Skocz do zawartości
tokarex pontony

karta wędkarska


Adam15

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Adam15,

Musisz się dowiedzieć gdzie u ciebie w okolicy znajduje się koło wędkarskie w który przeprowadzane są egzaminy.Następnie wypadało by przestudiować regulamin amatorskiego połowu ryb http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1/cms/szablony/73/pliki/rapr.pdf i zaliczyć egzamin. W twoim wieku to egzamin chyba jest darmowy ale to musisz się jeszcze dopytać.W wędkarstwie nie ma podziału na kartę na rzeki czy jeziora.Wszystko zależy od opłat . Będziesz miał spore ulgi z racji swojego wieku tylko musisz pokazać w kole podbitą legitymację szkolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pytania z Rapr (Regulamin amatorskiego połowu ryb). Ale jeżeli chcesz także wykupić składki w tym kole gdzie zdajesz egzamin to prawdopodobnie cię puszczą... Przynajmniej ja tak miałem - fikcyjna komisja i fikcyjny egzamin -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ W 2011 r.

Składka przeznaczona na cele statutowe Związku, dzielona w następujący sposób: 10% - ZG, 45% - Okręg, 44% - Koła, 1% Fundusz Pomocy Kołom.

Lp. Treść Kwota zł.

1. Składka członkowska 62,00 *)

2.

Składka członkowska ulgowa 50%

Młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat,

Odznaczeni Srebrna i Złotą Odznaką PZW,

Mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia, kobiety po ukończeniu 60 roku życia

31,00

3.

Składka członkowska ulgowa 75%

Członkowie uczestnicy do 16 lat,

Odznaczeni Złotą Odznaką PZW z Wieńcami

15,00

4.

Wpisowe

Członek zwyczajny PZW,

Członek - uczestnik PZW

25,00

12,00

5. Legitymacja członkowska 5,00

*) Ze składki członkowskiej podstawowej 1 zł przeznacza się na realizację programu edukacji ekologicznej w środowisku dzieci i młodziey, w proporcji 10% na szczeblu ZG PZW a ()% dla Okręgów PZW.

Żródło:http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/39098/63/skladki_i_oplaty_w_2011_roku

Czyli zapłacisz 15 zł składki+25 wpisowego+5zł za legitymacje.Razem 45 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przede wszystkich witam Wszystkich.

Chciałbym wyrobić sobie kartę wędkarską i w wolnych chwilach spędzić mile czas podczas wędkowania.

Z tego co już udało mi się wyczytać, to najpierw trzeba wyrobić kartę wędkarską.

Ja jestem z okolic Szczecina, z tego co wyczytałem to trzeba uderzyć gdzieś do koła w celu zdania egzaminu.

1. Czy obojętnie do jakiego koła się zapiszę?

2. Czy tu na tym etapie są jakieś koszta?

Następnie zdajemy lub nie egzamin w danym kole, otrzymujemy zaświadczenie o zdanym egzaminie.

3. Z tym zaświadczeniem idziemy do przynależnego nam starostwa i składamy podanie o kartę wędkarską, dodając jedno zdjęcie i coś ok 10 zł?

4. Ile trwa oczekiwanie na wydanie karty przez starostwo?

Po odebraniu karty udaje się znów do koła tam wyrabiam i opłacam tą legitymację, czyli składka członkowska 64zł, wpisowe 25 zł, legitymacja 5zł + jedno zdjęcie.

