Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw na Muchoborze Wielkim


SQra

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami jeżdziłem na ten staw-fajny tam klimat,jak nad jeziorem. Najlepiej mi się łowiło od strony drogi,były tam duże miejcsówki wycięte w trzcinach. Brały płocie leszczyki,czasem linek. Widziałem dziadków systematycznie nęcących jak wyciągali lechy 60cm. Ostatnio tam nie łowiłem,ale brat jezdził w zeszłym roku i parę ładnych szczupaków wytargał na żywca. Ogólnie takie wrocławskie małe Mazury. Jakby jeszcze zarybić to byłoby eldorado.Żałuje ,że nie należe do koła Smolec :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Panowie,czy na tym stawie sa warunki do lapania na zestaw skrocony tzn.na tyczke 13m.Chcialbym na wiosne zapisac sie do kola smolec,poniewaz bardzo chcialbym poznac ten zbiornik,polapac dla sportu i treningu na gliniance to swietna sprawa,zwlaszcza ze mieszkam na muchoborze i mam niecale 1,5km nad ten staw. Z tego co wyczytalem jest tam ryba na ktorej mozna polamac tyczke ale bardziej sprawia mi przyjemnosc sama rekreacja nad woda zdala od zgielku.Czy by stac sie czlonkiem kola smolec,trzeba spelnic jakies warunki ,oprocz oplaty skladki za wedkowanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy na tym stawie sa warunki do lapania na zestaw skrocony tzn.na tyczke 13m.Chcialbym na wiosne zapisac sie do kola smolec,poniewaz bardzo chcialbym poznac ten zbiornik,polapac dla sportu i treningu na gliniance to swietna sprawa,zwlaszcza ze mieszkam na muchoborze i mam niecale 1,5km nad ten staw. Z tego co wyczytalem jest tam ryba na ktorej mozna polamac tyczke ale bardziej sprawia mi przyjemnosc sama rekreacja nad woda zdala od zgielku.Czy by stac sie czlonkiem kola smolec,trzeba spelnic jakies warunki ,oprocz oplaty skladki za wedkowanie.Pozdrawiam

Warunki do łowienia na tyczke sa. Zapraszam ze swoja kartoteka (musisz isc do swojego kola i ja wyciagnac) oplacasz skladke i jestes czlonkiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci się zapytam - jak tam sprawa z drapieżnikiem na tym zbiorniku? Czy ludzie tam się kąpią? Bo w sumie byłem tylko raz, rowerem na zwiedzanie i chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,odświeżył bym temat tego stawu, planuje się przenieść do tego koło właśnie przez ten staw, ponieważ mam go dosyć blisko, tylko pytanie czy wart? Coś się tam dzieje? staw jest często kontrolowany? Jak z pobliskim towarzystwem sprawa wygląda można bezpiecznie przesiedzieć nockę? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Jeśli chodzi o rybostan tego stawu to rybki są, tylko zależy na co sie ustawiasz. Jest karp(duży także) sum (sam mialem w tamtym roku na kiju 3 razy takiego ze prostował haki), leszcz, płoć wzdręga, karaś, lin, duży szczupak, okoń, sandacz... Niektórzy powiedzą Ci że ryby nie ma ale to są tylko mięsiarze którzy zaraz po zarybieniu wszystko wyłapią. W kole jest 10-ciu strażników SSR więc kontrole są. Co do towarzystwa sam siedziałem tam kilka nocek i nie miałem żadnego problemu z nikim, to teren prywatny więc nikt poza wędkarzami i właścicielem nie ma prawa tam przebywac, a jesli już to dzwonisz na policje lub do straznikow i sprawa zostaje zalatwiona. Po wiecej info na temat zarybiania czy prac wykonywanych nad zbiornikiem zapraszam na pzwsmolec.pl

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

W tym stawie uczyłem się łowić okonie,są tam piękne garby,największe lowilem z plaży i zatoczki koło niej.Widziałem piękne płocie lowione na pszenicę i grube leszcze.Co do innych ryb to na pewno są ładne szczupaki, o karpiach też wiele słyszałem w tym o martwym sazanie ponad 20kg.Historię o zatopione kolejce tez znam:).Piękny zbiornik,jak się nim zaopiekujecie będziecie mieli świetne łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie o ten staw zapytam, ale pytanie to do członków koła - jak z łowieniem z gruntu w stawie w Smolcu? Opłaca się łowić na koszyczek? Dużo zaczepów? Na stronie można przeczytać o dnie pokrytym wodorostami, a sam nie mogę spróbować póki się do Smolca nie przeniosę...

Oraz - jak z leszczem? Pływają łopaty?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzis drugie wedkowanie w tym roku wybor padl na staw przy Muchoborze, od 5 do 9 rano jedno branie i leszcz w granicach 45cm, poz tym jedno skubniecie na drugiej z wedek i cisza.

metoda polowu to drgajaca, przy brzegach sporo narybku widac ze okoliczne tataraki sluza ryba, jutro powtorka w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Witam wszystkich. Chciałbym odświeżyć temat. Niedługo wybiorę się na ten staw. Czy ktoś z wedkujacych mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami na tym łowisku? Jak tu wygląda sprawa spinning? Na jakiego drapieżnika najlepiej się nastawić? To samo dotyczy gruntu. Będę łowić na feedera. Jakieś dobre miejsca znacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, sebo2109 napisał:

Witam wszystkich. Chciałbym odświeżyć temat. Niedługo wybiorę się na ten staw. Czy ktoś z wedkujacych mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami na tym łowisku? Jak tu wygląda sprawa spinning? Na jakiego drapieżnika najlepiej się nastawić? To samo dotyczy gruntu. Będę łowić na feedera. Jakieś dobre miejsca znacie?

Łowiłem na tym stawie na spinning głównie okoń i szczupak miejscowi łowią głównie na spławik trzeba upatrzyć sobie miejsce i nęcić. Moje miejsce było w zatoce na samym końcu stawu był tam pomost i około 1,5 m wody Max dwie kulki zanęty dwa spławiki i po dwa białe robaczki na haku po godzinie zaczynały brać liny może nie okazy ale cos sie działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.