Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

A i marzy mi się zarybienie naszej rzeczki pstragiem i brzaną oraz jaziem wiem że jest jeden gościu spotkałem go na początku roku u mnie na cegielni i od słowa do słowa mówił że wpuscili z kolegą dwa wiadra okoni do Ślęży na wiosnę takie do 30cm ryby pochodziły z jakiegoś jeziorka z Wrocka fajna inicjatywa i wiem że będą Ci którzy powiedzą że tak nie powinno być ale sam myślałem nad tym aby parę jazi przetransportować z Odry niestety nasza rzeczka nie ma bezpośredniego połączenia z Odrą więc ryba nie napłynie a przydało by się coś nowego. W przyszłym sezonie coś wymyślę może nawet jakieś pstrągi zakupie i wpuszcze. 

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A myśleliście żeby oficjalnie przejąć opiekę nad rzeką? To się da zrobić z PZW. Przykład to klub Renegat z Bielska- Białej, który opiekuje się rzeką Białą. Wprowadzili odcinek no kill, pilnują rzeki, dbają o zarybienia. Szef Renegata przez działania lokalne i w okręgu- jest już w zarządzie głównym PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceen Nie wiem kto argumentował za dwoma turami jak dołączyłem były już dwie :) Ja po prostu uważam że jedna długa tura zmniejszy emocje i mobilizację w trakcie naszej zabawy. Doskonale wiem że pomoże zapunktować rzadziej bywającym nad rzeką.

Uważam też że warto premiować tych, którzy się nie poddają i walczą w trudniejszych warunkach, przez cały sezon - stąd też była moja druga propozycja z lotnymi turami*. Pomysł żeby 4 rybę można było zgłosić tylko w drugiej połowie roku - też idzie w tą stronę i bardzo mi się podoba :) Propozycja zgłoszenia 4 ryb w dowolnym momencie zrównuje szanse punktowe tych, którzy są nad wodą okazyjnie (raz) i tych którzy bywają częściej - może być i tak.

Powiedziałem co uważam i już się nie odzywam ;)

*) chodziło mi o przyznanie ekstra punktów (premii) dla tych którzy zapunktują do końca kwietnia, potem od kwietnia do końca września, następnie od końca września do końca roku.

@Budek - odnośnie zarybiania padły już takie pomysły - kiedyś zainspirował mnie do tego @Wędkarzyk1 swoją akcją - wiadomo że formalnie nie możemy tego zrobić. PZW pamięta o rzece i wpuszcza to i owo do Ślęzy min brzana i pstrąg (lin??? :shock:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peekol napisał:

PZW pamięta o rzece i wpuszcza to i owo do Ślęzy min brzana i pstrąg (lin??? :shock:)

Nie rozumiem tych zarybień

Rzeka Ślęza (woda nizinna) - zarybienie pstrągiem potokowym (narybek letni) 07.07.17r.

Rzeka Widawa (woda nizinna) - zarybienie pstrągiem potokowym (narybek letni) 16.06.17r.

Rzeka Strzegomka (woda górska) - zarybienie brzaną (narybek jesienny) 05.10.17r. - tylko !!!

Czyżby było tam tak dużo pstrągów, że nie trzeba tam zarybiać? :P Do Strzegomki wpuszczano narybek troci więc nie zarybiano pstrągiem, a tu ciekawostka:

Bystrzyca nr 4 – zarybienie trocią wędrowną ( narybek letni) 30.06.17r. Milin, Czyżby kolejna rzeka miała podzielić los Strzegomki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek1 napisał:

A myśleliście żeby oficjalnie przejąć opiekę nad rzeką? To się da zrobić z PZW. Przykład to klub Renegat z Bielska- Białej, który opiekuje się rzeką Białą. Wprowadzili odcinek no kill, pilnują rzeki, dbają o zarybienia. Szef Renegata przez działania lokalne i w okręgu- jest już w zarządzie głównym PZW.

