Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Czy łowi ktoś z forum na tej rzece we Wrocławiu np. powyżej zapory na Kozanowie?

Ciekaw jestem czy coś tam jest oprócz białej ryby?

Kolego, rzeczka ma swój urok na pewnych odcinkach. Nie każdy sugeruje się szerokością lub głębokością łowiska. Masz więcej czasu, aby wertować tematy, to wiele ciekawego się dowiesz. Są wędkarze, co lepiej sobie radzą na tej rzece niż np. w Odrze. Poniżej masz trochę informacji z tematów wcześniejszych na temat Ślęzy. Wielokrotnie je przeglądałem i wiele lat ją odwiedzam. Mimo, że stany powodziowe "zabierają" sporo ryb, To jak ktoś ma ją w zasięgu kilkunastu minut (miałem to szczęście), To jest czym się zainteresować.

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=12322#12322

I temat pięknie scalony. Chciałem wspomnieć, ale już po wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzaja sie tez szczupaczki i kleniki :-)

-wiesz to z autopsji?

Hello!

Ja łowię na odcinku od Mostu Klecińskiego do progu przy Cmentarzu Żołnierzy Polskich (tam gdzie jest pole golfowe przed mostem Grabiszyńskim. Tylko dlatego, że mam blisko. Trafiały mi się małe klenie i ładne płocie >20cm. Jest tam też masa kiełbika dlatego łowienie na robaczki nie ma sensu. Ten odcinek jest mocno wyregulowany i mało atrakcyjny. Sąsiad złowił tam 2 szczupaczki 2 lata temu na małą blaszkę (nawet wymiarowe). Odcinek od Mostu Klecińskiego do autostrady jest dziki i bardzo atrakcyjny a tu masz kilka fotek z jesieni:

178c64a14a189330m.jpg

390c8cb0f4ceecb2m.jpg

0153124359eba420m.jpg

3358c1a160167fb6m.jpg

c7329a6f307afcdcm.jpg

e33e0446c165541bm.jpg

babf50d58ee3bc20m.jpg

6c7d199b2c276b13m.jpg

e93d8e67bfa9d165m.jpg

0e2bf0d1ec72c88am.jpg

Prawda, że pięknie ?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba roku bez zalania też małej rzeczki jakimś świństwem.

Tym razem mój "domowy" odcinek.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/741259,wroclaw-do-rzeki-slezy-wycieka-substancja-ropopochodna,id,t.html

Dlaczego nie słyszymy o wynikach dochodzenia? O tym kto wpuszcza te substancje ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba roku bez zalania też małej rzeczki jakimś świństwem.
I tak jest od 40 lat ,tyle pamiętam ,Ślęza nigdy nie miała szczęścia być rzeką z prawdziwego zdarzenia ,zawsze była traktowana jako kanał ściekowy ,a to cukrownia ,a to mleczarnie albo gorzelnie jak tylko czyściły swoje kolektory ściekowe wszystko ściek wędrował do ślęzy .O rybich trupach jakie płynęły za każdym razem nie będę pisał bo szkoda nerw.
Dlaczego nie słyszymy o wynikach dochodzenia? O tym kto wpuszcza te substancje ?!
Bo są umarzane ,nikomu oprócz wędkarzy na tym nie zależy ,a samym wędkarzom chyba też nie . :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Ktoś prawdopodobnie nielegalnie doprowadził tu rurę. Oczywiście sprawdzimy kto - dodaje rzecznik. "

Gadka zawsze ta sama, sprawdzimy, ocenimy, umorzymy. Tak jak pisze maniek, nikomu na tym nie zależy. niby takie surowe normy środowiskowe, nakładają niemoralne sankcje za opalanie węglem, a od lat nie potrafią zadbać o jedną rzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek napisał:

Bo są umarzane ,nikomu oprócz wędkarzy na tym nie zależy ,a samym wędkarzom chyba też nie
Możliwa jest nawet taka sytuacja, że to wędkarz złożył podpis o umorzeniu dochodzenia :cool:

