Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw w Leśnicy


vonski_dm

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ktoś łowi na tych stawach przy ul. Średzkej? Chciałbym tam połowić z gruntu. Da radę czy dno jest zarośnięte? Na jaką rybę tam się nastawić? Lepiej zasiąść na stawie bliżej torowiska czy przy tym drugim? Jaką głębokość ma to łowisko?

A może grasuje drapieżnik i ze spinningiem iść? To takie moje podstawowe pytanka. Może ktoś podzieli się wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Oczywiscie ze na grunt mozna.

Dno jest piaszczysto-gliniaste.

nastawiaj sie na karpia.

najlepiej na tym stawie kolo torów ale od strony lasu.

Głebokosc 2-5m. złowic mozna tez leszcza, płoc lina szczupaka wegorza, pstraga

ten drugi staw jest płytki ale tez karp sie trafia, amur.

ostatnio tylko brały karpie takie 26-35cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

dzisiaj byłem się przejść dookoła, to tam pare małych rybek ktoś złapał na dużym - a to niewymiarowego karpia, płoteczki, leszczyki, na małym byłem zobaczyć, był tylko jeden dziadek i mówi, ze gówno, nic. Trzeba samemu spróbować, bo miejsce fajne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze cała radość z wędkowania to znajdywanie własnych sposobów na ryby w danym łowisku, ale skoro widze, ze ktoś na tym stawie łowi, to zapytam - przynętą preferowaną na leszcza / karpia jest...? A te wszystkie ryby to tak jak pisałeś wcześniej od strony z lasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Mam takie pytanie czy normalnie można uderzyć do Leśnicy na nockę i na który staw lepiej się wybrać? Jak tam jest z tym byczkiem ,bo jak co rzut będzie byczek to średnio to widzę i ogólnie może ktoś napisać trochę więcej o tym stawie na co się nastawiać itp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Wczoraj od 7 do 11 spiningowałem na obu stawach, lecz totalnie bez brań. To łowisko jest specyficzne m.in. duża presja w sezonie letnim i wiosennym, straszne mięsiarstwo. Obecnie trochę się wędkarzy wykruszyło. Wczoraj było tylko trzech nad wodą. Krążą legendy o wielkich sumach oraz obecności szczupaka i pokaźnych sandaczach. Mój pierwszy sezon nad tą wodą - bez większych sukcesów. Woda trudna. Raczej polecałbym doświadczonym wędkarzom. Stawy podobnie jak glinianka na Pilczycach co roku zarybiana karpiem i pstrągiem tęczowym (sic). Zapytałem sprzedawcy ze sklepu wędkarskiego w Centrum Leśnica: Dlaczego zarybiacie pstrągiem tęczowym? ,,Bo tani i wędkarze mają radochę". :twisted: Rasowego drapieżnika chyba jak na lekarstwo, albo już tak intensywnie nie żeruje? Ktoś może się podzieli własnymi spostrzeżeniami na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Mieszkam w Leśnicy. Kilka razy obszedłem oba stawy ze spinningiem, słysząc opowieści miejscowych mięsiarzy o wielkich szczupakach, sumach i sandaczach - próbowałem wszystkich przynęt - obrotówki, gumy, wahadłówki, woblery...

Efekty mizerne - jeden pistolet na tam drugim, mniejszym stawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam,

Byłem dziś na stawie zaraz przy torach. Zauważyłem jak dla mnie dziwne ryby tam pływające, może ktoś z Was wie co to za gatunek.

pozdrawiam

link do filmu

Nie wiem ale sam jestem ciekaw.

Kolego, wklej ten post tutaj (zobaczy go dużo więcej użytkowników):

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=276371#276371

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że to okoń albo sandacz. Ale ani jedno ani drugie nie jest takie szerokie od dołu do góry. Możliwe, że ktoś wpuścił ryby z akwarium. Na stawie jest teraz temperatura około 25 stopni i dla takich ryb to idealna temperatura.

Tak z innej beczki, byłem dziś na stawie przy ul.Źródlanej w Leśnicy i mimo wielkiej zaczęty jaka mnie ogarnęła po rozmowie z jednym ze stałych bywalców, na mojej wędce oprócz tuzina krasnopiór nie znalazło się nic więcej. Ale jestem zachęcony po tym jakie okazy ładne pływały i na pewno tam wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ze spinem i nawet kontaktu z rybą nie było.

Pewnie na filmie tego nie widać, ale ryby miały błękitne refleksy po bokach. Możliwe, że ktoś wpuścił z akwarium bo przypominają pielęgnice, ale oprócz tych dwóch kręciło się ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.