Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

No i było od 4 do 9 rano i rybki brały pięknie (za Górką Partyzantów, most rowerowy). Ogólnie nie dowierzałem sam, iż okonia w Slęzy można złapać a tu proszę - tylko okonie brały (+/- 20cm).

Są też ładne okonie. Czasami jak człowiek chce żywca złowić to się trafi taki 25+

Ja w sobotę przeszedłem się z rodzinką i psami wzdłuż Ślęzy od wysokości Krzyków (prawie ul. Przyjaźni) do samego ujścia. Całe 15 km. Słońce pięknie grzało ale wędkarza żadnego nie widziałem. Woda była jeszcze zbyt wysoka - pewnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Skąd się tutaj wzięły?

Moja teoria, to spłynęło ich trochę z wysoką wodą jaka się utrzymywała w ostatnich dniach.

Próg na Pilczycach nie pozwala na odwrotną migrację ryb. Wielka szkoda.

Nie zmienia to faktu, że ci co w Ślęzie łowią ryby mają nie mniejszą satysfakcję niż łowiący w dużych nizinnych rzekach.

Jeszcze jak wpada taki bonus w postaci pstrąga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie , pstrągi w ślęzie . Jakieś 20 lat temu słyszałem o pstrągu złowionym też na ślęzie , ale trochę wyżej , na wysokości kładki koło betoniarni . Na ile ta opowieść była prawdziwa , to nie wiem . Chyba trzeba będzie znowu zacząć jeździć na stare miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Widzę, że nie ma zainteresowania małymi ciurkami, ale .. :)

Poobiedni spacer z lekkim spinem po "przydomowym" odcinku Ślęzy zaowocował ... bardzo świeżym powietrzem i obietnicą odwiedzenia tego miejsca jutro. Jeszcze dzika, nieuregulowana rzeka na moim odcinku pozwala mieć nadzieję na spotkanie z rybą. Zdam relacje po jutrzejszym spacerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekawy jak efekty? Jeszcze cos tam plywa wartego uwagi? dodam ze mieszkam na odcinku karwian-slezy (w tym roku nic mi sie tam nie udalo zlowic na lekki spin).

W sumie juz zakonczylem sezon (zreszta z marnymi osiagnieciami :-\) ale od marca/kwietnia bede penetrowal sleze az do konca okresu ochronnego na szczuplego - moze Odra okaze sie bardziej lowna w 2014 bo ten rok to dla mnie katastrofa wedkarska ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w poniedziałek przed zmierzchem testować woblerki.

Po którymś rzucie poczułem puknięcie.

Następny rzut, przytrzymanie, wir i luz.

Później zaobserwowałem jeszcze kilka oczek na wodzie.

Nie dałem rady dłużej. Zasmarkany, kaszlący z delirką zwinąłem majdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czy ktoś może mnie oświecić jak jest z odcinkiem poniżej zapory przy stadionie? Czy ryby spływają na zimę do Odry, czy też można je gdzieś tam znaleźć? Dodam, że rzeczka jest tam bardzo płytka, w najgłębszych dołkach dochodzi (tyle co zauważyłem) do jakichś 100 - 150 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czy ktoś może mnie oświecić jak jest z odcinkiem poniżej zapory przy stadionie? Czy ryby spływają na zimę do Odry, czy też można je gdzieś tam znaleźć? Dodam, że rzeczka jest tam bardzo płytka, w najgłębszych dołkach dochodzi (tyle co zauważyłem) do jakichś 100 - 150 cm.

Według mnie spływają. Chyba, że są jakieś progi wodne, które skutecznie je zatrzymają.

Przy niskich stanach i niskich temperaturach odcinki przyujściowe mogą być "wodną pustynią".

Jednak w ciepłe zimy zawsze jest szansa na jakieś niezdecydowane ryby, ale rozmiarowo szału nie będzie.

Wiosną można odnieść tam sporo sukcesów.

Nie chcę się mądrzyć, ale ja bym wybierał teraz odcinek powyżej progu.

Ten przy stadionie, dla ryb jest chyba nie do przebycia w obie strony.

Może tylko przy stanach powodziowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szukałem dziś klenia i okonia na Ślęzy. Niestety rozpoczęcie sezonu nie było dla mnie łaskawe :smile: Wszelakie wabiki nie podołały leniwym mieszkańcom rzeki. Wartością dodaną do spaceru wzdłuż brzegu jest zaobserwowanie działalności bobrów:

94a0ccdd6fdcd6c6m.jpg

... wszystkie gałązki i konary straciły kontakt z pniem :smile:

45f7a47176cb45fcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem już z premedytacją chodzić na Ślęzę za pstrągami.

