Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - Kwiecień 2011


maju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikado90

Dzisiaj wybrałem się na miejscową gliniankę za okoniem no i trafiły się 3 ok.20-23 cm no i dwa szczupaki ok 36 i 53 cm rybki nadal pływają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Otrzymałem dzisiaj przykrą wiadomość.

Z przykrością zawiadamiamy, że w drodze loterii Twój wniosek o bilety na UEFA EURO 2012™ nie został wylosowany.

Nie chciałem żeby ten dzień ciągnął się mi z tą wiadomością, więc decyzja krótka i koło 16-ej jestem nad Odrą. Zaczęło się szybko, rzut , branie i ryba po krótkiej walce się odhacza. po chwili drugie branie i przypon strzela. Oho, czyżby pech do końca dnia. Następne branie i po twardej walce kleń (+/- 40cm) kapituluje. Jeszcze jedno branie i coś większego mocno prze na środek i hamulec zaczyna jęczeć. Kilka minut i wiem co mam na haku. Rybą okazał się boleń dobrze ponad 50 centymetrowy. Drugi raz przytrafił się mi taki przypadek, że boleń wziął na skórę chleba. Po drugiej stronie łowił brat. Dzisiaj wynik dla niego 2:1. Dla mnie kwiecień wędkarsko zakończony.

hpim4479.jpg hpim4474.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaź 46cm na woblerka, fotka kiepska, robiona w pośpiechu bo rybka wróciła do wody.

Prawie utopiłem telefon przy fotografowaniu, rozciełem kolano przy podbieraniu a Jaź zafajdał mi całe ciuchy :twisted: Kwiecień zakończony super :grin:

snc00305.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek zaliczyłem pierwszą nockę w sezonie (i wogóle pierwszą nockę) siedziałem nad odrą od 15 do 7 rano ... niestety ryby nie chciały współpracować, bo popołudniu tylko 3 płotki i kilka rąpików, a w nocy tylko 3 brania :???: honor wyprawy uratował leszcz 56cm i 2,1 kg który wziął ma czerwoneco o 2 w nocy ... a rano nawet brania nie było ... ojciec z którym byłem w nocy wyciągnoł na czerwone 2 sumiki ok 40cm ... nocka bardzo fajna rzecz, tylko żeby rybki współpracowały :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpocząłem sezon szczupakowy. Nad jeziorem byłem około 5.30 rano. Złowiłem 13 szczupaków od 40 do 50cm. Miałem jedno branie czegoś większego, ale zepsułem. Ogólnie brały same maluchy. Kilku napotkanych spinningistów miało podobne wyniki.

Szczupaki uderzały najlepiej w rippera mannsa 15cm perłowego z niebieskim grzbietem. Poza tym brały też na salmo slidera i fatso oraz na dorado drunka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wieszajcie na nim psów bo kilka osób się ze mną kłóciło że można łowić, tłumacząc to wpisem

Zgodnie z przepisami ustawy O rybactwie śródlądowym oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, które stanowią, że ,,Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada na dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień’’

zresztą jest na forum parę tematów na ten temat przykładowy:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=13645

Wiec jak wypuścił nic się nie dzieje i temat można uważać za zamknięty, bo mam dość wyzywania od kłusoli! ;]

wracając do tematu bylem od 8-14 na Lipiu

jeden odjazd ale puste zacięcie, po brzegach patrzyłem to udało się kolegom wyciągnąć 3 karpie na oko ok 1kg i drugi większy ze 3kg oba pływają dalej ;] i tu szacun, trzeciemu się nie poszczęściło i trafił do siaty z 1kg miał ;/

zdesperowany ze nic nie bierze zwinołem jedną wędkę i zarzuciłem na szybciora spławiczek, wzdręga niewymiarowa która pływa dalej, po czym się zwinąłem do domu bo zgłodniałem ;]

wypad jak najbardziej udany bo słoneczko ładnie mnie opaliło, rybki mogły lepiej brać ale to nie o to mi chodziło bo nie pojechałem po ryby ale na ryby ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/\ Lol... a od kiedy to sobota jest dniem ustawowo wolnym od pracy???? Ostatni dzień okresu ochronnego wypada 30 kwietnia, czyli dzisiaj.

Byłem na nocce z piątku na sobotę. Nic kompletnie, kolega miał jakieś 2 chimeryczne brania.... Ogólnie zimno jeszcze ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle polacy maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem bo dniem ustawowym wolnym od pracy jest niedziela a nie sobota lub inne swieto panstwowe czy religijne ustanowione dniem wolnym chyba ze jestes z innego panstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki macie rację. Kłusowałem. Poczytałem trochę i teraz muszę przyznać się do błędu :oops: Na rybach nikt mnie z niego nie wyprowadził, szczególnie, że było sporo łowiących na żywca i na spina szczupaki. Wiem, że to nie usprawiedliwienie, ale byłem przekonany, że jak ostatni dzień okresu ochronnego wypada w weekend, to już można łowić. Chcę dodać, że wszystko wypuściłem. Nie miałem zamiaru łamać przepiy, ale złamałem. Ignorantia juris nocet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988 Gratulacje. :wink:

Wczoraj cały dzień spędzony na Wiśle w rejonie Zawichostu.Początkowo zająłem duże ładne miejsce lecz straszny uciąg i brak jakichkolwiek brań zmusił mnie do przenosin na inną miejscówkę.Przenosiny wyszły mi jednak na dobre bo złapałem leszczyka 49cm, masę ładnych krąpi oraz, kilka świnek (z czego największa miała 44cm! :shock::razz: ). Oczywiście natychmiast po zmierzeniu rybki wypuściłem. Kolega złapał kilka pięknych leszczy na oko 60cm. Wyjazd więc udany. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.