Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Brynica


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przejeżdżałem przez most na rzece koło Wojkowic, widząc wędkarzy zatrzymałem się. Niektórzy mieli w siatce leszcze 30-40 centymetrowe. Co sądzicie o tym łowisku? Często spotykam tam wędkarzy, chociaż ryby stamtąd nie odważyłbym się wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem tam częstym bywalcem , ponieważ mieszkam niedaleko. Przeważają gatunki tj. leszcz, krąp, płoć, karaś ale złapiesz też inne bo wystepują tu wszystkie gatunki - karpie sandacze, węgorz, sum się trafi. Jeśli mam byc szczery nigdzie indziej nie łapałem takich duzych płoci i leszczy jak własnie na brynicy. Jesli trafisz dzień połapiesz 40cm płoci i leszczy ponad 50.

W tamtym roku z ojcem połapalismy płoci i leszczy. Wyszło tego ze 20kg z czego połowa to ponad 40cm-owe ryby. Często zabieramy je i wpuszczamy do pobliskiego zbiornika Przetok w czeladzi. W tym tygodniu pojade popołudniu z ojcem, kto wie może dziś :razz:

P.S Wbrew pozorom ryba jest bardzo smaczna, nie czuć mułu ani żadnego odoru (co nie znaczy że ryba jest zdrowa) :mrgreen: Ja zawsze kilka rybek wezmę i znam osoby które również sobie ta rybe chwalą. Jak chcesz to ryzykuj. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie jest mały staw gdzie w wodzie jest cała tablica mendelejewa, jak twierdzą miejscowi z powodu spożycia ryb nikt jeszcze nie umarł. Jestem tego samego zdania, prędzej alkohol ich wykończy niż te ryby. Radzio19871, oczywiście nie piję do ciebie :mrgreen:, możesz napisać gzie łowisz, czy tam gdzie w pada rzeka z rogożnika, czy można połowić na dłuższym odcinku? Bo ja wolę bardziej ustronne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym odcinku zapewne możesz połapać :mrgreen: najwięcej osób łapie właśnie w górę i w dół od tego mostu. Brynica jest tu najszersza i jest najmniej zaczepów, jest również dosyć głęboko (przy samym moście jest dół ze 2 metry). Dużo osób łapie tez na kanale w dół od mostu. Na innych odcinkach nie spotykałem wędkarzy, brynica jest bowiem rzeka bardzo zarośniętą i dosyć szybkim nurcie a do tego płytką. Miejsca koło mostu są więc najbardziej oblegane.

Fajne miejsce do łapania jest Na wysokości zbiornika Przetok. Często jeżdże rowerkiem wałem i to wlaśnie miejsce wydaje się bardzo atrakcyjne. Musze kiedyś siąść i przejechać się na dłuższym odcinku, może coś znajdę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ja też swoje 3 grosze wrzucę do tematu, który do niedawna był dla mnie nieznany.

Byłem tam 2razy w tamtym roku i 3 razy w tym roku i potwierdzam, sporo płoci i krąpia, leszcze nawet 60+, najlepsze stanowiska to koło mostu oraz ok. maja to na Jaworniku tam gdzie się on łączy z Brynicą - leszcze pływają ławicami można je z wału zobaczyć i oko nacieszyć. Najlepsza metoda łowienia to jednak spławik z gruntu mało kto siedzi. Ogólnie to bardzo ciekawe łowisko - polecam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku przez całe wakacje bardzo dobrze brał krąp i leszcz, płoć bardziej sporadycznie. Leszcze nawet do 65 cm się trafiały blisko brzegu na bat 5m - przynęta pinka, białe robaki, pęczak.

Koledzy, którzy byliście w tym roku ... byliście blisko mostu w miejscu gdzie Jaworznik wpada do Brynicy ? Brania częste ? Na co warto ?

Dziś opłaciłem kartę i chętnie bym gdzieś niebawem wyskoczył na rybki a na jeziorach jeszcze lód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam - fajnie to wygląda w opisach :mrgreen:

Białorybu generalnie nie łowię, ale w celach sportowo - rozrywkowych :mrgreen: jako wypełnienie czasu , jaki został do 1.06.2011 jestem skłonny wyskoczyć z bacikiem w tamten rejon :mrgreen:

Kilka pytań , ponieważ miejsce to jedna zagadka :

- jakiej długości baciki stosujecie 4m , 6m , 8m :?:

- można gdzieś spokojne się rozłożyć na brzegu :?: czy jest kłopot np same skarpy i krzaki , drzewa

- miejsce spokojnie i bezpieczne czy menele i pijaczki się kręcą :?:

- jakiś tłok na łowisku czy można spokojnie przyjechać i znaleźć miejsce

- woda ma kiepski kolorek to wiem, ale czy zapach jest normalny czy "wali" ściekiem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w odpowiedzi na Twoje pytania:

- bat byłby najlepszy długości 7m, chociaż i piąteczką ładnie w zeszłym roku połapałem

- co do rozłożenia... krzaków raczej nie uświadczysz ale skarpy owszem, właściwie nie ma miejsca gdzie nie ma skarpy, z tym że są miejsca że pod skarpą już na brzegu możesz się spokojnie rozłożyć z krzesełkiem ;)

