Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przypon strzałowy


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Czu można uzywać przyponu strzałowego do the method? Strzałowkę chce wykonac o dlugosci 5m z zero memory TB 20 lb , a żyłka głowna 0,35.

Czy do metody można używać przyponu włosowego z fluocarbon lub zero memory? Oczywiście kulka tonąca na włosie?

Z ajkich innych materiałow dobrze wykonać jest przypon włosowy ?

Bardzo proszę o opinie.

Dzieki wielkie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
można uzywać przyponu strzałowego do the method?

Pewnie że tak,a nawet powinno bo jest duże prawdopodobieństwo zerwania zestawu podczas rzutu.

Co do długości przyponu ja zawsze stosuje ok 7m a tak dokładniej to dwie dł. kija :wink:

Do metody zazwyczaj stosuje się kulki pływające na przyponie max 10cm a przypon najlepiej jeśli będzie wykonany z miękkiego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałówka z Zero Memory TB to średni pomysł :roll: Przecież to nie jest jakiś super jakościowo materiał i o ile na przypony jeszcze sie nadaje to strzałówki bym z tego nie zrobił. Daj jakieś grube dobrej jakości mono albo fluorocarbon i już. Ja tam osobiście wole plecionkę na przypon strzałowy i tamten sezon przeleciałem na Muscle Briad z TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kulki to sie nie zgodze, stosuje się takie jakie sie sprawdzaja

Napisałem że najczęściej stosuje się pływaki,ale jest oczywiste że można stosować nawet białe robaki na klipsie czy też kukurydzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam prośbę o wstawienie dokładnego opisu przyponu strzałowego jak go robicie jakie węzły stosujecie grubości i długości linek/plecionek krętliki haki najlepiej z jakimiś zdjęciami lub rysunkami bo nie wiem jak go stworzyć.

Do tego poprosił bym o techniki wyrzutu takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile niektóre szczegółowe i konkretne info ciężko znaleźć w sieci to akurat po wpisaniu w google "przypon strzałowy" jest tego pełno :wink: Zobacz: http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=przypon+strza%C5%82owy&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Wiem że po to jest forum ale chcesz konkretnych odpowiedzi z obrazkami itd to najlepiej skorzystaj z linku wyżej i przeglądnij chociaż pierwszych 5 wyników, będziesz wiedzaiał dużo więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra,

dla twojej informacji używam przyponów strzałowych robię je z plecionki 50 przywiązanej do plecionki głównej 40 węzłem albright+lock tworze dwie pętle na lince do których doczepiam krętliki morskie i do nich przywiązuje plecionkę 30 którą zakańczam haczykiem z oczkiem i węzłem palomar na końcu plecionki montuje ciężarek szczałowy z krętlikiem węzłem trzy końce 80g do 200g w zależności od potrzeb.

Sposoby wyrzutu to za głowy zasięg rzutu do 100m lub rzut wleczony zasięg do 150m

Pewnie jakbym zastosował tą metodę na jeziorze tylko z jednym hakiem to też by zdała egzamin ale chce się dowiedzieć jakie inne metody stosujecie na jeziorach a na gogle jak piszesz to tego już nie znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę o propozycje dotyczące meteriału na strzałowkę. Zestaw the methode, ok 120 g koszyk z zaneta, odległość ok 60 -70 m od brzegu.

Drugie pytanie . Czy można łączyć przypon końcowy z miekkiej plecionki bezpośrednio do strzałówki np z fluorocarbonu TB 0,47 ? Czy należy zastosować miedzy zestawem wlosowym a fluorocarbonem kawałek leadcora i na nim montować koszytk to methody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce stosować dość duże koszyku lub ciezarki z pasta pelletowa i ziarnami i boje sie zerwania zylki. Odległość nie jest duża ale taki zestaw wymaga dość dużej siły przy rzucie nawet na takie odległości, to są duże gabaryty o masie nawet ponad 120g. Zastanawiam sie tylko fluorocarbOn, mono czy plecionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Wiążąc przypon tą metodą strzałówka robiona jest jest z żyłki i oplot wykonywany jest plecionką. Natomiast jeżeli przypon strzałowy robimy z plecionki to należy oplot wykonać "w drugą stronę" tzn. plecionką na żyłkę czy można oplot z żyłki zrobić na plecionce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonujesz w tę samą stronę. Zawsze w tej samej kolejności bez znaczenia czy strzał robisz z plecionki, żyłki mono, czy fluorocarbonu. Na filmie Przemka Mroczka robią strzałówkę z czarnej Amnesii, proponuję te filmiki, dają duże wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.