąg okoń okolice rybnik żory


ciepiela22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Widze że albo niewielu wędkarzy jest z tych okolic albo są tak leniwi/chamiaci że nie odpisują.

Po roku w końcu ktoś Ci odpowie :)

Pisałem o zbiorniku obok Makro w rybniku (ul. Prosta). Na pewno są tam okonie. Nie wiem czy jest ich tam dużo ale na pewno są. Nie codziennie wyławiają je tam ludzie ( w tygodniu niewiele osób tam przyjeżdża) ale w tym tygodniu się jedna solidna sztuka trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że albo niewielu wędkarzy jest z tych okolic albo są tak leniwi/chamiaci że nie odpisują.

Super określenie... :neutral:

Koledzy weźcie sobie wykaz łowisk. Tu masz linka http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/9090/wykaz_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_na_lata_20122014

Masz wykaz wszystkich łowisk w okręgu Katowice. Natomiast jeżeli liczysz, że są jakieś inne łowiska z tzw. dzikich zarybień pstrągiem to nikt ci tej tajemnicy nie zdradzi. Co do okonia to jest to ryba wszędobylska. W twojej okolicy jest kilka łowisk i na pewno w każdym z nich występuję.

Spytam bo jestem ciekawy, czemu kolega odkurzył tak stary temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Hmm, pewnie dlatego że nic się na tym forum ciekawego nie dzieje. A jak widać odświeżenie tego tematu poskutkowało.

Poza tym wychodzę z założenia że jest tu na tym forum jakiś admin który wyczerpane wątki lub takie na które już się nie powinno odpisywać powinien pozamykać. A skoro watek był otwarty to odpisałem. Poza tym wątki na które od dawna nie ma odpowiedzi powinny trafiać do kosza a skoro ten nie był w koszu tzn że jest aktualny :)

No i widać że ktoś się tym znów zainteresował.

Mi by sie przydały namiary na jakieś dzikie łowiska, a znalezienie takich to naprawdę problem. W okręgu rybnickim nie mamy milionów wędkarzy więc mógł by ktoś nakreślić sytuacje na temat dzikich zbiorników i nic złego nikomu by się nie stało. Ja np z reguły ryb do domu nie biorę bo nie miał by kto zabić takich. Jak są karpie na święta to jest wojna w domu i przegrany musi pełnić "honory" :) .

Co do tego wykazu łowisk - no cóż, znów łowiska z PZW a to nic w zasadzie nie zmienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że dzikie łowiska są lepsze to odpuść sobie... Mam w okolicy dwa :neutral: na jednym było do pewnego czasu dzikie wysypisko... Teraz zrobili A1 to już jest lepiej, lecz zlikwidowali ( zasypali ) je w połowie i odcieli dopływ :evil: ... Jedyna woda jaka tam wpływa to deszczówka z drenaży autostradowych. Na drugim połowisz tylko żywca ( karaś, wajska ). O takie łowiska nikt nie dba :sad:. I dodam, że czasami i strach iść tam samemu bo jak trafisz na pijanych lub naćpanych kretynów to różnie się może skończyć.

Wodę masz fajną w okolicy, w szczególności rz. ruda :) jak bym miał taki strumyk w okolicy yo bym sie cieszył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, faktycznie na niektórych takich dzikich łowiskach to może i strach. Ale pewnie na wielu też może być całkiem fajnie. Kwestia tego gdzie i jakie to jest łowisko. Jesli jest ono w środku lasu to myślę że pijanej młodzieży nie znajdziesz a przyjemność z takiego wyciszenia jest ogromna. A ryby to inna sprawa. Wiadomo że nie będzie tam takiego wyboru jak na komercyjnych czy tych zarybianych ale coś za coś. Mi na braniu ryb i pobijaniu jakis rekordów nie zależy. Jeśli jest to dół powysypiskowy to może nie być najprzyjemniej. Jeśli jednak jest to jakieś fajne rozlewisko to i rybki będą i smrodu nie będzie :)

Co do rzeki ruda to niestety w tym roku wody było tam bardzo mało. Jak się na kajaki wybrałem to się szorowało co chwilkę "dupą" po dnie. Dodatkowo zapach tej wody też do najfajniejszych nie należy. Ale widziałem wędkarzy i raczej sobie chwalą tym bardziej że tereny przez które ona przepływa są w większości naprawdę dzikie :) .

Na razie i tak zależy mi na bezpańskich wodach i chętnie bym takie poznał w mojej okolicy bo te z PZW czy prywatne to łatwo wytropić i niestety kosztują na co mnie w tej chwili nie stać. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Dzień dobry

Czy ktoś z Was orientuje się, jakie prace są prowadzone na rzece Ruda w Rybniku Stodołach przy stadninie konie od strony rzeki ?

Wczoraj zauważyłem wycięte krzaki, ścięte drzewa i wyrównany teren jakieś 200 m od mostu drogowego obok restauracji Kobyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.