Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szreniawa


Gobio Gobio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Łowił ktoś może w tym roku na nizinnym odcinku od Stogniowic? Jako że do lutego jeszcze troszkę zastanawiam się czy nie pobiegać w poszukiwaniu czego kol wiek. jak tam wygląda rzeka ? Da się spacerować ?.

A co do stanu Szreniawy... Fakt! Niedawno bylem w Proszowicach i byłem zaskoczony kolorem wody. Jeżeli to co mówili starsi sie sprawdzi woda powinna w tym roku wyglądać o wiele lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

MarioKr,

jak pogoda pozwoli też zamierzam zacząć sezon pstrągowy od Dunajca, a dokładnie jego tarnowskiego odcinka. Zapewne będą to jak zwykle okolice Melsztyna. Masz może jakieś wiadomości jak wyglądala w tych dniach woda w Dunajcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nikt się nie chwali więc zacznę jako pierwszy:-) pomimo deszczowej pogody presja spora (minąłem ok 10 osóB). Łowiłem od 10 do zmierzchu. Brań i wyjść sporo, 6 sztuk na brzegu, dwie po 37 cm i życiowy rekord na rzece 46 cm (niestety od deszczu zaparował mi obiektyw od telefonu i zdjęcie wyszło z du...rybki chude i mało waleczne:-( podejrzewam że w sierpniu nie poszło by mi z nimi tak łatwo:-) wszystkie wróciły do wody, wszystkie na salmo trouta...na jigi też było kilka brań.Poziom o kolor wody jak dla mnie idealny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać iż znów Pokazały się na Szreni Cormorany miałem okazje zobaczyć 4 sztuki, może być ich więcej zasiedliły na okres lutego Proszowice, są niezwykłe płochliwe ale i uparte. 2 lata temu było to samo tylko całą watahą przyleciały 30 szt, Pamiętam co było na wodzie, jakie spustoszenie wyrządziły na Szreni i a przede wszystkim na Ścieklcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś zwiedziłem gorę Waganowice Do Niegardowa, pięć pstrążków takich od 28-32. Zna może ktoś jak tam wygląda sytuacja powyżej Waganowic? Nigdy w tych okolicach nie byłem a z chęcią bym odwiedził do Słomnik miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strasznie długi kawałek rzeki, chyba że byłeś cały dzień. Ja zwykle jak zaczynam w Waganowicach przed strażą to ledwo do Czech dociągam.

A co do Twojego pytania, łowiłem kiedyś od mostu w Niedzwiedziu w dół rzeki, ale bez jakiegoś szału. Ostatnio przerzuciłem się na górny odcinek Szreni przed Słomnikami, gdzie miałem w zeszłym roku dużo lepsze wyniki. Chodź i tak największego kropka w zeszłym sezonie wyciągnąłem na Dłubni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godz łowienia, Przy atrakcyjnych miejscach zostawałem na dużej. Troszkę km narobiłem ale to u mnie Norma, Kormorany buszują też w tych miejscach:/ No właśnie Planuje spróbować Przy Słomnikach w dół. Czy jest tam jakiś dojazd czy po prostu od Słomnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 4h spacer po Szreniawie od ujścia potoku Ścieklec do stopnia wodnego obok młyna. Niestety bez kontaktu z rybą.

Pogoda dopisała - cieplutko. Niestety pojawiły się też Kormorany które bardzo ambitnie penetrują wodę.

Stan i Kolor wody:

4559a4f18c3e73cfm.jpg

Napotkany Zator - Masakra Ile Tego Było.

7f107818a0af0d2bm.jpg

Meta wycieczki.

dabfe551cd93a09bm.jpg

Woda za młynem fajnie wyklarowana godna uwagi - następnym razem. Jutro jak pogoda dopisze kolejna rzeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwalker że Cię nie spotkałem, byłem w południe Nad Szrenią lecz brak kontaktu, miałeś okazje zobaczyć te Kormorany co widziałem w niedziele jak żerują n tym odcinku, Ja dziś byłem na Ścieklcu ale bez kontaktu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esioslaw pierwsze 15 minut spędziłem na dyskusji z miejscowym :wink: Potem idąc w dól widziałem ślady ale niestety nie było to nic świeżego. Widok kormoranów strasznie mnie wk... Nie dość że ubogo to jeszcze wyżerają :evil: Następnym razem inny odcinek przebadam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.