Małe szanse na zainteresowanie tematem. Musiałoby jakieś nowe pokolenie podejść do tego. Ci którzy nie widzieli, nie pamiętają jej przed melioracją. Dla nich obecnie, to dzika rzeka:)

 

Wracając do tematu LŚ. Jednak jest jakieś zainteresowanie moją ostatnią propozycją. Tak naprawdę, to miałem wspomnieć o tym na początku dyskusji. Nie chciałem mącić w głowach. Są głosy o utrzymaniu dwóch sezonów, to ta propozycja pogodziłaby dwie strony ( 2 w 1).

Zaleta, to:

- Widzimy wyniki cały rok ( w obecnej wersji na koniec rywalizacji odkopujemy wyniki z 1 części).

- Po półroczu uruchamiamy 4 rybę, co powinno spowodować dalszą aktywność. Dla jasności, od lipca do końca zawodów możemy żonglować tymi czterema i wymieniać każdą z nich. Z doświadczenia wiem, że im szybciej złowimy komplet, to później łatwiej rzeźbić wynik.

- Z drugiej strony pomoże mniej aktywnym w drugiej części sezonu, na dotrzymanie kroku. Nie będzie potrzeby budowania kapitału od zera.

- Przy punktacji podajemy, jakie ryby wstawiliśmy do tabeli,

 (przykład: „punkty startowe”+ 40+40+40+60 kleń, kleń, okoń, szczupak).

To na bieżąco da nam podgląd, jakie punktują i pomoże dobrać taktykę.

Pasuje?:)

Co do bonusów, lotnych premii. Chciałoby się, ale ma to sens przy dużym zaangażowaniu. Mimo to odczuwamy chyba wszyscy, że warto, chociaż w symboliczny sposób docenić kogoś, kto był nad wodą, podjął próbę, wkleił zdjęcia lub opisał wyprawę. Osobiście wolałbym w tabelce zaistnieć wyżej od kogoś, kto zapisał się, ale nie łowił. Wyjście nad wodę równa się z punktami startowymi. Jednorazowo.

Pasuje? Podejmujemy ryzyko?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peekol napisał:

 

Na marginesie są już opłaty na 2018 i info o trójporozumieniu http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/161301/60/porozumienie_dolnoslaskie

[...] poszli po rozum do głowy ale nie widzę opcji abym tu już wrócił, jak i wielu innych wędkarzy zapewne. No i Wałbrzych ciągle mam pół Polski za darmochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim😊 Obserwuję Wasz wątek już drugi rok i jestem pod wielkim wyrażeniem tego co udało się tu osiągać.  Do tej pory się nie udzielałem, bo nie udało mi się dotrzeć nad Śleze z wędką, ale chętnie wezmę udział w kolejnej edycji ligi😉 Nie znam kompletnie tej wody więc zobaczymy czego się do tej pory nauczyłem😊 Jeśli zbieracie coś do "czapki" dla zwyciezcy to chętnie dorzucę coś z moich wypocin😉

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chmura napisał:

do "czapki" dla zwyciezcy to chętnie dorzucę coś z moich wypocin😉

Wypocinami bym tego nie nazwał. Albo robisz ogólnie w pokrewnych tematach, albo masz smykałę do tego. Łatwo w lidze nie ma:) Wszyscy chcemy Jacolanowi dołożyć, ale gadzina nie daje się ograć:)

Budek, takie podejście to lubię;)

Aha, jutro jest dzień pod kontem okonia. Do 16:00 wklejamy swoje największe złowione kolcoki a po 20:00 ujawniamy ile miały. Zwycięzca będzie królem grudniowych okoni. Wpisy do wątku wrocławska Odra. Tam chyba najwięcej będzie odwiedzin. Inne wody też tam, tak jednorazowo, pod tą rywalizację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaceen napisał:

Wypocinami bym tego nie nazwał. Albo robisz ogólnie w pokrewnych tematach, albo masz smykałę do tego. 

