Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wyrobienie karty wędkarskiej, przynależność do koła i opłaty


casta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam opłaty w okregu kieleckim jednak obecnie chciałbym łowić zarówno w kielckim jaki w katowickim okregu. No i pytanie jak zrobic opłaty?W porozumieniach nie ma okrgu katowickiego i kieleckiego ale zauważyłęm ze okreg czestochowa ma porozumienia i z kielcami i katowicami. Wiec pytanie brzmi czy moge gdzies w okregu czestochowa zrobic opłaty i sprawa załatwiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam Wszystkich.

Chciałbym wyrobić sobie kartę wędkarską i w wolnych chwilach spędzić mile czas podczas wędkowania.

Z tego co już udało mi się wyczytać, to najpierw trzeba wyrobić kartę wędkarską.

Ja jestem z okolic Szczecina, z tego co wyczytałem to trzeba uderzyć gdzieś do koła w celu zdania egzaminu, dalej już tez mniej więcej wiem gdzie co i jak.

Zastanawia mnie jeszcze tylko sprawa opłat, a dokładniej, tam w tym cenniku opłat jest tabelka z jeszcze jakąś składką, a dokładniej

"Składka okręgowa na WODY NIZINNE"

Na 2 wędki z brzegu - 105 zł /65 zł

Na 2 wędki z brzegu lub spinning - 120 zł

Na jedno jezioro bądź Obwód Rzeki Odry Nr 5

(2 wędki z brzegu lub spinning) 80 zł

i

Składka okręgowa na WODY GÓRSKIE

(opłata ta zawiera w sobie już wody nizinne)

Na 2 wędki z brzegu lub spinning

Dopłata na połów z ŁODZI dotyczy wód nizinnych i górskich

Czy ja muszę też opłacać, którąś z tych składek?

Np. jak chcę łowić "Na 2 wędki z brzegu lub spinning - 120 zł"

Liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz opłacić 120zł żeby łowić, wody górskie to małe rzeki ( czasem nie na całych odcinkach) - poczytaj które. W kolejnych latach jeżeli będziesz mieć w PZW ciągłość odpada opłata za wyrobienie legitymacji i wpisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasko43, dzięki.

To jak rozumiem ta składkę członkowską (64zł) trzeba opłacać każdego roku?

Druga sprawa co mnie jeszcze zastanawia, to czy można po wyrobieniu karty wędkarskiej wykupić samą składkę okręgową nizinną na cały rok ale bez przystępowania do koła?

Jeśli tak to ile wtedy trzeba by było zapłacić?

Pytam ponieważ, może wtedy by wyszło choć trochę taniej, bo samych opłat dotyczących koła to składka członkowska 64zł + legitymacja 5zł + wpisowe 25zł - prawie sto zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do PZW, do końca roku zapłacisz za całość 214zł.

Jeżeli nie chcesz wchodzić to są pozwolenia 3 miesięczne, to zapłacisz 125zł. Teraz sobie pomyśl, czy będziesz wędkował od października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mała informacja, jeżeli chodzi przynajmniej o Szczecin - w tym roku zwlekałem z opłatami PZW, łącznie ze składką członkowską 64 zł i gdy chciałem ją kilka dni temu zapłacić żeby była ciągłość okazało się, że PZW żąda od tych, którzy do któregoś tam kwietnia nie wpłacili składki ponowne zapłacenie wpisowego, czyli 25 zł. W sumie zapłaciłem za wody nizinne z łodzi 254 zł za te pół roku kalendarzowego.....PZW jest tak samo pokręcone jak PZPN :) Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to złodzieje a PZW prowadzi i to jak oni twierdza kontrolowanie odłowy, tony ryb mam nadzieję, że ktoś tym zajmie ta organizacja gubi nasze hobby, choć płacę od lat. Wiem z 1000% ŹRÓDŁA ŻE ODDAJĄ JE ZA GROSZĘ (RYBY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie Nowy Regulamin uzyskania Karty Wędkarskiej obowiązujacy od 7 listopada 2011r - punkt 11 brzmi : "11. Komisja egzaminacyjna obowiązana jest prowadzić rejestr wydanych zaświadczeń. Zaświadczeniu nadaje się sygnaturę zawierającą numer komisji egzaminacyjnej, kolejny numer w rejestrze egzaminacyjnym i datę wydania. Termin ważności zaświadczenia wynosi 12 miesięcy. Zaświadczenie umożliwia ubieganie się o wydanie przez starostwo powiatowe właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o kartę wędkarską.".... może to jakoś pomoże w wyjaśnieniu tej kwestii...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy jak jadę do innego okręgu na ryby i robię opłatę na konto tego okręgu np. na poczcie to jak mam rejostrować złapane ryby i czy trzeba je rejestrować ? Wybieram się nad Wisłę do okręgu Tarnobrzeskiego, druk na opłatę ściągnałem z netu ale nr. łowiska nie znam. Jak ktoś się orientuję to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do zezwolenia

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/51/wiadomosci/57315/pliki/zezwolenie_okresowe_2012.pdf

Co do rejestru nie wiem. Okręg chyba ma nową stronę od niedawna i nie wszystko przenieśli?? U mnie jest tak, że wpisuję pełną nazwę łowiska, bez numerków (mam jedeno zezwolenie i rejestr na kilka okręgów m in. na Tarnobrzeg)

Najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj jak to jest dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie przenieść z koła X do koła Y (jeszcze nie opłaciłem karty). To w tym kole co jestem (X) powiedziano mi, że mam sie najpierw dogadać z kołem Y, jak oni beda chcieli mnie przyjąć to muszą napisać do koła X z prośbą o wysłanie kartoteki, po wysłaniu kartoteki musze czekać aż koło Y ją dostanie i moge sie u nich złozyc opłaty.

Co to ma być? Ktoś sobie robi ze mnie jaja? Jeszcze nie dzwoniłem do koła Y bo sie zastanawiam (nie chce takiej patologii znowu żeby sie znów przenosić za rok).

Mam tylko pytanie, czy prezes koła X ma prawo mi wciskać taki kit, przecież to będzie trwało wieczność... I słysze to jeszcze po tym jak przepierdzielił moja kartoteke którą tam miałem od 9 roku życia. I "zdawałem" karte raz jeszcze. Jak to powinno wyglądać/jak to wygląda w praktyce? o choć mam karte od 9 roku życia nigdy koła nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do koła y założą ci nową kartotekę (kartę wędkarską posiadasz).

Wpisowe tak czy inaczej musisz zapłacić więc niech sobie tą starą kartoteką dupę podetrą.

W okręgu bielskim jest teka sama patologia jak w katowickim(alkohol bajzel i wszystko w dupie mają) bo w katowickim niema moim zdaniem przyzwoitego koła zmieniałem ja kilka razy i zawsze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie kolega mi mówił że zdawać można tylko w marcu-lutym i nie wiem czy to jest prawda czy mogę pójść np. jutro i zdać :?:

Podejrzewam, ze tak jak w wiekszosci kol, uiszczenie wszystkich oplat oraz skladki rocznej bedzie jednoznaczne ze zdaniem egzaminu i bedziesz musial sie jedynie pofatygowac do odpowiedniego urzedu w celu odbioru karty. Wyrobienie karty w naszym demokratycznym panstwie prawa przypomina raczej (z wyjatkiem garstki kol) umowe kupna-sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.