Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Maj 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny miesiąc, mam nadzieję, że w tym temacie będą przeważać opisy z fotkami pięknych zębaczy :)

Witaj maj!!

Odnośnie szczupaków przypominam, że został ustanowiony nowy wymiar ochronny - 50cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

5 rano eksmisja z domu i nad wode.około pieciu godzin łowienia i kaszanka.jedno zejście około dwu kilowego szczupaka.popołudniowy wypad na dwie godziny dał 53 cm biedak taki chudziutki i pływa dalej mam nadzieje że złowie go za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed czwartą byłem na łowisku- żywiec + feeder. Efekt raczej mizerny ale złapałem jednego ledwo wymiarowego szczupaka i kilka krąpi. Dwa razy miałem jeszcze fajne branie, ale po pół minuty wypluwał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu zbyt wiele dzis niestety nie miałem...ale 2 godzinki na majowe spinningowanie znalazłem :grin: Rozpocząłem od paprochów, poprzez wobki kleniowe, obrotówki i nic :sad: W desperacji na sam koniec "czesania" mojej małej Ślęzy założyłem Mikado Fishhunter 12 cm (kopyto). Grzbiet perłowy, podbrzusze motor-oil. Przy pierwszym rzucie i penetrowaniu tego samego odcinka rzeki uderzył szczupak. Przyholowałem go pod sam brzeg - wyskoczył ponad wode, mrugnął okiem i tyle go widziałem :mrgreen:

Przynajmniej go zobaczyłem - miał około 55-60 cm. Jutro powtórka :lol:

PS. Rzucałem w to samo miejsce wieloma przynętami. Szczupły uderzył na największą przynęte - pytanie do spinningistów - czy to reguła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tylko bolen 46 cm. Oczywiscie wrocil do wody.

Na wieksze nie bylo szans bo w moich miejscach mialem wiatr w twarz i momentami przyneta poprostu "stawała" podczas lotu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem jeszcze fajne branie, ale po pół minuty wypluwał

Endrju - spróbuj przy najbliższej okazji nie czekać tak długo. Sugeruje na podstawie swoich doświadczeń abyś zaczekał 10 sekund i zacinał. Stosuje tą regułę bez pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych 10 sekund to moim zdaniem wystarczający czas aby szczupak chwycił żywca, obrócił go pyskiem w strone przełyku i zaczął połykać. Dłuższe oczekiwanie może się skończyć w dwojaki sposób:

1)

ale po pół minuty wypluwał

2) szczupak połknie zbyt głęboko, i w sytuacji gdy będziesz chciał oddać mu wolność najzwyczajniej tego nie będziesz mógł zrobić bo kotwica utkwi w "bebechach" i po rybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypad nad karasiowy stawek niedalek domu. Lekki zestaw, spławik 0,2g z nastawieniem na żywczyki 5-10 cm. Nałapałem tego kilkadziesiąt szt. Brania natychmiastowe, na jednego białego robala łapałem po kilka ryb. Ponad to linki około 5-7cm brały co 3-4 japońce. Trafiło się tez kilka linów ~15cm. Ale naljwiększą niespodzianką był japoniec 35cm, złapany na jednego białego robaka (już używanego, na niego juz prędzej 2-3 rybki sie złowiły) Rybki trafiły na sąsiedni staw, po zimie martwy wiec coś zacznie sie tam dziać. Tylko linków nie przeniosłem bo we wiaderku po pół godzinie padały i musiałem je wypuszczać. A no i kilka słonecznic dla żółwi na obiadek sie trafiło :)

BTW Jak to teraz ze słonecznicą jest? Mozna łowić? W moim stawie jest jej sporo, z małego gruntu bierze jak szalona. Zółwiom smakuje bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech Piękna ryba. :wink: Kurcze żebym i ja umiał bolki łapać... ech :oops::mrgreen:

kostek324 również graty za szczupłego. Na co wziął jeśli można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od pt do nd gruntowy wypad nad jezioro Zywieckie.Zaczelismy ok 18.00 i rybki braly od samego poczatku az do niedzieli do mometu skladania sie.Efekt- mnostwo leszcza w granicach 50 cm,rownie duzo jazia w tym kilka sztuk w granicach 48cm i plocie z reguly powyzej 30 cm z najwieksza 38cm . Pogoda dopisala chociaz burza dobierala sie do nas w sobote z dwoch stron ale odpuscila :mrgreen: .wszystkie rybki wrocily do wody :wink:

post-9420-14544972836269_thumb.jpg

post-9420-1454497283753_thumb.jpg

post-9420-1454497283782_thumb.jpg

post-9420-14544972838186_thumb.jpg

post-9420-14544972838307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.