Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędki elektryczne


yaotzin1

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tak jak większość zakazu handlu wędkami elektrycznymi. Tyle. Wiem, że to nie możliwe, więc dalej pozostaje nadzieja w tej całej nowelizacji ustawy. Będzie ona bardziej pracyzyjna.(mam nadzieję). Teraz chcesz to kupujesz i nikt Cię i tak nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wyjasniono Ci już, że to nie wędka a narzedzie rybacki. By być rybakiem trzeba ... itd, itd. ... .Określaja to właściwe przepisy i basta. Wędka, to wedka a agregat, to agregat, nie prawda?

Z całym szacunkiem, ale cos Ty sie tak tego zakazu uczepił. Bimbru też nie wolno było produkować i co ... wszyscy pędzili, zresztą juz wczesniej o tym mówiłem i nie będe sie powtarzał.

Jednym słowem walczysz o coś, co z góry spisane jest na niepowodzenie z uwagi na kiepską motywacje a tak na prawdę jej całkowity brak. Domniemywam, ze prowadzisz prywatna wojnę nie z "wędkami elektrycznymi", ale z ich producentem ... ot i co.

Wyłączam sie z tej bezsensownej sprawy i w tej sytuacji nawet powodzenia Ci nie pożyczę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi niczego życzyć. Też potrafię czytać. Wojny z producentem nie prowadzę, bo mi bezpośrednio bólu tym nie sprawia. Niech handluje, prawo jest po jego stronie. Dla mnie i dla wędkarzy wędka elektryczna to narzędzie kłusownicze i nie tłumaczy jej nazwa = "narzędzie rybackie". Zawsze będziemy jej przeciwnikami, jeśli będzie, a będzie wykorzystywana nad jeziorami PZW przez nieuprawnionych ludzi.

Edytuje ten post o treść e maila jakiego dostałem od PZW dziś rano. Jest to dowód, że wojny prywatnej, ani prywaty nie prowadzę. Podesłałem ten e mail od D.R. do PZW. Ta sprawa to sprawa wędkarzy, a nie jednego człowieka.

"Pozdrawiam

Proponuję się nie zniechęcać. Takie sprawy wymagają od nas konsekwencji i

ogromnej cierpliwości, ale walka musi trwać aż do skutku.

Złe w przepisach jest to, iż z jednej strony ustawa wprowadza zakaz

posiadania i użytkowania narzędzi służacych do rybactwa poza osobami do

tego

uprawnionymi, a nie obejmuje producentów tego sprzętu, którzy działając w

oparciu o przepisy dotyczące obrotu gospodarczego i handlu mogą swobodnie

funkcjonować na rynku i dostarczać naiwnym klientom ,,zakazane'' produkty.

Oczywiście możnemy apelować, aby każdy się zastanowił kiedy kupuje siatkę

na

rynku, czy kupuje elektryczną wędkę, bo może podpaść pod paragrafy o

kłusownictwie, ale czy to odnosi się do takich ludzi, którzy od razy, z

zamysłu zakupu, planują posłużenie się tym narzędziem w celach

kłusowniczych? Przecież do takich ludzi to nie dociera. Dlatego, naszym

zdaniem, skoro istnieje reglamentacja i koncesjonowanie użytkowania tego

sprzętu to powinna istnieć także formuła koncesysyjnego uprawnienia do

produkcji narzędzi rybackich. Oczywiście wiemy, że nie można wprowadzić

koncesji na produkcję noży, bo możemy doczekać się pojawienia się

morderców,

ale tu mamy do czynienia ze specyficznym środowiskiem, w którym używa się

tego narzędzia. No zbaczymy, mamy informację, że prace nad ustawą mają być

kontynuowane.

