Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw na Muchoborze Wielkim


SQra

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że w tym roku koło do którego należe zostało bez swojej wody negocjowane są warunki użyczenia stawu na Muchoborze Wielkim przy ul. Stanisława Kunickiego. Ktoś był/słyszał o tej wodzie. Jak jest charakterystyka łowiska, jakie ryby... głównie chodzi mi o to czy są tam jakieś ładne karpie. Będe wdzięczny za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na 99% ten staw juz jest Nasz wiec nie zostalismy bez wody. Jesli chodzi o ryby to napewno jest duzy szczupak i z tego co slyszalem to duzy leszcz, ploc i karp, ale ile w tym prawdy to nie wiem... pozyjemy - zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Pojade tam na rekonesans jak tylko zejdzie lód. A kolega ze smolca to pewnie się znamy, chciaż z widzenia :wink:

Zapewne sie znamy, na zebraniach jestem na kazdym i wiem dobrze ze z Mariuszem i Sebastianem sie znacie:):):) juz niedlugo lod zejdzie i trzeba bedzie sprawdzic co w tej wodzie plywa:) Zapraszamy kolege do wstapienia do Naszego kola:) Staw w Smolcu jeszcze nie jest stracony.... Burmistrz sie zaangazowal ostatnio i zobaczymy co z tego wyjdzie, oby wyszlo na to ze bedziemy mieli dwa stawy:) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie w piątek nie było :mad: Co do Smoleckiego stawu to dobrze gdyby też był nasz, ciężko się tam dobrać do konkretnej ryby bo jest zajebiście głęboki a ciekawe płycizny pod brzegami są zarośnięte. Jak będzie to możliwe to na pewno kwiecień/maj siąde tam na minimum 24h. Byłem w sobote zobaczyć to lodu nie ma tylko pod brzegiem tym przeciwległym do starej huśtawki, reszta z lodem i to grubym ale jak w nocy nie bedzie juz mrozów to kilka dni i będzie czysto.

Na Muchobór podjade może jeszcze w tym tygodniu i jak nie będzie lodu to wróce z pontonem i echosondą żeby namierzyć jakieś ciekawe karpiowe miejscówki i zobaczymy. Z tego co znalazłem na innych forach podobno jest tam jeszcze głębiej niż w smolcu bo to typowa glinianka. Ważne żeby nie była mocno zarośnięta a jakieś płycizny z twardym dnem na pewno się znajdą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra mieszkam na Muchoborze często spaceruje koło tego stawu, z wędką nigdy nie byłem ale z tego co wiem jest tam płoć, wzdręga, okoń z karpami jest podobno średnio jeśli coś zostało to jakieś niedobitki po prywatnym właścicielu do którego kiedyś należał staw. Z racji tego że staw jest na uboczu, kręcą się tam nieciekawe typy i zostawiają po sobie góry śmieci, ale cieszy że ktoś w końcu się nim zainteresował wiem że kiedyś starało się o niego koło Astra z Wrocławia,ja w sumie też szukam jakiegoś ciekawego koło z własną wodą a bliska lokalizacja to plus , napisz jak będziesz wiedział jakieś szczegóły co do dzierżawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dzierzawe to bedzie to na zasadzie takiej ze wlasciciel pozostanie ten sam a My jako zazadca bedziemy zobowiazani do umieszczenia tablic informacyjnych ze nalezy tylko i wylacznie do Naszego kola i bedziemy musieli posprzatac ten syf co tam jest i pilnowac porzadku. Dzis bylem zobaczyc czy lod zszedl i na calym zbiorniku juz go nie ma wiec mozna sie zasadzac powoli, a jesli chodzi o smieci to jest tragicznie... ktos normalnie przyjechal i wystawil worek ze smieciami na pobocze, dookola jakies taborety, plastikowe butelki i inne "dziwne rzeczy" takie jak np plywajaca lodowka... Trzeba bedzie co jakis czas organizowac akcje kontrola i trzeba bedzie jezdzic sprawdzac co sie tam dzieje w kilka osob i "napominac" ludzi jesli beda wyrzucali jakies smieciory... wszystko jest do ogarniecia... jesli chodzi o karpie to rzeczywiscie ostatni wlasciciel ladnych pare lat temu zarybil ten staw i nie wierze ze nic nie zostalo, a te co zostaly to napewno juz dorosly do powaznych rozmiarow, wiec mozna bedzie z nimi sie fajnie pobawic:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dzisiaj dowiedziałem na szybko od kolegi, który ma firme oferującą roboty ziemne, wykpy itd to pod wodą może być podobny śmietnik. Do wody poszło swego czasu kilkadziesiąt ciężarówek ziemi, gruzu z różnym syfem. I jeżeli dobrze zrozumiałem że o ten staw chodzi to jego ludzie sami wywieźli tam trochę syfu :???: Tak jak pisałeś pożyjemy zobaczymy. W przyszłym tygodniu albo jeszcze w tym wezme ponton i echo i troche tam popływam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, czy na tym stawie będą mogły łowić osoby należące do innego koła ?