-miejsce raczej spokojne, aczkolwiek coś może się zdarzyć jak wszędzie (ja się nie spotkałem)

- o tej porze roku raczej nie ma zbyt dużych tłumów ale rok temu w maju/czerwcu było gęęęsto nad wodą :)

- kolorek kiepski ale nie odnotowałem smrodku raczej ;) można przyjemnie posiedzieć :)

Dziś byłem tam przejazdem, zatrzymałem się podpytać. Koło mostu stało kilku wędkarzy ale bez większych wyników, jakieś pojedyncze brania. Myślę, że to przez ostatnią gwałtowną zmianę pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące info :mrgreen:

To jeszcze odrobinę pomęczę temat :twisted:

- na jakie zestawy spławikowe łowicie :?: /na bata/

Jak do tej pory zawsze łowiłem w stojącej wodzie :!: to będzie nowe doświadczenie :!: a nie chciałbym zbytnio psioczyć nad wodą , że spławiki nie takie albo metoda źle dobrana itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłka główna 0,10. Przypon 0,08. Haczyk 16-18. Spławik 0,5 - 1,5 g stały z krótką antenką.

Ulala, to ja łapię grubiej :razz: żyłka główna 0,12 na przyponie 0.10 a spławiczek to najczęściej lizak. Zawsze zakładam że weźmie jakiś smok stąd taka a nie inna grubość żyłki. A i hak nie jest jakiś super mały bo 12 lub 14.

Dziś jadę na brynicę, jak wrócę to zdam relację.

P.S Częstym przyłowem są reklamówki foliowe, które walczą zaciekle na wędce :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

hej,bylem tylko nad wodą bez wędki i wydaje mi się że nie ma co się teraz wybierać. Gdy podszedłem pod linię brzegową widziałem około 20 łabędzi, po 3 minutach naliczyłem 61 sztuk a jeszcze ciągle napływały... woda cała zmącona, ryby nie widać być może spłoszona..... odpuściłem więc weekendowy wypadzik

edit :

co do ryb też bym nie brał, raz brałem stamtąd rybki ale to były ryby świeżo spuszczone z kozłowej góry, były to leszczyki, złowiłem też jednego karasia 38 cm, kawał grubaska ale zapach jego miesa przyprawiał o ciarki.... tak wiec miejsce zeby polowic jak najbardziej ale ryby raczej nie brać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ruhh za info,chodzi mi o to żeby się tylko pobawić na Brynicy a najlepiej na kanale,a co do jedzenia rybek to ja ryb nie zabieram nieważne czy to z Przeczyc czy z Wisły czy z Brynicy,preferuje tylko aktywne spędzenie czasu a nie wyprawę po mięso;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laki ja zamiescilem to tylko w celach informacyjnych :)) jesli bys sie juz wybrał nad brynice to daj znaka jakie tam efekty, tez moze bym sie skusil... ale z tymi trutniami łąbędziami to masakra tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,bardzo ciekawy temacik.

Możecie napisac ,jakimi ulicami należy w Wojkowichach jechać żeby dojechać na tą rzekę.

Często przejeżdżałem przez Wojkowice jak jechałem na zbiorniki w Rogoźniku,ale o rzece pierwszy raz słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perwer jedziesz od Wojkowic w dół z tej góry do Zychcic tam była pętla tramwajowa i jest mostek z mała rzeczką i za nim skręcasz w lewo i dojeżdżasz do mostu gdzie płynie Brynica:)

Jedziesz ul Jana III Sobieskiego w dół i skręcasz na ul Plater:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz przez piekary, bobrowniki w strone wojkowic, w żychcicach koło sklepu budowlanego ANITEX dajesz w strone siemianowic, dąbrówki, po 1km masz most i to jest tam. Karte oplace w tym tygodniu i jak pogoda pozwoli to wyskocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,cały czas chodziło mi po głowie poLowić na rzece.Zawsze bardzo chciałem,nigdy bym nie wpadł na to że mam okazje pod samym nosem.

Zarąbiście ...w zime tez łowicie z efektami?

Jak wygląda sprawa jak jest lekki już lód na jeziorach,czy tam spokojnie ze spławikiem w plusową temperature idzie łowić?

Zaskoczenie w pełni .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zjeść rybe to ide do sklepu i kupuje -filet.

Wcześniej mnie zastrzelisz niż będe sie bazgrał ze skrobaniem dla kilku ości--a moja do tego ręki też nie przyłoży.

Jedynie to dla sandacza bym sie poświęcił ,ale mimo że na Przeczycach i Świerklańcu robiłem kilka zasiadek ,nie dane mi go było zobaczyć na kiji w tamtym roku.Troche pech-troche za dużo browarów czasami.

Jeżdże troche bo zbiornikach--Dzierżo,świerkol,Chechło,Pławki,rogoźniki,Brandki srandki inne i troche ryb w sezonie łapie....Jestem wędkarzem i zależy mi na łowieniu ryb,ale nie mam nic do ludzi którzy chą brac ryby-jak ktoś ma siły sie bazgrać to jego sprawa.

Podobnie jest z rybą na dzierżnie ,lub kanale Gliwickim ,ale jakoś widze że ludzie jedzą te ryby i sie nie przejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.