Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zgłaszanie medalowych ryb


wernicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zgłaszał ktoś kiedyś jakiś medalowy okaz?

Jakie są procedury z tym związane? Doczytałem, iż łuski płetwy ani inne kawałki ryb nie są niezbędne(dla tych co wypuszczają). Co zatem oprócz kilku zdjęć jest potrzebne?

Najważniejsze:

Czy całą ta procedurę można załatwić drogą elektroniczną?

Mógłby się ktoś z własnego doświadczenia wypowiedzieć czy warto zawracać sobie gitarę tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Ja zgłaszałem w tych dwóch pismach. Wiadomości wędkarskie mają formularz do wydrukowania w domu, Wędkarski świat musisz kupić, żeby wyciąć formularz.

A mógłbyś zdradzić co zgłaszałeś?

Ja w zeszłorocznym sezonie trafiłem kilka Jazi ponad dwu kilowych (takie do 50cm) oraz klenia który mierzył 56cm. Zastanawiałem się długo czy ten fakt warty jest odnotowania w jakimś czasopiśmie. I tak rok mi zleciał. Obecnie sezon już trwa w najlepsze i kwestią czasu wydają mi się kolejne "potworki". Jednym z większych problemów przy połowie takich okazów jest dla mnie skrywanie tego faktu przed osobami postronnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem świadka, zwykle wędkuję z żoną albo kumplem. Poza tym musisz mieć zdjęcie z miarką, na którym nie ma najmniejszych wątpliwości co do wymiaru ryby. Wymiaru wagowego nie weryfikowali, do kolegi nie dzwonili. :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Co daje zgłoszenie takiej ryby? Fotkę w gazecie? Czy jeśli łowimy sami, ryby wypuszczamy to ze zgłoszenia nici?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi...

Zastanawiam się nad sensem zgłaszania "medalowych okazów" do szerszej publiczności.

Mnóstwo obostrzeń i nieufności ze strony PZW skutecznie zniechęca do tego typu zgłoszeń.

Dostanę medal i co ... ?

Cieszyć się ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje że zgłaszanie ryb na medal jest troche zabawne.... I tak 70% ryb które są zgłaszane maja zawyżane wagi i wymiary... a podawanie miejsca w którym zostały złowione to pewniak na strate miejscówki... A legitymacja i oznaka i tak leży gdzieś głeboko w szufladzie.. dużo głębiej niż nasze wspomnienia i radość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ja ci doradze że jakbyś chciał zgłosić jakąś medalową rybe to kup sobie czasopismo WW - Wiadomości Wędkarskie i na końcu tej gazety masz wszystkie procedury co zrobic żeby zgłosić medalową rybe do tej gazety. Jak będzie największa z tych ryb co były zgłoszone do odpowiedniego gatunku to dostaniesz nagrodę w postaci np. wędki, kołowrotka. Sam czytam to czasopismo, ale jak narazie nie złapałe żadnej medalowej ryby. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.