Jestem z Nowego Dworu i zawsze łowie w Leśnicy, na Muchobór mam niedaleko i chętnie bym tam połowił karpie. Należę do koła Astra i czy będę mógł tam łowić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na tym stawie beda mogly lowic osoby tylko i wylacznie z Naszego kola... Umowa podpisana z włascicielem i co najwazniejsze... w niedziele o godzine 9:00 wielkie sprzatanie zbiornika! Kazdy mile widziany, mozna bedzie zaciagnac wiecej informacji... ZAPRASZAMY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro podjadę zobaczyć jak to wygląda i postaram się chociaż symbolicznie ogarnąć troche tego syfu bo od piątku do niedzieli jeste w Rawiczu i nie dam rady przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pierwszego rekonesansu. Byłem przelotem może z 20 min . Ogólnie woda ciekawa, nawet bardzo. Smolecki staw to przy tym dziura po małej bombie. Przeszedłem sie w sumie tylko tym brzegiem przy drodze - od płotu do tej małej zatoczki. Już kilka ciekawych miejscówek do sprawdzenia namierzyłem :mrgreen: Spotkałem gościa, który rzekomo mieszka obok stawu i jest nad tą wodą od 20 lat praktycznie codziennie, jak nie z wędką to z lornetką i browarkiem. W 3 min podkręcił mi tyle informacji że mógłbym teraz naszkicować dokładną mapę batymetryczną tego stawu :mrgreen: Z tego co mówił jest dość dużo mułu, dno jest nierówne z dwiema większymi górkami mniej wiecj w połowie długości stawu. Niby najgłębsze jest to zakole gdzie staw jest najszerszy i ma być tam 12m. Dalej w strone tych dwóch wązkich zatoczek na końcu podobno robi się płycej 5-7m i 1,5 do 3m w samych zatoczkach. Wiem też którędy biegną tory, gdzie są kołki i gdzie jest największy muł - koleś jest lepszy od ochosondy :mrgreen: Z ryb podobno jest duży szczupak, ładne leszcze i liny, dużo drobnej płoci, okoni a on sam wpuszczał sandacze i sumy. Co do karpi to niby pare lat do tyłu wpuścili 400 świątecznych sztuk z czego ok. 100 padło. Te co przeżyły i nie zostały złapane mają teraz 7-9kg do tego może pływać kilka/kilkanaście starszych dzikusów. Opowiadał też ten miły pan że co chwila razem ze strażą ganiają kłusoli i hołete z osiedla wyrzucającą tam śmieci. Co do samych śmieci to rzeczywiście załamka :???: Dużo wszytskiego i wszędzie, dobrze chociaż że w wodzie nie ma aż takiej tragedii. W przyszłym tygodniu jak będzie pogoda to pojade dokładniej obczaić wytypowane na szybko miejscówki i przy okazji zweryfikuje wiedze i życzliwość tego miłego pana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o ktorego goscia chodzi, prawda wpuszczal jakis czas temu 10sztuk suma, a co ciekawe i co powinno nas cieszyc nie wyciera sie tam! Jesli chodzi o kolejke i glebokosc to podobno jest tam najglebiej 10m a kolejka jest wraz z torami zatopiona, ale czy to prawda...?! Dowiemy sie jak sprawdzisz sonda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szzcerze ze troszke osob przyszlo ale nie wszyscy! smieci niesamowicie duzo i roznego pochodzenia(od warzyw poprzez kierownice, kolpaki, buteki, puszki, izolacje, szmaty po nieszczesnego "trupa") za tydzien kolejne sprzatanie, drugiego brzzegu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ledwo zaczelismy sprzatanie stawu a kumpel znalazl nieszczesnika, a co gorsze jak go wyciagneli okazalo sie ze ma rece z tylu tasma zaklejone... Pomimo tego ze wczesnij stalismy 3metry od niego nikomu sie w oczy nie rzucil, tzn nikt nie wiedzial ze to czlowiek, myslelismy ze jakies szmaty plywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.