Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szreniawa


Gobio Gobio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na Szreni tak dobrze że nikt nie pisze żeby nie zapeszać, czy tak marnie że nie ma o czym pisać?

Byłem w sobotę na starym nokillu i bez kontaktu, dopiero poniżej jakieś życie można było wyczuć na haku. W sumie jeden spad okolowymiarowego i jeden pod wymiar na brzegu czyli słabiutko.

Woda za to całkiem przyjemna jak na panującą suszę, no może poza uprzykrzajacymi glonami, które wyciagłem przy każdym głębszym prowadzeniu przynęty. Brzegi nawet przetarte nie to co na Dłubni, gdzie pokrzywska na dwa metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Źle nie jest, w środę znalazłem chwilę czasu aby wyskoczyć na 4 godzinki i chociaż stan wody niski to na koniec wyprawy (ok 14) mocne uderzenie i siedzi 43 cm. Daliśmy sobie po buzi u umówiliśmy się na wiosnę jak jeszczę trochę podrośnie. Szreniawa uczy pokory dopiero po 3 sezonach udało mi się z niej naprawdę czerpać radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v2 Gratuluje fajnej rybki.... :wink: Fakt... Uczy pokory... Ile ja tam zostawiłem przynęt, ile się po drzewach naskakałem... Ciężko mi wyczuć ta rzekę pod względem przynęt jako ze za każdym razem uderzało w coś innego.

Złowił ktoś na Szreniawie coś innego poza pstrągiem ?

Pytam jako że będąc w Proszowicach usłyszałem wiele "opowieści" od miejscowych co tam nie pływało i co łowili :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Szreniawie odc Waganowice-Czechy dawny no kill....chyba z 10 kontaktów z rybą.. jeden pstrąg ok 25cm na brzegu ale woda tak niska ,że wszystko w niej widać :D myślę ,że spokojnie 70cm poniżej normalnego poziomu. Ehh koniec sezonu będzie słaby niestety... za to w lutym za pół roku pstrągi będą wypoczęte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulawazmija masz absolutną racje, koniec sezonu kiepski. Dzisiaj w okolicach Słomnik - kicha. Na parę godzin batowania, jedno podejście ryby. Byłem z sąsiadem - starym wyjadaczem który zna tą rzekę jak własne wodery, i także nic, choć w środę tych samych miejscach miał 3 pstrągi i jednego szczupłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v2 no to już kaban jak na warunki Szreni. Nigdy tam takiego nie miałem. Z ciekawości powyżej czy poniżej Słomnik?

poniżej Słomnik

dziś zakończene sezonu od 7 do 12 z kilkoma niedomiarkami, wypłoszonym kormoranem i kilkoma kuropatwami oraz zaobserwowanym odpoczywającym dumnie myszołowem. Potem skwar .

Generalnie sezon na plus - wyniki godne uwagi to 36, 37 i 43 cm, kilka spiętych tych większych - wiem gdzie ich szukać.

minus - brak czasu aby być częściej nad rzeką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Rozpoczęcie sezonu uważam za rozpoczęte. Dzisiaj pogoda nie rozpieszczała, wiatr i opady marznącego deszczu dawały się we znaki po dwóch godzinach chodzenia. Tak czystej nie trąconej rzeki tej rzeki jeszcze nie widziałem. Nic tylko biczować. Jednak Pstrągi nie były łaskawe. przez 5 godzin dwie sztuki po ok. 35 cm. i kilka brań. Chudzinki trafiły z powrotem do wody a miejsca ich bytowania zanotowane na przyszłość. Żadna z sprawdzonych przynęt zeszłorocznych nie sprawdziła się dzisiaj, ani woblery, ani obrotówki ani gumki w kolorach jakie dominowały w zeszłym roku, ale z kumplem znaleźliśmy sposób :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już lepszy efekt. Zmiana miejsca na niżej położone i sprawdzone ostatni przynęty za skutkowały dwoma kropkami nie wymiarowymi sztukami i kilkoma zmarnowanymi braniami potokowców. Tą rzekę dopiero poznaję i mam nadzieję pod koniec sezonu złowić w końcu okaz powyżej 40 cm. Dzisiaj się przekonałem, że jest to możliwe w tej rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od mostu w Waganowicach w górę w tym lasku 40cm pstraga złapać to nie problem, sa tam 2 głębokie dołki i one tam siedza , problem w tym ze trzeba dobrze przynete dociążyć i im odpowiednio podać.Jak wyzdrowieje to wyskocze , zobaczyć co tam słychać , bo ostatni raz przez wakacje tam byłem .Kolega z pracy tam złapał potoka na 48cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