Sytuacja na rzece w czasie spaceru w okolicach Oporowa.

ba39deb7a0ccef06m.jpg afc6f8d0c4107bc0m.jpg ceb996888dac6808m.jpg 44da163aeb0164abm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu wiec zadam pokrewne pytanie. Wie ktoś moze cos n/t zbiornika koło autostrady w miejscowości Ślęza zaraz przy rzece? Jak z rybostanem i czy jest to zbiornik ogólnodostępy? Informacji w necie nie znalazlem poza ujęciem z Google earth. Na wiosnę przeprowadzam sie w tamte okolice i mam nadzieję ze połowie trochę w ślezie jak i okolicznych stawach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu wiec zadam pokrewne pytanie. Wie ktoś moze cos n/t zbiornika koło autostrady w miejscowości Ślęza zaraz przy rzece? Jak z rybostanem i czy jest to zbiornik ogólnodostępy? Informacji w necie nie znalazlem poza ujęciem z Google earth. Na wiosnę przeprowadzam sie w tamte okolice i mam nadzieję ze połowie trochę w ślezie jak i okolicznych stawach.

Pozdrawiam

Witaj - jak się nie mylę to mówisz o stawie (Lasowa) który jest tuż obok autostrady- to woda PZW jeśli się nic nie zmieniło, jest tam sporo białej ryby, ale drobnej - króluje krasnopiórka, karaś, jest sporo płotek, napewno są liny i rozpylił się byczek :)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu wiec zadam pokrewne pytanie. Wie ktoś moze cos n/t zbiornika koło autostrady w miejscowości Ślęza zaraz przy rzece? Jak z rybostanem i czy jest to zbiornik ogólnodostępy? Informacji w necie nie znalazlem poza ujęciem z Google earth. Na wiosnę przeprowadzam sie w tamte okolice i mam nadzieję ze połowie trochę w ślezie jak i okolicznych stawach.

Pozdrawiam

Witaj - jak się nie mylę to mówisz o stawie (Lasowa) który jest tuż obok autostrady- to woda PZW jeśli się nic nie zmieniło, jest tam sporo białej ryby, ale drobnej - króluje krasnopiórka, karaś, jest sporo płotek, napewno są liny i rozpylił się byczek :)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w tamtym roku po żywce, siadło kilka ładnych karasi złocistych, kilka linków, krasnopiórek i mnóstwo japońców tzn. japończyków nadających sie idealnie na żywca. widziałem także wygrzewającego się ładnego miśka (karpika)... :):):) dodam że rybki lepiej brały na to co zostało z pinki na haczyku niż całego robaczka.. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Byłem z lekkim federkiem i kuku w poniedziałek na 2 godzinki na wysokości Krzyków. Kilka niemrawych brań i to wszystko. Rybka jeszcze nie chce współpracować. Widziałem się z jednym spławikowcem i też bez rewelacji. Dzisiaj byłem z Booseibem na rowerze i widzieliśmy jak jeden pan z lekkim spinem kleniki dłubał. Lada moment ruszy się na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wieczorem wybrałem się na dwie godzinki ze spinningiem w rejon ujścia, brały tylko okonie .... łącznie wyciągnąłem 4 sztuki (największy jakieś 25 cm) klenia ani jazia nie widziałem, ale to i tak postęp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Był ktoś jeszcze ostatnio na Ślęzie :?: Coś się tam rusza :?:

Drobnicy pełno (tydzień temu, trzy wypady pod rząd - największy klenik 20cm na ciężkiego woblerka). Woda znowu zaczęła siadać, trochę się przepłukała - jutro 4 rano kolejne podejście.

Polecam dwa mosty za parkiem klecińskim (na jednym znajdują się tory, na drugim auta szumią ;)). Generalnie ta miejscówka słynie z dużego klenia, który lubi się tam po trzcinach chować.

Marienty - gratki. No mój aktualny rekord na ślęzy w tym sezonie to 20cm (wobler był większy od głowy ale co tam XD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.