Nie wiem skąd mi się to wzięło, w szkole na plastykę to mi mama pracę robiła, bo miałem dwie lewe ręce😛

Pracuje w zupełnie innej branży,to  chyba kwestia treningu, od roku dłubie prawie codziennie jeśli tylko mogę i staram się poprawiać to co mi nie pasuje😉

Im wyższy poziom tym więcej się można nauczyć, a patrząc na kluski, które łowi czołówka to trzeba na prawdę się przyłozyć do tematu😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chmura napisał:

Aha, jutro jest dzień pod kontem okonia. Do 16:00 wklejamy swoje największe złowione kolcoki a po 20:00 ujawniamy ile miały. Zwycięzca będzie królem grudniowych okoni. Wpisy do wątku wrocławska Odra. Tam chyba najwięcej będzie odwiedzin. Inne wody też tam, tak jednorazowo, pod tą rywalizację:)

Liczą się tylko okonie złowione jutro  ( sobota)? To mogę mieć problem z czasem ale nadzieja umiera ostatnia☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, żeby było krótko i na temat. Możemy rozciągnąć "okonia" do niedzieli. Z tym, że ryba, albo z soboty, albo z niedzieli. Jak się ktoś jutro nie zdecyduje wkleić, to w niedzielę nie ma odwrotu. Wklejacie, co macie:)))

W niedzielę wieczorem dopiero informujemy ile miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zainteresowanie Ligą jest większe niż by się wydawało. To dobrze. Fajnie, że są nowi chętni do zapisania się na listę startową. Ryb starczy dla każdego;) I  raźniej będzie jaceenowi. Jak gadzina mu znowu wybije koronę z głowy:P(który to już raz?)

@Chmura-cieszę się ,że zamierzasz spróbować swoich sił z nami. Owady Twoje widziałem. Wyglądają jak prawdziwe. No i wyniki z LDB masz nie byle jakie;) Fajnie się zapowiada sezon 2018.

Regulaminu już się nie czepiam , bo co zasugerujemy to Jacek i tak odrzuca.Wszystko pod siebie układa. Chyba przekupił pomysłodawców Ligi.To mu i tak nic nie pomoże:D Ten pomysł z zarybianiem też mi się spodobał. @Budek-daj znać co i jak. Na mnie możesz liczyć.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię sobie prostotę i towarzyski wymiar Ligii. Podobało mi się jak było na początku. Dwie tury, kończące się dwoma spotkaniami, podczas których można było jeszcze dołowić rybę do punktacji. Trzy ryby na turę. 1 cm ponad wymiar = 1 punkt. To wszystko, co potrzeba by chciało się  wygospodarować chociaż kilka wyjść nad rzeczkę. A już na pewno przynajmniej dwa :) 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć;)

Mi podoba się podział na dwie tury, w drugiej fajnie dodać tą 4 rybę;) Dobrym pomysłem było by dodać 4 rybkę w każdej turze, ale np. w 1 można dołowić ją w ostatnim miesiącu rywalizacji, a w drugiej turze przez cały okres jej trwania.  Na Ślęzie wyrobiłem mnóstwo km, jeździłem autobusem najdalej gdzie można było dojechać, a następne kilka kilometrów na piechotkę w upatrzone miejsca. Potrafiłem dojeżdżać autobusem do miejscowości Ślęza i iść do Szukalic i później wracać na autobus. Jak autobus mi uciekł łowiłem dalej czekając na następny, bo tam co godzinę jeździ;p Dlatego cieszyło mnie to, że są dwie tury, gdyż mogłem zapunktować w każdej z nich, gdzie na wyprawę nad Ślęzę poświęcałem sporo czasu. Nakręcało mnie to do kolejnych wypraw. Tak jak by była jedna tura to złowił bym te 3 ryby i mobilizacja na wyjście, myślę że trochę w moim wypadku by spadła. Powiem tak: ja nie mogę się już doczekać nowego sezonu w lidze, co byście nie ustalili ja i tak się wpiszę i tak dostosuję się do każdych warunków;) 

Pzdr i do zobaczenia nad wodą;)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem nowy wątek na 2018 rok. Zapraszam chętnych do wpisywania się na listę. Będzie miło, gdy frekwencja utrzyma się na podobnym poziomie. Może będzie lepiej?:) Przeczytajcie regulamin. W razie niejasności naniesiemy poprawki, aby nie było wątpliwości.

