Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szreniawa


Gobio Gobio

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy poczytać grudniowy numer WW i zobaczyć rekordy, żeby wiedzieć, że coś się jednak na Szreniawie dzieje. Jednak Szreniawa to długa rzeka i trzeba znać dokładne miejscówki na ładną rybę.

Tak tylko, że jest to efekt działań Klubu. Poczekam rok... wszystko wróci do stanu zastanego wcześniej...

Oj tam, lata temu o klubie nikt nie słyszał a pstrągi na górnym odcinku były, i to jakie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Teraz pozostałości wytłuką tubylce na robala, a zarybienia będą miejscowe. Klub PSz rozwoził rybę po całej długości rzeki i pilnował zgodności zarybień z papierem. Ale jak kolega uważa że będzie lepiej albo tak samo - zobaczymy. Wystarczy spojrzeć na rzeki. Tam gdzie działają Kluby jakoś łatwiej o rybę i jest jej więcej. Nikt nie liczy zarybień z pozyskanej przez Kluby kasy, a są to czasami wcale nie małe kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

MarioKr, byłem w zeszłym tygodniu w weekend, wędkarzy jak mrówek.

Śniegu po kolana albo więcej.

Udało mi się jednego 35 cm kropka wyciągnąć. Ryby bardzo niemrawe, kropek zaatakował wobler trzymany w rynnie, która ledwo co płynęła.

P.S.

dalej pływa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem trochę wyżej przed mostem, ale straszne tam krzaki i ciężko podejść do rzeki. Zdecydowanie najładniejszy dla mnie odcinek to w dół od Słomnik ale nie wiem czy zasobny w kropki bo na 6 wyjazdów tylko dwie złapałem i to po 28 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam raz z kolega 2 lata temu, rzeczka wyglada bardziej na nizinna, jest szersza i przyjemnie sie nad nia chodzi, niestety bylo bez efektow, obiecalismy sobie ze tam wrocimy, no ale sie nie udalo :( slyszalem ze jesli pstrag w tych okolicach to raczej gruby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią z mała korekta.. nie w poniedziałek a w czwartek wybrałem się do Proszowic na Szreniawe.

a340a9945456b84b.jpg

Pogoda była słoneczna troszkę wiało - było ok.

Niestety za około 2h pogoda totalnie przybrała zły obrót - zmuszony byłem się ewakuować.

Udałem się w dół od mostu Brodzińskiego a następnie w górę jako ze brzeg był coraz większy a na nogach tylko buciki sportowe wolałem nie ryzykować :)

Niestety tylko jedno konkret podbicie co zamotywało mnie aby tam wrócić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pomyl użytkowników ;)

Dzisiaj miałem kontakt z 50cm na Szreni. Jeszcze nie widziałem żeby pstrągal tak szybko pływał po tak małej rzeczce. Wytargał mnie 20m w dół i w góre po czym walnął w brzeg łbem i sobie poszedł. Ale ja tam jeszcze wrócę ;). Poza tym złapałem ok. 10 pstrągów. Ok. 6 takich koło 25cm ale 4 miały wymiar raczej na pewno (odhaczałem w wodzie), koło 35cm. Grube, silne i żdrowe, piękne, żółto-brązowe. Wrzuce jakieś fotki za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wyjazd na Szreniawę bez ryby i nawet bez brania. Spotkałem dwóch wędkarzy i u nich tak samo. Poza tym woda bardzo czysta.

Od czasu kiedy zakończył swoją działalność Klub Przyjaciół Szreniawy z rybkami może być coraz trudniej /mowa oczywiście o tych 35 i większych oraz ich rozłożeniu po całej rzece/.

Okolice Słomnik / bez obrazy dla niektórych tamtejszych wedkarzy / to mekka kłusoli i robaczkarzy. Podobnie Proszowice i wiele innych znanych od lat miejscówek. Cóż wszystko to niestety za wiedzą i cichą zgodą okolicznych kół, którym nie zależy na tej rzece. Piszę to z całą odpowiedzialnością jako jeden z nieistniejących już Przyjaciół Szreniawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.