Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj przemass71

Jeszcze zdążysz zapunktować:)

Ja na brania dzisiaj nie narzekałem.

Pogubiłem się w rachubie i chyba nie przesadzę, jak przynajmniej miałem ze trzydzieści. Z tego wyholowanych siedem.

Największy oczywiście uwolnił się:)

Jednak jednego na podmianę dopisuję. Całe 30cm i w ten oto sposób, dołączm do klubu "100":)

Woda niska i trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do niej.

Może podpowiem tym, co trudniej przychodzi zapunktować.

Można rybki podchodzić "pod ogon". Jednak trzeba dużo wywijać wędziskiem i przy mocnym wietrze o straty bardzo łatwo.

Dobrym sposobem w takich warunkach jest wypuszczanie woblera na duże odległości.

Na tyle, aby kontrolować wobler i nie zawiesić go na kołku.

Przynajmniej na 20-30m.

Przytrzymać, podciągnąć, przytrzymać 1-2min, popuścić, podciągnąć i bardzo wolno z przystankami ściągać.

Powinien pomóc wobler pływający, 3-4cm, schodzący max 30-40cm.

Obrazek Obrazek[

Gratuluję! jaceen tylko czekałem kiedy to zrobisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Ty smigasz na niebieskim rumaku ?
Tak jakoś ostatnio zżyliśmy się ze sobą:)

Z mojej strony, to będzie ostatnia relacja w tej edycji.

W niedzielę za wynikiem nie będę już ganiał, bo i tak mam wyśrubowany nad wyrost.

Jacolan przegiął z wynikiem;) i prawie osiągnął średnią 40pkt. Jak ktoś osiągnie taką średnią, to będzie gość:)

Rano byłem na Widawie z boseibem .

Jeszcze wędki nie rozłożyłem, jak na DS-a wyciągnął pierwszego klenia ponad 40cm. Później jeszcze większego.

U mnie, spinnigowo Widawa niezwykle trudna. Jedno puknięcie i cisza.

Łowiliśmy do 11-ej.

Miałem taki niedosyt, że jeszcze pognałem na Ślęzę. Wiadomo już gdzie:)

Pominąłem wszystkie miejscówki z wczorajszego dnia i zatrzymywałem się na kolejnych, które jeszcze nie obławiałem.

Taktyka podobna do wczorajszej.

W jednym z miejsc wypatrzyłem coś większego. Po podejściu i kilku rzutach z przyczajki, poczułem na kiju podskubywanie. Powtórki nie było.

Zostawiłem rumaka:), aby jeszcze wrócić w to miejsce o zmierzchu.

I tak zrobiłem. Kilka rzutów i bęc! Czuję konkretny ciężar na wędce.

Znalazłem miejsce, gdzie mogłem zejść i szczęśliwie podebrać klenia.

Tym oto sposobem wklejam rybkę z 4-ką z przodu (43cm).

thumb_P1170209.JPG thumb_P1170219.JPG thumb_P1170229.JPG

1. jaceen 37+43+36=116pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty 31+28+32=91pkt

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83 34

7. Rumbler

8. jacolan 48+33+36=117pkt

9. Ventus

10. bjpol 37+33+30=100pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30+27 = 57pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 34+29+35=98pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28+26+25=79pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

33. przemass71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jaceen! Wielkie graty za rybę,wynik i walkę do końca i jednak kluchy są w odcinkach miejskich i dobrze! Myślę, że troszkę jeszcze zmotywujesz pozostałych:) A ja właśnie się szykuję na na poranne polowanie:). Mam wielką nadzieję zdać relację po powrocie wraz z fotami:) Czuję jak mi depczesz po piętach już:) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Jaceen to już piękna rybka :)

Wczoraj wziąłem wolne na załatwienie kilku spraw i nie odmówiłem sobie wyskoczyć do południa nad Ślęzę. Zaliczyłem dwa brania, z czego jeden klenik pod 30 na brzegu. Potem spotkałem kolegę Wędkarzyk1 i został pierwszym posiadaczem ligowej przypinki :)

Pod wieczór ponownie zameldowałem się nad wodą :D Kleniki były chyba b. głodne bo rybki pod 30cm zasysały w całości 4cm woblerki :shock: Później zaliczyłem branie pięknej ryby, która niestety po wybraniu kilku metrów żyłki weszła w zaczep... A już przez chwilę widziałem piękny wynik ;) No i straciłem najskuteczniejszego tej wiosny woblerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Panowie za piękne rybki.

