Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Początkujący Gruncista-zakupy


Pathim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,łowię już ryby troche czasu(spining i spławik),ale nie dawno zainteresowałem się metodą łowienia na grunt.Zrobiłem jakiś podstawowy zestaw i kupiłem to co potrzebne,ale to tylko drobne zakupy.Jutro wybieram się na jakieś konkretniejsze.

I teraz moje pytanie.Co najlepiej kupić dla początkującego gruncisty??Fundusz to około 50zł.Chodzi mi co kupić i ile na sam początek.

Mam nadzieję że mnie zrozumieliście.Jeśli nie,moge napisać jaśniej.

Mam złożony już cały zestaw,ale niestety gdy zerwe nie mam co nałożyć.

Będe łowił na Jeziorze Firlej o głębokości do 10m,a także Jeziorze Kunów o głębokości około 2.5m średnio 1.5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

zestaw na feeder (przynajmniej mój nie jest zbyt skomplikowany), ja bym proponował kupić kilka rurek antyspkątaniowych (koszyczków kilka gramatur - jeżeli nie masz już jakiejś sprawdzonej na łowisku), paczkę krętlików i zanętę. Dokładniejsze ilości to nikt nie poda bo nie znamy łowiska i możliwości zaczepów.

Ja stosuję takie zestawy, inni mogą mieć inne sposoby i to się będzie wiązało z innymi zakupami ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę na jezioro karpiówkę z sygnalizatorem brań - bombka - ostatnio widziałem chłopaków zamiast takiej ''kupnej'' mieli założone plastikowe nakrętki z butelek i tez hulało, fajnym rozwiązaniem jest elektroniczny sygnalizator brań, na allegro można tanio dobrą używkę kupić - polecam te videotronic. Ja łowię z koszyczkiem i rurką antysplątaniową tańsza opcja wcale nie gorsza to sprężyna z rurką.

konkretnych sprzętów nie będę ci pisał bo budżet jest tak mały że było by ciężko skompletować cały sprzęt, dlatego na początek najpierw wędka, później rurki (kilka sztuk w razie zerwania zestawu) i sygnalizator.

o kołowrotku ci nie pisze bo na początek nie jest ważny - haki i przypony to wiadomo warto mieć już związane i przygotowane na wymianę.

Jak ci się metoda spodoba to skompletujesz później lepszy sprzęt jak nie to jak kolega wyżej napisał feederek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.