Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Marzec 2011


pepe17

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj rozpoczęcie sezonu. Na Ds-a jedna płotka i kilka niezaciętych brań. Niestety na karpiówkach zero ruchu.

Jeszcze kilka ciepłych dni, woda się nagrzeje i karpie może ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Jedno wyjście do wobka jakiegoś srebnego klocka, kilka sekund kontaktu i po zawodach.

Albo to był spory kleniojaż albo bolek około wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem znad Nogatu. Siedziałem od 5 do 12, brań było kilkanaście, ryb niestety tylko 3. Jeden lin ( pierwszy w życiu, więc cieszy niesamowicie), jeden kąrpio-płocio-leszcz... i jeden okoń.

Jeden naprawdę duży lin spiął się po kilku sekundach holu... wiązankę po łacińsku rzuciłem niesamowitą :lol:

W sobotę powtórka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z rzeczy, którą mogę doradzić, to... cierpliwość w tym co robisz .

Nie znam rzeki, ale jak niski stan, to wystarczyło u mnie sięgać przynętą dalej, 15-20m. Obławianie w odległości do 10m, u mnie, praktycznie kończy się podziwianiem przyrody nad wodą . Nic nowego pewnie nie powiem, ale warto zmniejszyć ilość rzutów na rzecz jakości dokładnego obławiania.

Do tej pory na kilka wypadów miałem parę pięknych brań. Jutro może w końcu coś konkretnego doholuję.

A w jakich porach dnia poszukiwać tej rybki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj 31-szy wiec chyba ostatni raz w temacie :mrgreen:

Dzisiaj znow wypad na spławik rybki chetnie współpracowały,złapałem 4 linki 25-30 cm jedna płoc ok 30 i sporo dwudziestek.Przed dziewietnasta kiedy brania stały sie naprawde czeste szczeliła mi guma w bacie :evil: wszystkie nadal pływaja :wink:

post-9420-14544972822998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu wypad na zbiornik zaporowy Żeronice i nawet wypad muszę uznać za udany z początku jak pogoda była w miarę (od 10 do 12 słoneczko) złapałem kilka krąpi i płotki później (12 do 16 pochmurno) brania ustały.

P.S

Mam pytanie ktoś z bardziej doświadczonych wędkarzy może mi powiedzieć co to mogła być za ryba a mianowicie branie wyglądało tak ze szczytówka zaczęła się powoli uginać i to znacznie (pierwsze ugięcie zauważyłem w ostatniej fazie wiec już nie zacinałem) odczekałem chwile i znowu zaczyna się powoli uginać, zacinam i pusto. Ponownie rzuciłem zestaw i po paru chwilach to samo (łowiłem na dwa największe ziarnka kukurydzy jakie miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurraaaa... ja dzisiaj uratowałem z niecki wodnej która została po rozlewisku bugu uwaga: 22 szczupaki :) jeden nawet ładny :P 60cm wypchana ikrą mamuśka :) kilka wpuściłem do swojego zbiornika wodnego żeby wyredukować nadmiar karasia :) ciekawe ile jeszcze takich zbiorniczków się porobiło w których pływają piękne ryby.. coś co zwróciło moją uwagę to czaple łowiące ryby... duuuużo czapli.. więc chyba źle nie zrobiłem.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad na Cybine znowu nie należał do udanych.. Poza pogodą która ostatnio dopisuje coraz lepiej to ryby strajkują pełną parą :wink: 2 szczupaczki nie wiele większe od woblera i to wszystko :cry: Klenie i jazie najwyrazniej jeszcze nie bardzo mają apetyt na moje przynęty :grin: Ale i tak jestem bardzo zadowolony z wypadu.. Jutro powtórka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.