JA się nie poddaję wczoraj łaziłem 4 godziny puknięć sporo wyjęte dwa okonki i jeden klenik niestety zbyt małe aby trafić do tabeli. Mam nadzieję że druga tura będzie bardziej obfita i łaskawa dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie:)

Jutro nie mogę, niestety być wieczorem na zlocie, aczkolwiek wyskocze na kilka godzinek rano na Slęze z myślą o podmienieniu rybek;] Dziękuję Wszystkim za super rywalizację, Jest to mój pierwszy sezon na tej rzece i jestem zadowolony ze swojego wyniku pomimo niedużych ryb, ta rzeka ma w sobie swój urok i bardzo dużo uczy. Gratuluje wszystkim punktującym, zwłaszcza Jaceenowi i Jaconalowi za świetne wyniki. Tym, którym nie udało się zapunktować, życzę powodzenia w następnej turze;) Do zobaczenia nad rzeką;)

pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) no i niosę wieści z nad rzeczki:). Łowiłem dzisiaj 7.30-11.30 pogoda ideał jak dla mnie:), pierwszy się zameldował okonek który od razu przywitał mnie mleczkiem po polarze, twarzy i w ogóle po wszystkim:(. Najpierw próbowałem z napływu i lipa nic zero kontaktu, ale jak się szybko okazało były na przelewach(mikro przelewach). Pierwszy maluszek ale potem 36cm i 33cm tego 36 podmieniam i cel osiągnąłem 120 pkt.

1. jaceen 37+43+36=116pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty 31+28+32=91pkt

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83 34

7. Rumbler

8. jacolan 48+36+36=120pkt

9. Ventus

10. bjpol 37+33+30=100pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30+27 = 57pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 34+29+35=98pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28+26+25=79pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

33. przemass71

Do zobaczenia jutro!

post-17061-14544973979506_thumb.jpg

post-17061-14544973979821_thumb.jpg

post-17061-14544973980212_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósma wyprawa. Tym razem tam, gdzie byłem za pierwszym razem w tym roku, a więc w miejsce jutrzejszego zlotu. Godziny 17-20.

thumb_DSC06035.JPG

Na miejscu spotkałem spiningistę (nie z forum), który łowił okonie. Chwilę pogadaliśmy i podczas rozmowy złowił szczupaczka, którego nie wyjął, gdyż ten obciął mu żyłkę. Więc ja też nastawiłem się na okonie, ale założyłem stalkę. Szybko miałem dwa brania na paprocha i po celnym rzucie tuż pod drugi brzeg nastąpiło kolejne. Tym razem ryba była na haku. Myślę że był to szczupak, chociaż mimo że udało mi się go niemal dociągnąć do mojego brzegu zobaczyłem tylko błysk w wodzie. Hamulec rzęził, a ryba wyciągała żyłkę jak chciała. Po kolejnym odjeździe weszła w jakiś zaczep przy brzegu i mimo że ją stamtąd wyciągnąłem, to chwilę później się wypięła :sad:

Emocji miałem dość.

Liczyłem bardzo że dziś jeszcze uda mi się zapunktować, ale niestety jak na złość, mimo kilku jeszcze brań, złowiłem tylko okonia 17 cm i klenia 24 cm :evil:

Do zobaczenia jutro na zlocie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Panowie.. Jak to jest, że śledzę forum a o zlocie nic nie wiedziałem :sad: . Są w planach jeszcze jakieś zloty? Ja bardzo chętnie wezmę w nich udział.

Śledź kolego wątek Rzeki Ślęzy, a przede wszystkim ten:

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=5190&highlight=umawialnia

Tak jak wspomniał powyżej Booryss, dopisz się do LŚ, a niczego nie przeoczysz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot się zakończył, nikt nie zgłosił punktowanej ryby, to można już podsumować wyniki.

jacolan nas pięknie wypunktował i jeszcze raz gratuluję kapitalnego wyniku.

Niektórym z Was nie udało się zapunktować, ale jeszcze przyjdą lepsze czasy.

Najfajniejsze jest to, że nie było widać żalu z tego powodu. Przynajmniej nie dało się tego poznać:)

Tabela przedstawia się tak:

1. jacolan 48+36+36=120pkt

2. jaceen 37+43+36=116pkt

3. bjpol 37+33+30=100pkt

4. peekol 34+29+35=98pkt

5. Marienty 31+28+32=91pkt

6. Płatek88 28+26+25=79pkt

7. GuCeK 34+19+23= 76pkt

8. mza 30+27 = 57pkt

9. carloss83 34

10. bacyk

11. gryzon

12. Rumbler

13. Ventus

14. boseib

15. andrutone

16. tollos

17. Marcin_lca

18. kamionki

19. maniu394

20. lechur1

21. PPu88

22. Booseib

23. rintindump

24. michalvcf

25. kuras

26. Boralus

27. DAZ

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

33. przemass71

Zerujemy liczniki na drugą turę.

Jest czas, aby podzielić się spostrzeżeniami.

