Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek za ok. 200 zł


Baraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam za zadanie kupić kołowrotki na prezent dla dziadka i teścia, a kompletnie się na tym nie znam. Myslę o sumie 200 zł/kołowrotek.

Obaj Panowie łowią z brzegu, na sprężynę i spławiki na różne ryby. Zbiorniki typu Zalew Sulejowski, Warta, oraz stawy hodowlane itp.

Nie znam się na tym kompletnie, nawet nie wiem do jakiego typu te kołowrotki zakwalifikować (gruntowe?). Ciężko mi też stwierdzić czy mają być hamulce przednie/tylnie, ilość łożysk, wolny bieg itp. Chciałbym by był jak najbardziej uniwersalny, trwały, miał bajery, oraz był ładny w tej kolejności :) czyli wszystko w jednym ;)

Cena raczej do 200 zł chyba że jakiś model wybitnie będzie spełniał ww. warunki a będzie kosztował np 215 zł

BARDZO proszę szanownych forumowiczów o pomoc, i przepraszam za temat który pewnie był wałkowany tysiąc razy

Pozdrawiam

Adam Barski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Potrzebuje pomoc w wyborze kręciołka na prezent.

-budżet absolutne max 250zł,

-przeznaczenie: spinning na Odrze o dość dużym uciągu, przynęty głównie gumy na główkach do 20g, okazyjnie wahadełko, woblerek i wirówka 3. Głównie szczupak, sandacz i boleń.

-preferowany hamulec przedni,

-mile widziane dość duże przełożenie,

-preferowałbym Okumę lub Daiwę,

-Catanę oraz Passiona proszę nie proponować bo mam te młynki i je znam wystarczająco :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Tobie polecił następujące modele:

1) Penn Fierce 4000 - cena: około 250zł

Ilość łożysk: 4+1 ; Przełożenie: 1:6,2 ; Pojemność szpulki: 0,31mm/212m

2)Cormoran Black Master 3000 8PiF cena: około 200zł

Przełożenie: 5.2:1 ; Liczba łożysk: 7 ; Poj.szpuli: 200m/0,30mm ; Waga: 300g

3) Dragon Enigma FD530i cena: około 250zł

Przełożenie: 1,5:0 ; Liczba łożysk: 4BB+1RB ; Poj.szpuli: 170m/0,28mm ; Waga: 310g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Quartz w rozmiarze 40 jest już niezłą betorniarką. Łowię nad Wisłą i Drwęcą od 3 lat, przynęty to duże gumy i wahadłówki. Bebechy nawet nie skrzypią. Hamulec ma bardzo precyzyjny, z minusów dostrzegłem tylko minimalny luz przy korbce, który przy łowieniu nie jest wcale odczuwalny. W necie kosztuje około 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.