Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędki elektryczne


yaotzin1

Rekomendowane odpowiedzi

Kilku z Was słyszało pewnie o akcji rozpoczętej przez portal mojego koła PZW Siemirowice. Dziekuję tym Waszym kilku forumowiczom za wsparcie.

Akcja "Stop wędkom elektrycznym" poruszona została nawet przez Zarząd Główny PZW. Przez kilka dni ZG dostał mase e-maili od naszych użytkowników. Nie miał wyjścia, musięli podjąc temat. Tyle tylko, że mało z tego wyszło.

Więcej przeczytacie na

http://www.pzw.org.pl/zgpzw/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=3189&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=0

Cel akcji się zmienił. PZW okazuje się mało może. Niestety spływa to po nich. W liście opublikowanym przez PZW możecie przeczytać o staraniach w 2002 roku o zmianę ustawy o rybactwie śródlądowym, która to ponoć miała ograniczyć dostęp do tego rodzaju sprzętu. Jednak nic z tego. Na miłość Boską minęło od tego czasu kupe lat. Owszem, nasz regulamin wyklucza połow ryb za pomocą prądu, ale w świetle obowiązującego prawa nie jest zabronione użycie wędki elektrycznej. Jeśli udałoby się chociaż ograniczyć do niej dostęp osobom bez uprawnień, byłby to sukces. O zakazie reklamy nie wspomnę. Firmy zajmujące się sprzedażą tego sprzętu mogłyby wchodzić w układy np. z instytutami ichtiologicznymi, gdzie do badań używa się przecież (aby złapać rybkę) agregatu o niskim natężeniu.

Dlatego proszę o dołączenie do akcji. Linku do portalu nie podam, gdyż nie jest to jakaś forma mojej reklamy. Napiszcie tylko kilka słow pod adres kancelaria@minrol.gov.pl i wesprzyjcie naszą wspólną akcję. Kilku wędkarzy z Rybiego Oka nas poparło i efekt był natychmiastowy. Kilkadziesiąt e maili od Waszych userów do kancelarii Ministerstwa Rolnictwa i na 100% ktoś będzie musiał podjąć temat.

Pozdrawiam

PAMIĘTAJCIE, PISZEMY E MAILE NA ADRES MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

Same wpisy w komentarzach na stronie Portalu Korporacyjnego są dobre, ale przyda się wielki nacisk na samych urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Bardzo szczytny celi i podpisuje sie pod nim dwiema rękami i nogami.

Zastanawiam sie nad formą wystapienia i .... pisanie wypracowania mijałoby sie z celem, bo urzedasom nie chce się czytać. Myślę o jakiejś krótkiej a czyteknej formie.

Może ustalmy treść i zasypmy ustawodawcę @ w ... jak by nie było ... naszej sprawie.

Jakie sa Wasze propozycje? Ja jeszcze myślę ;)

Czy ślemy jedną ustaloną forme, czy kazdy w/g swojego uznania?

Słucham :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem za dowolną formą, ale liczba e maili musi być duża. Patrzcie na akcje prowadzoną przez szczupak.org. Tam zbierają podpisy. Tymczasem dalej w Polsce wymiar szczupaka to przeważnie 45 cm, a nie 50. Dodam jeszcze, że jest to sprawa do załatwienia przez PZW, a nie tak jak ta nasza.

Dlatego powinniśmy pisać mało, na temat, ale ilość powinna zapełnić ich pocztę.

Pozdrawiam i powodzenia (będzie nam potrzebne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Jestem za i przyłaczam sie do akcji

CZY pozwolicie mi skozystac z akcji i zwołac ludzi z POLSKIEGO NIEOFICJALNEGO FORUM WEDKARSKIEGO zreszta akcja musi iść w polske juz to robie szkoda czasu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i pierwsze sprzeciwy zwolenników "starego porządku". Zobaczcie na pogawędkach wędkarskich w dziale ogólne post yaotzin1.

Mam nadzieję, że na te 700 userów co macie, ze 100 napisze do ministerstwa.

Szkoda tylko, że protestują Ci starsi wędkarze po 50/60 roku życia, nazywając to załatwianiem prywaty. Ja mam tych lat 23 i jeśli coś sobie prywatnie będę chciał załatwiać, nie będę tego robił ze pomocą internetu.

Piszcie dalej jak możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to z tym jest podobnie jak z ustawą o broni i amunicji, w której mowa, że wszystko co ma mniej niż 17 J mocy (np. tzw. wiatrówki) nie są bronią i nie wymagają rejestracji ani uzyskania pozwolenia. Ale ile się czyta o debilach strzelających do ludzi z okna!!! Taką "nie bronią" może być równiez np. młotek, czy pała mające spora siłe obalającą. Wszystko zależy od tego, kto tego używa i czy jest świadom swych czynów.