Rozpoczął madman, to i ja się podepnę.

Wyselekcjonowałem trzy woblerki, które podrywają te rybki do ataku.

Oczywiście nie wiem do końca ile brań, to kropki czy inne ryby.

Powoli jednak, póki Odra mną nie zawładnie postaram się jeszcze jakiegoś skusić.

2014-02-14

5446a393c7c966c8med.jpg

07442ad01183f3a9med.jpg

Ten robak robi mi całą robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach! Jednak się coś uchowało! No nic, czas chyba odświeżyć lżejszy spining i uderzyć na parę miejscówek sprawdzić, czy za moim domem też dalej pływają 'kropki' ;)

Jaceen, ale wiesz, w tamtym roku to brały te pstrągi takie no powiedzmy do 10ciu naciąganych centymetrów. Rosną tak szybko, czy nawiało też większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madman, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania :wink:

Mogę tylko powtórzyć wypowiedź wędkarza z z forum X, że trzyletni potok,

może osiągnąć rozmiar w granicach 15-30cm.

Zależne jest to, od środowiska i dostępności pokarmu.

Dla mnie, to egzotyczne ryby i niewiele jeszcze o nich wiem.

Jednak już zaciągnąłem języka od kogoś, co skutecznie je łowi.

Trochę tajemnic zostawię dla siebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała łowcy mikro pstrągów ponad dobro ryb..

Teraz zobaczysz bandę gliździarzy i wielkie G zamiast ryb...

Zdjęć z wypuszczania tym razem brak?

żenua....

Ty się dobrze czujesz ????? Może byś się troszkę ogarnął, a nie wszystkich swoją miarą!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała łowcy mikro pstrągów ponad dobro ryb..

Teraz zobaczysz bandę gliździarzy i wielkie G zamiast ryb...

Zdjęć z wypuszczania tym razem brak?

żenua....

"żenua" to jest poziom twojej wypowiedzi. Bierz te swoje glizdy i biegnij z kolegami nad Ślęzę. Nie zapomnij się pochwalić wynikami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega grzegorz77 w niefortunnej formie swojej wypowiedzi ma rację... Wieść gminna się rozniesie i tak właśnie będzie, Panowie, to są nasze polskie realia... Z drugiej strony każdy, po odpowiednim "przeszkoleniu" i odpowiedniej zapłacie ma prawo łowić w zakresie regulaminu, nie mamy tu krainy pstrąga więc takowym osobnikom z przysłowiową glizdą nie można nic u nas zarzucić ;)

No, chyba, że ze strony moralnej, ale to już od danego osobnika zależy.

Marienty, to jest tak, jak w Twoim podpisie - "każdy orze jak może" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że są tacy, którym biorą tylko medalowe ryby.

Nie wiedziałem, że brak zdjęcia wypuszczanej ryby u niektórych kojarzy się z czymś.

W dalszym ciągu istnieją jeszcze „wędkarze”, którzy chcieliby zachować wody tylko dla siebie.

Każdego łowiącego ” inaczej” odbierają jako intruza a nawet kłusownika.

grzegorz77, proponuję wziąć wędkę i nad wodę się wybrać, niż głupoty wypisywać.

Co się działo ostatnio na rzece?

Dwa ostatnie wypady skwitowałem kilkunastoma braniami.

Jednak zapięty tylko jeden klenik, bez foty :).

Nad rzeką mnóstwo ludzi, ale szturmu wędkarzy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy mój wypad w tym roku na ryby. Zbierałem się i zbierałem nad tą Ślęze. Wypad ze spinem całkiem udany jak na pierwsze ryby. 1 krótki szczupaczek i 2 krótkie kleniki. Sporo niezaciętych brań. Namierzyłem nawet stadko mniejszych kleni które atakowały smużaki po wpadnięciu do wody. Bardzo ciężko idzie mi z takimi braniami. Pojawiają się już pierwsze owady, pogoda dopisała. Jak dla mnie to już wiosna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie następne? 16cm okoń czy kleń 25cm?

Będąc na rybach w Norwegii miałem okazje spiningować w jeziorku z pstrągami.

Brały nieźle, ale po trzecim czy czwartym mikrusie odpuściłem, szkoda mi było męczyć te delikatne ryby. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.