Pozdrawiam

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy PZW

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem jedynym wyjściem z tego blędnego koła jest zakaz posiadania takich uządzen przez osoby nieupowaznione i całkowity zakaz produkcji handlu i reklamy i niema co sie bawić w kotka i myszke z kłusolami w paragrafy kiedy mozna a kiedy nie mozna kto moze a kto nie moze duzo sie gada a malo sie robi a ktoś ciągle czerpie zyski z tego ze inny ktoś dewastuje nasze wspulne dobro narodowe też czerpiąc z tego zyski i chyba nikt mi niepowie ze to jest normalne być moze jest to dzialanie w świetle prawa ale to tylko pokazuje jak złe mamy prawo w tej dziedzinie i jak tego niezmienimy ( tak tak my wędkarze musimy do tego doprowadzić bo ani producęci ani uzytkownicy czyli kłusole tego niezrobią ) to moze sie okazać ze jak w wielu innych dziedzinach obudzimy sie za kilka lat z ręką w nocniku jak to sie mówi a o rybach bedziemy se mogli pomazyć lub powspominać stare dobre czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wędki powinny być zakazane. Czyli bez odpowiedniego świstka nie kupi i już. A posiadanie tego bez świstka powinno być karane jak znęcanie się nad zwierzętami kłusownictwo z resztą też. Oczywiście zakaz reklamy itp. itd. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinny być zakazane czy sprzedawane za pozwoleniem? ;)

Posiadanie tego bez świstka jest karalne, oczywiście teoretycznie. Zakaz reklamy jak najbardziej, broni tez nie wolno reklamować. Wszystko sprowadza się jak zwykle do braku kontroli. Bez tego każda ustawa jest psu na budę. :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym , że ktoś to urządzenie nazwał niefortunnie wędką.

Na wodach PZW jest zabroniona bez pozwolenia jak kusza przez osoby nieuprawnione.

Jesli ktoś ma staw na własność lub jezioro w dzierżawie to może odławiać czym chce i wara komukolwiek do tego!!!!!! Szkoda dyskusji na ten temat bo wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Odpowiem tak jesli byłby zakaz produkcji problemu dlamnie niema.

Jesli p[rodukuja to maja zbyt powiedzcie mi mondralinscy gdzie to idzie do pojebów którzy beda na naszych wodach uprawiac proceder.

Przestańcie mówic jak dzieci jesli gosc produkuje to produkt schodzi.

Jesli ktos łowi noca na sieci na kotwice[szarpaka] to niebedzie łowił na to gówno.

Powiedziałem łowił chyba mi odbiło.

Dlamnie jest sprawa jasna niepowinno sie tego gówna produkowac.

Przeczytałem posty dokładnie ja wiem pozwolenie rybactwo.

A ja uwazam ze producent liczy tu na wiecej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirytusu też się produkuje więcej ,dlatego leży na półkach i zabronisz produkować - przecież szkodzi zdrowiu (ale czy na pewno?) :lol: Sieci kupisz na każdym straganie od przyjaciół-też nie wolno kupować i sprzedawać i czy to kogo rucha? Nie mówiąc o łapówkach, nowe władze z tym walczą bo dopiero początek kadencji , ale zobaczymy pod koniec. Antyradar wolno mieć ale nie wolno używać hahaha. i produkują mimo że to wkurza milicję jeszcze bardziej niż miganie światlami.itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie produkujmy agregatów pradotwórczych, bo kłusole beda ich uzywać a przemysł i szpitale ... srał pies

Nie produkujmy źródeł energii, bo kłusole bedą ich uzywać a samochody ... srał pies

Nie produkujmy sici, bo kłusole będą ich uzywać a rybaków z ich rodzinami ... srał pies

Nie produkujmy łodi, bo kłusole beda ich uzywać, a wędkarzy ... srał pies

Nie produkujmy wedzisk, bo ktoś zrobi z nich ... elektryczne, a wędkarzy ... srał pies :twisted:

Czy o to Wam chodzi?? Taki ma byc obraz świata?? Ludziska, opamiętajcie się ... chcecie wylać dziecko z kapielą!!! I to o co??!! O nazwę ... WĘDKI elektryczne, którą wymyślił jakis durny reklamiarz!!! A co ona ma wspólnego z wędką i wedkarstwem??!!

Nie jestem obrońcą tego "ustrojstwa", ale zdrowego rozsądku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun masz rację s...ł pies z tymi wywodami. Nie nazwa kest istotna a to do czego to zastosujemy. Wędka elektryczna dobrze że nie spinning elektryczny e..eee tam temat się wyczerpał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.