Dokonałem małej korekty dotyczącej rozpoczęcia drugiej tury. W pierwszej wersji, data rozpoczęcia to 17 maj. Myślę, że 16 maj (sobota) będzie do przyjęcia,

bo nie wszyscy mogą w tygodniu poświęcać czas na wędkowanie. Może klenie do tej pory będą gotowe do następnej rundy.

Jeżeli będą zastrzeżenia, to wrócimy do poprzedniej daty.

Poniżej przypominam zasady (po korekcie).

Zasady:

I tura od 01.01.2015 - 19.04.2015r. (zakończona)

II tura od 16.05.2015 – 06.12.2015r.

Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb (można podmieniać) tj., klenia, okonia i pstrąga.

Rywalizacja na żywej rybie.

Łowimy od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Pamiętajmy o regulaminie RAPR.

Wątpliwości rozstrzygamy na forum.

W dobrym tonie będzie zgłosić swój udział przynajmniej dzień wcześniej,

przed zgłoszeniem złowionych ryb.

Jedyną wiarygodną informacją będzie fotka, która potwierdzi nasze wyniki.

thumb_liga_-_Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fajnym zlocie wczoraj byłem :grin: dziękuję wszystkim ligowiczom za tak liczne uczestnictwo i koleżeńską atmosferę spotkania. Bardzo miło było Was poznać i pogadać. Teraz jeszcze lepiej będzie się uczestniczyło w tej sympatycznej rywalizacji :smile:

Dzięki dla kolegi jaceena za przygotowanie upominków, zarówno dla zwycięzców pierwszej rundy, jak i dla wszystkich uczestników, a dla kolegi peekola za fajne przypinki.

Chciałbym jeszcze dodać, że kolega PPu88 jest zapisanym ligowiczem, tylko chyba musi uważniej czytać wpisy :wink: Oby Cię nie zabrakło na następnym zlocie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obowiązki nie pozwoliły mi zakończyć pierwszej tury obecnością na zlocie . Czego bardzo żałuje bo miałbym wielką ochotę uścisnąć koledzy wasze dłonie :wink: .

Czytanie waszych wpisów i oglądanie fotek sprawiło mi masę frajdy , równie dobrze bawiłem się nad brzegami Ślęzy próbując przechytrzyć sprytne wrocławskie klenie . Czasami się udawało kiedy indziej niestety nie :mrgreen: . Gratuluje wszystkim punktującym a szczególnie trzem setkowiczą . Koledze Peekolowi bardzo dziękuje za ligową przypinkę , mam nadzieję ze następnym razem znajdę się na właściwym brzegu i przybijemy sobie piątkę :mrgreen: .

Oczywiście zapisuje się na drugą turę , mam jeszcze trochę wobków do zostawienia na kołeczkach :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za spotkanie, koleżeńską atmosferę na zlocie i w ciągu całej tury. Pomysłodawcom jeszcze raz gratuluję idei!

No i gratulacje dla Jacolana i Jaceena za fantastyczne wyniki! :shock:

Ponieważ Jaceen opuścił należną mu za drugie miejsce nagrodę :/ zostałem obdarowany za moje czwarte miejsce:

33z2osg.jpg

Dziękuję nagrododawcom: tomkowi1, Booryssowi za jigi i Jaceenowi za smużaki :D

Jakby ktoś chciałby jeszcze ligową przypinkę przypominam że można w dowolnym momencie zamówić u producenta - badziki.com.pl (na hasło Liga Ślęzy, z zaznaczeniem czy 2015 czy bez roku, koszt zgodny z cennikiem, odbiór na Popowicach). W razie wątpliwości proszę na priv.

Powodzenia w następnej turze i do zobaczenia nad Ślęzą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dopowiedzieć, że idea takiej rywalizacji powstała przy wędkarskich spotkaniach właśnie nad Ślęzą.

Początek temu nadali Marienty, GuCeK, Bacyk i niestety ja:)

Myślę, że jak wynikną (oby nie) jakieś problemy lub sukcesy odnośnie funkcjonowania ligi, to z ludzkiej przyzwoitości powinniśmy pamiętać o tym.

Teraz już wiemy do kogo lecą podziękowania za pomysł:)

Jednak bez Was, to kicha nie impreza by była.

Witaj gapcio111, jesteś na liście.

LŚ II-2015 (16 maj - 06 grudzień)

1. jacolan

2. jaceen

3. bjpol

4. peekol

5. Marienty

6. Płatek88

7. GuCeK

8. mza

9. carloss83

10. bacyk

11. gryzon

12. Rumbler

13. Ventus

14. boseib

15. andrutone

16. tollos

17. Marcin_lca

18. kamionki

19. maniu394

20. lechur1

21. PPu88

22. Booseib

23. rintindump

24. michalvcf

25. kuras

26. Boralus

27. DAZ

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

33. przemass71

34. gapcio111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.