Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szreniawa


Gobio Gobio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Kabaretem to można nazwać stan podkrakowskich ciurków za sprawą miedzy innymi takiego podejścia do tematu wędkarstwa jaki promujesz Panie Mario-Kr. Nie mam zamiatu się tu przepychać ale chwalenie się na forum wyjęciem z wody i zabraniem do domu rybek na 31 cm nic konstruktywnego do debaty nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa jasne, a ja słyszałem że pstrągi 90cm tam pływają...

Za czasów działalności Klubu Przyjaciół Szreniawy "60" nie należały do rzadkości, a i ilość kontroli i złapanych kłusowników była znaczącą. Teraz żal to powiedzieć ale kłusownictwo na rzece wcale nie zmalało a komendanci straży SSRze Słomnik i Proszowic wykazali w swoich kontrolach za zeszły rok 0 złapanych na kłusownictwie. O czymś to świadczy, dlatego nie ma się co dziwić że rybek nie ma a jak już są to są mniejsze. Może znajdą się nastepcy KPSz i znowu zajmą się tą piękną rzeką w należyty sposób. O śmieciach i zatorach z butelek już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario weź się ogarnij, bo pytasz naiwnie o miejscówki, potem beretujesz pstrągi, a jak ci nie biorą to pytasz o kolejne miejsca. Obciach sobie robisz i tyle.

Oczywiście możesz sobie łowić pstrągi, masz prawo je zjeść i wysrać. Możesz też mieć gdzieś nasze komentarze z forum, ale jak 2 lata temu nie wiedziałeś nawet gdzie płynie szreniawa to nie masz pojęcia jak zmalało pogłowie pstrąga w okolicach Krakowa, przez apetyt wędkarzy i kłusoli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Michałowicach jest hodowla pstrąga. Wodę chyba ma z Dłubni, więc rybka jest czysta i bez pasożytów. Jak wraca się do Krakowa można wstąpić drogą na Iwanowice. Można też sobie wędką złapać i git, masz świeżą, czystą rybkę na grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rompacz ogranij się troszkę, wziąłem pierwsze dwa pstrągi w moim życiu z rzekai a piszesz że beretuję rzeke. Więc proszę cię przymknij się jak możesz bo widzę że chyba jesteś sfrustrowany zyciem

Nie napisałem, że "beretujesz rzekę".

Napisałem, że pytasz o miejscówki, zaberetowałeś ryby, pytasz o następne. Czytaj proszę ze zrozumieniem i używaj nieco bardziej merytorycznych argumentów niż moją domniemaną frustrację życiem i prośbę o przymknięcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc do wujka na Kazimierza 04.marca do Brzeska , wziołem ze sobą wędke bo wiedziałem że pojade koło Szreniawy , łowiłem w Czechach na dawnym odcinku No&Kill , 20 min nad wodą i 2 wymiarowe potoki.

Mam na tym odcinku taki dołek na długości rzeki 3metry i w tym dołku zawsze grube pstragi siedza.

Tam właśnie złowiłem swojego rekordowego pstraga jak chodziłem do Technikum.

Kilka lat temu , kolega mi ujawnił to miejsce.

Od tej pory tylko tam warto jechać , bo wiem że pusto do domu nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie rozumiem co ty szczupak chcesz przekazać.

Odcinek no kill to odcinek bez prawa zabierania ryb regulowany przez zarządzenie koła gospodarza rzeki, posiadający odpowiednie zasady połowu ryb wpisane w zezwolenie. A odcinek Czechy - Waganowice, wiem że był zarybiany swego czasu selektem. Ale kurde co ma "główny" odcinek do odcinka "no-kill" i co ma to do likwidacji odcinka no - kill to ja nie mam zielonego pojęcia. Oficjalnie się mówi, że i tak ludzie kupowali niepełną składkę i nie łapali na no-killu, co ułatwiało kłusolom beretowanie ryb. Ale to jest tak naciągane, że aż śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie koledzy z koła w Słomnikach za główny uważali odcinek Czechy -Waganowice.

A wiesz czemu czaplosiwa znieśli odcinek No&kill ?

Domyśl się....

Pozdr

Wiem. Za dużo nas z Krakowa ścigało tubylców za kłusownictwo :grin: Po za tym najlepszą metodą łowienia na Szreni wg "tubylców" jest robal z gruntu. Do tego trzeba dodać jedyną uznawaną tam rybę czyli karpia. Cud że jeszcze nie wpłynął wniosek do ZO o utworzenie na dawnym No Kill łowiska karpiowego :wink:

http://www.pzwkoloslomniki.fora.pl/wedkujacy-w-januszowicach,1/szreniawa,30.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jak się skończą pstrągi na Szreniawie to wyjdzie kolejna inicjatywa odcinka no-kill, powstanie nowy klub lub reaktywuje się stary, zrobi zarybienia za swoją kasę i w rok zostanie odcinek zniesiony, klub rozwiązany i znowu ludki przyjdą po darmowe mięcho ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) w końcu jakiś temat z Szreniawą znalazłem, niestety jak zauważyłem forum '' Przyjaciele Szreniawy'' upadło.

Byłem wczoraj przejechać się aż za Słomniki z nadzieją że zobaczę czystą Wodę, lecz myliłem się co mnie zaskoczyło a Proszowicach jest taka sama woda jak u góry. Liczę że jutro będzie łowna u góry, powoli ten bród się uspokaja. Napiszę jutro jak dzień zleciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wycieczka na Szreniawę w okolic mostu Brodzińskiego. Woda strasznie trącona - kilka rzutów - kurs na Ścieklec. Tam tez woda nie zachwycała jak i odcinek uregulowany wiec ponownie kurs na Szreniawę w okolice mostu w miejscowości Stogniowice.

Niestety to samo + rozmowa z miejscowym na temat ogrodzenia prowadzącego aż do samej rzeki. Koleś został zgaszony w 2 minuty :mrgreen: Tak wiec dzień uznaje za udany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.