2:0 Dla Szreniawy. Krótka wycieczka w okolicach centrum kosztowała mnie dwie obrotówki. Trudno nie pierwsze i nie ostatnie. Niestety bez najmniejszej aktywności rybnej. Tak to jest jak się spaceruje po pustyni :D

W okolicach ujścia potoku Ścieklec dość często siedzi tam jakiś kłusol ze spławikiem. Niestety zostałem dziś pohamowany od sprzedania mu kilka ciepłych słów. Tak to jest jak się z kobieta na ryby chodzi...

Kolor Szreniawy - Ziemisty... Kilka dni bez deszczu powinna wyglądać o wiele lepiej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja w tym roku bez konkretnych wyników, Największy pstrąg 38 cm. Do tej pory złapałem może 10 ryb z czego 3 miarowe, Stan rybostanu na dzień dzisiejszy uważam za znikomy na Tyle wyjść nad rzekę jestem w stanie powiedzieć że nie ma ryb, rzeka jest zepsuta i w tamtym roku jeszcze myślałem że stan się poprawił a ten rok pokazuje wszystko jak jest tragiczna sytuacja. Czy rzeka wróci kiedyś do dawnego stanu sprzed kilkunastu lat, przy obecnych przepisach i corocznym bezmyślnym zarybianiu narybkiem i dwulatkiem który jak widać nie idzie spotkać tych ryb. sytuacja nie ulega zmiana zwiększenia rybostanu  tylko z rokiem na rok zmniejszeniem  co doprowadziło jak widać na dzień dzisiejszy że każdy wypad nad wodę jest z wynikiem zerowym. Nad rzeką można tylko spotkać Bobry i Wydry. Łowie Poniżej Proszowic jak i powyżej do okolic Słomnik.  Tak samo liczba wędkarzy spotykanych w tych okolicach na przestrzeni kilku lat bardzo zmalała . Czy ta sytuacja zmieni się kiedyś? Bo rzeka zamieniła się w płynący Ciek melioracyjny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gościłem na Szreni, Rudawie i Dłubni wyjątkowo często, wyniki nie powalały ale jakoś to wyglądało. Od trzech lat łowię już poza granicami Małopolski, wole pojechać te 70 km i mieć szanse na kontakt z pstrągiem 40-50 cm. W tym roku wyniki może nie najlepsze ale na 3 wyjazdy 3 ryby, wszystkie miarowe, największy 37. Rzeka piękna jakoś mnie już nie ciągnie do naszych ciurków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam. Mam pytanie do łowiących na Szreniawie. Gdzie najlepiej wybrać się autem, chodzi mi o miejsca gdzie można zaparkować auto w miarę blisko wody ale w cywilizowanych warunkach? Auto mam bardzo nisko zawieszone. W ogóle który odcinek polecacie? Jeszcze tam nie byłem a chętnie bym się wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Witam.  Bylem na Szreniawie na starym no killu jak i poniżej oraz w kepie przed  slominikami . Woda bardzo czysta pora roku bardzo  dobra a rzeka martwa tak jak jest od zeszlego roku a chciałem  tylko sprawdzić  jak wyglada sytuacja. Zludna nadzieja ryby same sie nie pokaza 🤔 juz za niedługo  beda zarybienia narybkiem wiosennym jak i dwulatkiem Ciekawe  czy to Tylko  na papierze pisze o zarabianiu  czy ilosci wpuszczanych ryb są  znikome?  Pzw sie tym nie interesuje  jak z lownej pelnej wędkarzy  rzeki zrobił   sie marwy ciek melioracyjny.  Czy wszystkie rzeki pstragowe podkrakowskie tak wygladaja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.