Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

żabnica - łubnica


brodzic

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Siemka wszystkim, w niedziele wybieram się na żabnicę na spławik, ktoś wie jak tam teraz jest? uciąg?jk z rybą? będę łapał tyczką lub batem . CZy jest leszcz ? Blisko daleko, ryba? Będą to zawody i fajnie by było dostć pare wskazówek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w okolicy zabnicy i mimo wkurzajacych wedkarzy zupelnie bez kultury (teksty typu moj mostek wypier...., zadzwonie po brata i was zaj....., przetniemy wam opony w aucie..) zrobilismy wlasne stanowisko i rzucalismy pomiedzy agresorami;) efekt byl taki ze zlapalismy 8 leszczy po 1,5kg w ciagu godziny a oni nic, chodzili weszyli co jak i gdzie ale nie udalo im sie :) pozniej ustawilismy sie na suma ale z nim bylo kiepsko, najlepsza mina tych kutafonow byla jak kolega wzial sobie leszcza na kolacje a 7 wypuscil do wody z powrotem, malo bialej goraczki nie dostali:) jak chcesz rzucac za leszczem to na malutkie przynety najlepiej gnojaki+bialy na rosowke nic nie bralo, na same biale tez nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w okolicy zabnicy i mimo wkurzajacych wedkarzy zupelnie bez kultury (teksty typu moj mostek wypier...., zadzwonie po brata i was zaj....., przetniemy wam opony w aucie..) zrobilismy wlasne stanowisko i rzucalismy pomiedzy agresorami;) efekt byl taki ze zlapalismy 8 leszczy po 1,5kg w ciagu godziny a oni nic, chodzili weszyli co jak i gdzie ale nie udalo im sie :) pozniej ustawilismy sie na suma ale z nim bylo kiepsko, najlepsza mina tych kutafonow byla jak kolega wzial sobie leszcza na kolacje a 7 wypuscil do wody z powrotem, malo bialej goraczki nie dostali:) jak chcesz rzucac za leszczem to na malutkie przynety najlepiej gnojaki+bialy na rosowke nic nie bralo, na same biale tez nic

A jak kolego łowiłeś?na koszyczek?Wybieram się dziś tam i może jakieś podpowiedzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz pierwszy... Również tej soboty byłem nad wodą w okolicy Żabnicy i Dębców. Pływałem z kolegą wzdłuż brzegów Odry w poszukiwaniu szczupaczka i okoni i rzeczywiście na brzegu na wysokości Żabnicy widać było sporo wędkarzy, o czym pisał dersonik. Pogoda była super, ale szczupaki i okonie w ogóle tego nie doceniły :cry:

Trafił się szczupaczek ledwo wymiarowy anorektyk na białe zielonawe kopytko, ale nic po za tym. Szukaliśmy na wysokości śluz na Międzyodrzu okoni na trok i drop shota, ale kompletnie nic...pustka. Ponieważ na Odrze zaczęło wiać, wpłynęliśmy w kanały, tam również dwugodzinne poszukiwania szczupaka nie dały efektów. W kanałach jest dramatycznie mało wody, w większości obszaru pływa się na metrze wody. W końcu wybraliśmy urokliwe i ciche miejsce, gdzie woda miała może ze 120 cm głębokości i przez kolejne trzy godziny wyciągaliśmy całkiem niezłe krasnopiórki i czasami płocie na białego robaczka. Brały jak opętane, aż ciężko było zdecydować się na powrót do domu :)

W kanałach szaleje leszcz na tarle, aż liście lilii wodnych fruwają w powietrzu :) Piękny widok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też.....nie byłem ostatnio w Żabnicy, ale przed chwilą dostałem telefon od kolegi , który tam mieszka, że leszczyki były, nic nadzwyczajnego, ale podobno sympatycznie współpracowały:) W Żabnicy usiądę z brzegu dopiero w niedzielę, jutro murek na Dziewokliczu, pierwszy raz w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pogoda przepiękna, woda na Dziewokliczu śliczna....żabom mordy się nie zamykały....a ryby prawie nie było. Po kilku godzinach dwie dorodne płocie i boleń 25 cm na bata, na przegruntowany spławik, na kukurydzę... ja nie nie wiem co to za kraj :) Nie zmienia to faktu, że były to jedyne ryby na całe łowisko, było z 10 wędkarzy...baty i spławiki dominowały.

Jutro /niedziela/ prawdopodobnie Żabnica i feederki, ale widzę w prognozie jakieś burze na jutro, może to tylko propaganda, ale.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy w niedziele na zawodach na żabnicy :mrgreen:

woda leniwie płyneła , leciutki prąd , bardzo niska woda :shock:

brał ładny leszcz taki do 1,5 kl :cool:

ja osobiscie złowiłem jednego ale małego no i 2 spore płocie :) , reszta to potki i krąpie :twisted:

jeden od nas złowił lescza powyżej 3 kg ale z gruntu nie brał udziału w zawodach :roll:

w nocy byili na obstawce i zarzucili na grunt ale ani brania :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy my o tej samej Żabnicy rozmawiamy :) Całą niedzielę przesiedzieliśmy tam z federkami i spławikami od rana...nawet stuknięcia nie było....z przynęt od koloru do wyboru łącznie z makaronami w 4 smakach, robale z rodowodem i słodka kukurydza :) Dawno tak martwej wody nie widziałem, wędkarze już koło 12 schodzili z brzegów, źli i zniechęceni. Woda niosła mnóstwo drobnych brązowych bryłek glonów, stan wody bardzo niski. Rano zastaliśmy kilku tubylców, nie bardzo kontaktowali, co się dzieje, ale pochwalili się dwoma ledwo kilogramowymi sumikami, które oczywiście zabrali na obiad rodzinny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.