Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Maj 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

dzisiaj na tajnej miejscówce 2 szczupaki 51 i 30 cm , 3 okonie ok 20 cm i ogromny boleń wielkości sporej uklei , oprócz tego wyjście szczupłego ok 70 cm i jeszcze jeden spięty . metoda spinning , rybki oczywiście pływają dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszomajowy wypad rozpoczynający sezon na suma zaczął się od poławiania żywca

dsc02735srednia800q75f.jpg

Przewinął się w nim sumik 176cm 37kg

dsc02756srednia800q75f.jpg

dsc02754srednia800q75f.jpg

dsc02762srednia800q75f.jpg

Skończył znów na poławianiu żywca na woblery rękodzielników wędkarskich.

Kleń 53cm

dsc02765srednia800q75f.jpg

Kleń 49cm

dsc02766srednia800q75f.jpg

Kleń 46cm (ten miał szczęście bo nie skończył jako żywiec, za mały :))

dsc02801srednia800q75f.jpg

Sumy później nie współpracowały i niestety weekend zakończył się na jednym sumie choć nie narzekam :)

Połamania kija w sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaman1111 graty ładny bestia :razz: Narobiłeś mi smaku żeby też zapolować na podobne. :wink:

Bez jaj, ale czemu ludzie robicie czasami takie foty, że ryba wydaje się ogromna??

Bez jaj kolego myślisz,że jak ktoś chce szybko wypuścić rybę to będzie się bawił w fotografa zawodowego ?Przecież shaman dał jeszcze inne fotki więc chyba nie ma problemu żadnego?!.

Avallone fajny "sumik" :razz::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, ale czemu ludzie robicie czasami takie foty, że ryba wydaje się ogromna??

po prostu rybę trzyma wyciągniętymi rekami do obiektywu przez to wydaje się większa

gratki tym co połowili ;] ja miałem iść wczoraj na nockę ale deszcz mnie odstraszył :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybki wyskok nad wodę na 3 godziny machania spinem. Złapałem okonia 24 cm i szczupaka 54 cm. Miałem jeszcze jednego, mniejszego zębatego na kiju ale słabo się zapiął i zatrząsłszy pyskiem pożegnał się ozięble...

eaa1bcdd66b7ee49m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z kolegą motorkiem o 7 rano na moje ukochane jeziorko połapać szczupaki na spining (zimno było że nie szło chodzić :D) wróciliśmy o 10 niestety bez szczupaka w siatce :( koledze tylko wziął taki pizdryk 38cm :P ja urwałem 2 ulubione gumy nadodatek w ten sam zaczep (fajnie tam szczupaki brały zawsze i się pokusiłem)

no ale cóż pod wieczór jedziemy próbować jeszcze raz. Pozdrawiam grono wędkarzy i połamania kiji życzę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przekonałem się co potrafi duży potokowiec na muchówce, najpierw przez kilka minut tańczył mi na końcu wędki, kiedy już miałem go blisko, dotknąłem go ręką co go bardzo wkurzyło, odpłacił mi się niezłym hardcorem i spadł :razz:

Następnie spiąłem jeszcze 2 średniaki + :neutral:

Na pocieszenie dostałem takiego wymiarka.

dzisiajmuchwka.jpg

C&R poszedł jak burza :mrgreen:

muchnokill.jpg

Ogólnie woda podniesiona i nieprzejrzysta górowały różowawe nimfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, zastanawiam się czasem czy Ty nie jesteś zawodowym wędkarzem :wink:

Wielkie gratki za wszystkie Twoje rybki - jest co oglądać.

A tak na marginesie, przydał by się serial "rzeczne potwory w wydaniu PL" - patrząc na Twoje zdjęcia, materiał jest niezły.

Pozdro Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem odstresować się po maturze z polskiego i tylko się nadenerwowałem bo co zaciąłem pstrąga to mi po chwili się spinał. Nie wiem o co dziś tym rybą chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś o 7 rano pojechałem nad jezioro ze spinem oczywiście na szczupaka. Pogoda przepiękna: wiatr, zimno i pochmurno. Na łowisku spotkałem tylko jednego wędkarza z żywcówkami - powiedział, że od 5. rano nawet nie uszczypało mu żywca. Nie zraziłem się tym i poszedłem obłowić miejsca z płytszą wodą i grążelami, czego efektem były dwa maluchy. Wróciłem do kolegi po kiju i zacząłem jerkować na czystszej i trochę głębszej wodzie na skraju liści. Już w drugim rzucie poczułem mocne uderzenie, ale ryba się nie zacięła. Dalej podszrpywałem jerka i po podciągnięciu o około 3 metry szczupak ponowił atak. Tym razem trafił pewnie. Hol nie trwał długo na kiju do 80g wyrzutu. Parę odjazdów i ryba wylądowała na brzegu.

To mój nowy rekord. Z każdym rokiem zbliżam się bardziej do 100cm. Ten miał 85cm.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f78202017072b56d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki warto wg was w taką zimnicę wybierać się na białoryb zwłaszcza chodzi mi karpie ?

bo mam zamiar jechać z rana ale się waham :roll:

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

Sorki, że dopiero dziś pisze ale wczoraj po południu pojechałem z bacikiem potrenować przed zawodami i siadło kilka płoci oraz bonusik na proteinkę w postaci karpika 3,91 i 64 cm. było strasznie zimno a po 40 minutach od chwili wyjęcia karpia zaczął sypać śnieżek :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 maja nastawiłem się na połów bolenia w Odrze. Nie pamiętam kiedy tak zmarzłem nad wodą. Zimny wiatr, deszcz i pod koniec już palce odmówiły posłuszeństwa. Brań brak.

hpim4647.jpg

5 maj, trochę cieplej i bezdeszczowo. Nastawiony na klenie nie zawiodłem się, brań kilka i dwa klenie bez komplikacji doholowane. Foto-miejscówki...

hpim4670.jpg hpim4671m.jpg

i rybki o których wspomniałem. Drugi miał dobre 40cm.

hpim4677.jpg

kopiahpim4692.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od godziny 16-20 wędkowałem na zalewie Rejów, i była to niestety pierwsza wyprawa w tym roku o kiju :roll: Pogoda bardzo zmienna raz słoneczko raz deszcz no i zimno. :roll:

W weekend mówią ocieplenie więc może się coś ruszy... :razz:

Graty dla tych co połapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 12 po maturze pojechałem pobawić się ze spiningiem i dobrze że wziąłem ze sobą żywcówki. Na spining ani puknięcia. Na żywca już lepiej bo złapałem 5 pistoletów i jednego takiego na 61 cm. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.