Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wyrobienie karty wędkarskiej, przynależność do koła i opłaty


casta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że tych tematów jest sporo, trochę przeglądałem jednak nie mogłem znaleźć dobrze sprecyzowanej wypowiedzi adekwatnej do moich wątpliwości ;D

No więc tak, na wstępie powiem, że pochodzę z Leszna, mam 19 lat i wciąż się uczę. Chcę wyrobić sobie kartę wędkarską i wstąpić do koła w Lesznie. Patrzę na tabele składek okręgu i koła i wydaje mi się, że jest tego tyle że nie mogę jakoś sensownie sobie tego poukładać. I teraz pytanie czy ja to dobrze rozumiem:

Przypuśćmy, że należę do okręgu leszczyńskiego i do koła w lesznie. Co roku muszę płacić składkę członkowską w kole + inne dodatki:

CENNIK czyli roczna opłata dla mnie to 86zł, która płacę w kole(dokładnie nie wiadomo bo to na rok 2010 no ale nie chodzi mi teraz o cenę ale o opłaty w praktyce).

I teraz jeżeli chciałbym łowić w zbiorniku, który należy do okręgu leszczyńskiego obowiązuje mnie roczna opłata na wody nizinne w kwocie 45zł -

CENNIK

Ale jest to opłata obowiązująca tylko jeżeli chciałbym łowić na wodach objętych okręgiem leszczyńskim prawda?

Pytam ponieważ jezioro łoniewskie należy do PZW Poznań i nie zostało zawarte porozumienie z PZW Leszno, czyli jeżeli chciałbym łowić na w/w jeziorze muszę wnieść opłatę roczną w wysokości 96zł - CENNIK

Dobrze to rozumiem? Czyli co do leszna to płacę w kole tylko składkę członkowską a zezwolenie na wędkowanie na jeziorze łoniewskim wykupuje z poznańskiego okręgu. Czyli... chcąc łowić na wodach okręgu PZW Poznań i PZW Leszno muszę opłacić składkę okręgową w poznaniu i osobno w lesznie?

Czyli suma rocznych opłat wyniosłaby 86zł dla koła + 96zł na zezwolenie na jezioro łoniewskie w sumie: 182zł

Jeżeli coś źle rozumiem, proszę mnie poprawić i nakierować. Chcę po prostu wiedzieć jakie koszty muszę ponieść nie chcę zapłacić czegoś niepotrzebnie jeżeli np. nie będę miał zamiaru łowić na jeziorach należących do okręgu leszczyńskiego a tylko na jeziorze łoniewskim, a czytając te cenniki okręgowe i osobno koła wszystko mi się pokręciło i zlało :???:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Słyszałem że sporo osób przechodzi bez zdawania egzaminów. Opłacasz składkę, jakaś pomoc finansowa dla koła nawet groszowa (kilkanaście - kilkadziesiąt zł) i istnieje duże prawdopodobieństwo, że przejdziesz bez egzaminu. Jak było w waszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety członkom okręgu Leszczyńskiego uczącym się nie przysługuje składka ulgowa tylko normalna. Składka ulgowa przewidziana jest tylko dla członków okręgu Poznańskiego. Tak sobie poznań zastrzegł. Paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma takie zapytanko czy mój 10 letni syn który jest członkiem uczestnikiem i ma ołacone składki w łódzkim, musi opłacać cos dodatkowo aby łowic w okregu konin, bo słyszałem dwie różne opinje jedna iż może na składkę łowić w całek polsce, a drugą iż musi dokonac dopłaty, i jescze dodatkowe pytanko czy jako członek uczestnik ma jakieś ogracziczenia w mtodach wędkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jako członek uczestnik ma jakieś ogracziczenia w mtodach wędkowania

ograniczenie dotyczy nadzoru - tj. nie może wędkować samodzielnie, tylko pod opieką. Nie ma ograniczenia co do metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ok odpowiedzcie mi na takie pytanie bo nie łapie jeszcze wszystkiego. Kartę mam ale nie opłacone nic. Mam zamiar pierwszy raz coś opłacić tzn rzeki w PZW TARNÓW i raczej w kole Żabno bo tam maCzy są podzielone na jakieś odcinki bo nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Podłączę się do tematu, kolega chce się przenieść z innego koła do mojego, on twierdzi że wszystkie formalności załatwi w tym nowym kole (moim), ma rację? I czy będą jakieś dodatkowe koszty związane z przeniesieniem?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym bywa, zależy od koła. Ja też sie będe teraz przenosił i musze podzwonić wcześniej bo już w tamtym roku zdawałem egzamin po raz kolejny, chociaż zdawałem go w wieku 10 lat i posiadałem wszystkie dokumenty. Co więcej zdawałem go dokładnie w tym samym kole i u tego samego gościa co 10 lat temu... ^^ To co sie w niektórych kołach dzieje woła o pomste do nieba z nadużywaniem alkoholu w roli głównej. Bo o 10 rano gadać z najebanym prezesem to średnia przyjemność choć też sobie wypić lubie :)

P.S. Odpowiadałem na temat, prosze poniższych o nie pisanie tu o tym co dzieje sie w PZW bo to temat rzeka jak PZPN czy nasz kochany rząd. Po prostu przestrzegam że nie w każdym kole jest kolorowo, nie każdy gra uczciwie a ja nie zamierzam tracić czasu na jakieś dochodzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!

Jutro zamierzam pierwszy raz w życiu dokonywać opłat.Posiadam kartę wędkarską wydaną po zdanym egzaminie przez Starostwo Powiatowe.Co to jest ta 2 karta w której są te znaczki.Czy ją dostanę tę kartę gdy będę robił opłaty (u skarbnika) , czy ona coś kosztuję dodatkowo ? Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe, jak to w życiu wszystko kosztuje!

Sama książeczka dokładnie nie wiem około 5zł, ale każdy wędkarz chcący łowić musi być członkiem jakiegoś koła, tam jest prowadzona jego kartoteka personalna. Dodatkowo jest opłata członkowska w moim okręgu 64zł i jako że to pierwszy raz to jeszcze wpisowe(ja popatrzyłęm do swojej książeczki i mnie ono kosztowało w 2002r- 25zł). Jeżeli chce się łowić na wodach pzw to dodatkowa opłata okręgowa w krakowskim 130zł. Jeżeli natomiast chce się łowić w łowisku specjalnym- część łowisk bedących jednocześnie PZW ale na których łowi się za dodatkową opłatą(są to łowiska na których gospodarzem jest jakieś koło które tam sobie dokonuje zarybień, tam ma swoje zawody wewnetrzne i inne imprezy itp) to jest jeszcze opłata zależna jak sobie to koło ustaliło(natomiast nie jest konieczna opłata okręgowa).

czyli tak:

5+64+25+130+u mnie około 150(łowisko specjalne)

Taniej ma troszkę młodzież bo mają ulgi na członkowską i okręgową

Acha wszystko to będzie miał skarbnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.