Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jeziora niczyje - Jak znaleźć dzierżawcę.


kasko43

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy mojej miejscowości znajduje się pewne jezioro, średnio-małe i kilka bajorek. Na tym większym jeziorze łowiłem w zeszłym roku, spotykani wędkarze mówili, że jest to zbiornik PZW. Jest tam nawet bardzo stara tabliczka na drzewie. Jednak tego jeziora nie ma w szczegółowym spisie łowisk... Jezioro nie ma nazwy na mapie, nieoficjalnie mówi się na nie "komin".

Przypuszczam, że jest to byłe jezioro PZW a obecnie nie ma dzierżawcy i należy do gminy.

Do kogo zwrócić się, by dowiedzieć się kto jest dzierżawcą tego jeziora? Do urzędu gminy? Jeżeli tak to do jakiego oddziału? Czy mam im wysłać pismo? Czy będą wiedzieli o które jezioro chodzi, skoro nie ma ono nazwy? Podać im współrzędne czy mniej więcej opis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Też się na tym zastanawiam.. Jest wiele takich zbiorników, na niektórych nawet kwitnie życie wędkarskie, a sami wędkarze mówią, żę tu można bez opłat.. Najlepiej jest chyba mieć w takiej sytuacji 20-50zł pod ręką, w razie właściciel by się nagle znalazł :D

Przy okazji - dziwię się, czemu nie ma w Polsce obowiązku oznakowania łowiska tzn jednoznacznego wskazania właściciela/dzierżawcy i informacji nt. możliwości amatorskiego połowu ryb. Wędkarz musi mieć ze sobą cały arsenał przyrządów i dokumentów, przy czym sam musi czasem stawać na nie powiem czym, żeby dowiedzieć się czy mu wolno tu wędkować, a jeśli wolno to na jakich zasadach, za jakie pieniądze i u kogo zapłacić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, powinna być tabliczka. Czy PZW może dzierżawić jakieś jeziora nie ujęte w szczegółowym spisie wód? Wydaje mi się nie. Zapytam się jeszcze w urzędzie gminy. Jak nie uzyskam info- to każdy mały nieoznaczony zbiornik będę traktował jako wolny do łowienia. Czasem spotykałem się ze zbiornikami z tabliczką na środku "teren prywatny".

Ps: Swoją drogą kwestia nazewnictwa zbiorników to porażka. Mógłby to ktoś chociaż ponumerować, bo masa zbiorników nie ma nazwy, a drugie tyle ma nazwy identyczne (głębokie, dąbie, piaski)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzę ,że ktoś mnie ubiegł w tym temacie .Koło mojego domu jest małe jezioro od czasu do czasu ktoś tam łowi.Podobno należy ono do Miasta Krakowa( wolno łowić na tzw. ,,białą kartę" ) jak się tego dowiedzieć , do kogo zadzwonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mam podobny problem. Niedaleko mnie jest jeziorko(czerwona strzałka). Mówią u nas na to "Doły". Czy można tam łowić bez karty wędkarskiej?

Załączam zdjęcie gdzie zaznaczone są łowiska PZW. Wychodzi na to że nie jest to zbiornik PZW ale wolę się upewnić.

owisko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.