5. I czy już wtedy mogę spokojnie łowić ryby?

Tam w tym cenniku opłat jest tabelka z jeszcze jakąś składką, a dokładniej

"Składka okręgowa na WODY NIZINNE"

Na 2 wędki z brzegu - 105 zł /65 zł

Na 2 wędki z brzegu lub spinning - 120 zł

Na jedno jezioro bądź Obwód Rzeki Odry Nr 5

(2 wędki z brzegu lub spinning) 80 zł

i

Składka okręgowa na WODY GÓRSKIE

(opłata ta zawiera w sobie już wody nizinne)

Na 2 wędki z brzegu lub spinning

Dopłata na połów z ŁODZI dotyczy wód nizinnych i górskich

6. Czy ja muszę też opłacać, którąś z tych składek?

Np. jak chcę łowić "Na 2 wędki z brzegu lub spinning - 120 zł"

Trochę dużo pytań ale niby kto pyta nie błądzi, więc liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Uzytkownikkkk,

1.Obojętnie

2. Koszty zależne od ustaleń okręgu i wieku kandydata, są okręgi które nie pobierają opłat za egzamin(wydanie wniosku). Średnio ok 30zł.

3.Tak

4. Z reguły na poczekaniu.

4,5. Tak

5.Nie

6. Tak

Tak jak sam zauważyłeś, jest jeszcze tabelka z innymi opłatami to tzw "Składka okręgowa na ochronę i zagospodarowanie wód".

Czyli oprócz składki członkowskiej 64zł (za przynależność) musisz jeszcze zapłacić składkę okręgową (za łowienie) .

t_wasik, Musisz pójść po wtórnik karty, i do koła po nową legitymację powinni ci jakoś podstęplować i dopisać o wniesionych składkach bo nie sądzę aby wkleili nowe znaczki. Pójdziesz zadzwonisz to się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeżeli ktoś chce wyrobić kartę wędkarską to w moim mieście odbywa się to na dwa sposoby:

1. Jeżeli jesteś gotów wnieść od ręki wszystkie opłaty i składki roczne to Pan z uśmiechem na ustach daje wyraźnie do zrozumienia, że nie ma sensu być takimi formalistami i zawracać sobie głowę jakimiś egzaminami i w zasadzie pozostaje tylko odbiór karty w urzędzie.

2. Nie chcesz wnosić składki rocznej za połów na wodach PZW ponieważ np. łowisz na zbiornikach gdzie obowiązują odrębne licencje (np. Biebrzański Park Narodowy) to wtedy dostajesz zaproszenie na egzamin.

Tak to właśnie jest... PZW do złudzenia przypomina PZPN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobienie karty wędkarskiej nie oznacza że należy wnieść składki jakiekolwiek, można wyrobić kartę wędkarską w roku 2012 np. teraz a opłaty za wędkowanie w jakimś kole wędkarskim opłacić sobie w styczniu czy lutym 2013 i od 2013 można swobodnie łowić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

-Ile się czeka w starostwie na wyrobienie karty ?

W moim przypadku jakieś 10-15 min :lol:

W wielu starostwach jak widzę, egzamin jest fikcją. Płaci się za ten niby-egzamin. Dostaje kwitek, i od razu można wyrobić kartę.

Najlepsze jest to, że na zaświadczeniu figurują też osoby których się nigdy nie widziało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zdawałem karte to nie znalem odpowiedzi na 1/4 pytan to Panowie sami podpowiadali innym też tak więc zdanie karty jest banalnie proste , można nawet iść nic nie umiejąc i się zda.

:mrgreen: Miałem tak samo , ale nie uważam to jako błąd komisji , czy egzaminatora. Poprostu "oni" wiedzą że każdy bakcyla dostaje i w miare upływu czasu wchodzą pewne rzeczy w krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś robiłem kartę, wyglądało to mniej więcej tak:

Siedzę sobie i gadam z facetem, gdzie łowię, gdzie chcę łowić. W ogóle o rybach i wędkarstwie. On w międzyczasie coś tam wypisuje, i w końcu podaje kwitek, mówiąc że mam się z tym udać do takiego to a takiego pana, w pokoju nr taki to a taki.

Wychodząc coś mi się przypomniało...

Pytam: Zaraz, ale miał być chyba jakiś egzamin?

Facet na to z uśmiechem: Już pan zdał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.