A wedki elektryczne ... powinno byc na ich stosowanie wydawane pozwolenie i dodatkowo upoważnienie na każdorazowe użycie wydawane przez właściwą jednostkę. Komu to potrzebne? A np. przy tzw. "odchwaszczaniu" krainy pstrąga i lipienia np. ze szczupaka i tylko w konkretnych przypadkach np. jak wyżej przytoczony mogłyby być używane przy udziale komisji - osób np z PZW lub Właściciela wody.

Nie wspomnę już o wymogu posiadania przez obsługującego uprawnienia SEP do obsługi urządzeń pod napięciem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli macie gotowy szablon to podajcie na forum

Ewentualnie podstawy co zawrzec w takim mailu

Nigdy nie bylem dobry z pisania formalnych pism a sprawa jest warta poparcia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=98194#98194

Koledzy zostałem wyśmiany i lekko zakpili ze mnie panowie WARSZAWIACY z pogawędek wędkarskich. Sory, ale zadeklarowali, że wezmą sprawy z swoje ręce. Zakpili w sumie z nas wszystkich, bo zawalanie skrzynki uznali z lament i awanturnictwo no i prywate.

Jeśli chcecie wspierać akcje to dziękuję. Mi jest trochę, nie powiem, przykro, bo podobnie jak Wy powinniśmy mieć to w dupie, a nie mamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakpili?

Twoje wypowiedzi to kpina..

A ja Was prosza abyście weszli na strone pogawędek wędkarskich i dogadali troche niejakiemu SSG. Jest przeciw i uważa tę akcję za histerię

co to ma być?! :lol:

Robisz cos ze szlachetnych pobudek, ale w fatalnym stylu. Twoja akcja może przynieść więcej szkód niż pozytku, uznaja wędkarzy za oszołomów, a bombardowanie mailami napewno nie przyniesie dobrego skutku. Zrozum, nie kierujesz tej akcji do kolegi, babki na targu czy wędkarza znad wody. Kierujesz słowa do Ministerstwa. To wymaga odpowiedniego poziomu, żeby wogóle zechcieli z Tobą rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Poziomu powiadasz a czy oni maja jakis poziom chyba portwelowy.

akcja jest dobra popieram. Ale zaówazam tez ze haczyk i inne fora powinne wystapic z oficjalnym pismem i z podpisami.

Wiadomo e powinno to mie rece i nogi.

Ale jedno i drugie powinno iđc rwnolegle .

Czyli pisma i akcja na majla

Niewidze też tu żadnej histeri tylko widze zjednoczenie ludzi z całej Polski którym droga jest sprawa wedkarstwa. amen

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisałam

nie wiem czy dobrze, czy źle - mój głos w tej sprawie poszedł...

Szanowni Państwo,

W związku z akcją która obecnie jest propagowana wśród wędkarzy chciałam się zwrócić do Państwa w sprawie wymienionej w nagłówku maila.

Proszę o rozpisanie projektu ustawy - zakazującej w polsce używania wędek elektrycznych bez zezwolenia ( porażanie ryb prądem w celu jak największej ilości "złowienia" )

W momencie gdy nad tą sprawą nie ma nadzoru (nie ma przepisów wyraźnie mówiących o użytkowaniu wędek elektrycznych) odławianie ryb tym sposobem jest po pierwsze niehumanitarne - ryby nie mają najmniejszych szans na ucieczkę przed takim pseudowędkarzem, no i oczywista sprawa, pogłowie ryb się zmniejsza w drastyczny sposób.

W mojej opinii nie rózni się to niczym od kłusowania za pomocą sieci.

Proszę także, o wydanie zakazu reklamowania w.w. sprzętu, a także zakazu handlu wędkami elektrycznymi (poza sprzedawcami posiadajacymi koncesje na handel w.w. sprzętem).

Z poważaniem

tu imię i nazwisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na to wygląda...

wiecie co chłopaki?

wstyd mi za Was... :???:

Co się działo to się działo - i co kto powiedział i w jaki sposób - nie ważne

ale cel jest szczytny i uważam, że powinno się skrobnąć tego maila...

na początku wszyscy się napalali jak kot na amory - a teraz co?

Coś ktoś napisał, coś ktoś podsumował, paru starych dziadów z warszawy narobiło szumu i wszyscy wody w dzioby ponabierali

wstyd :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Zadużo analizujecie a mało robicie.

Dlaczego koniec co do holery od tak koniec i mamy wyjść na głubków.

Zreszta jak uważacie wydaje mi sie ze szło w dobrym kierunku.

Holera wiecej niebede sie pchał w zadne akcje bo nagle sie okaże ze niebyło żadnej akcji.

wkurzyłem sie i koniec.

Niewypowiadam sie juz w tym temacie.

Zreszta moderatorzy niech to usuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.