Jeszcze kilka zdań komentarza. Do tej pory mieliśmy bardzo wyraźnie oddzielone dwie tury. Po pierwszej części punkty „wisiały” w ukryciu. Z powodu rozpoczęcia drugiej rundy na nowo łowiliśmy trzy ryby. W sumie do całorocznej rywalizacji było zaliczane 6 ryb liczonych osobno. W obecnej odsłonie punkty za złowione ryby będą widoczne przez cały sezon. Pierwsza część z trzema a druga już z czterema. Z tym, że ryby złowione w pierwszej części, będą przez cały czas trwania ligi podlegały podmianie na większe. Do tej pory nie było to możliwe. Oczywiście w dalszym ciągu wskazane jest, by dochodziło do wspólnych wypraw podczas kończących lub rozpoczynających się rund. Punktacja pozostaje bez zmian.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jaceen napisał:

Otworzyłem nowy wątek na 2018 rok. Zapraszam chętnych do wpisywania się na listę. Będzie miło, gdy frekwencja utrzyma się na podobnym poziomie. Może będzie lepiej?:) Przeczytajcie regulamin. W razie niejasności naniesiemy poprawki, aby nie było wątpliwości.

Jeszcze kilka zdań komentarza. Do tej pory mieliśmy bardzo wyraźnie oddzielone dwie tury. Po pierwszej części punkty „wisiały” w ukryciu. Z powodu rozpoczęcia drugiej rundy na nowo łowiliśmy trzy ryby. W sumie do całorocznej rywalizacji było zaliczane 6 ryb liczonych osobno. W obecnej odsłonie punkty za złowione ryby będą widoczne przez cały sezon. Pierwsza część z trzema a druga już z czterema. Z tym, że ryby złowione w pierwszej części, będą przez cały czas trwania ligi podlegały podmianie na większe. Do tej pory nie było to możliwe. Oczywiście w dalszym ciągu wskazane jest, by dochodziło do wspólnych wypraw podczas kończących lub rozpoczynających się rund. Punktacja pozostaje bez zmian.

 

Nie wiem czy to istotne, ale nic nie wspomniałeś o tym kto będzie bronił tytułu. Hmy...tak szybko zapominasz??? Staruszku!

Jeśli można ja mam małą uwagę. By starać się wstawiać rybki nie umaziane błotem, piachem,liśćmi itd. szanujmy ryby. Coś umknęło szefowi;)

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2017 o 12:04, jaceen napisał:

najbardziej gratuluję Jackowi! Kontro...

Przepraszam:) Jeszcze raz gratuluję i potwierdzam. Król 2017 jest tylko jeden. Jeżeli znajdzie się śmiałek i odbierze Ci koronę w 2018, to go obsypię osami i żukami:)))

35 minut temu, jacolan napisał:

by Cię gryzły całyyyy długi rok

Przywykłem do tego, więc poradzę sobie z tym i w przyszłym roku:)))

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za wspaniale prowadzony i rozwijający się temat u tej niepozornej rzece.

Jestem kompletnym amatorem łowiącym zaledwie pół roku. Dzięki waszym relacjom mogłem trochę podpatrzeć i zainspirowany popróbować samemu. Uwielbiam małe rzeki i na pewno Ślęzę będę w 2018 odwiedzał, szczególnie że mieszkam tuż obok.

W listopadzie i grudniu miałem już przyjemność przywitać się z kleniami z tej rzeki, dlatego z przyjemnością dołączę do ligi, choć zdecydowanie brak mi doświadczenia, żeby podnieść poziom rywalizacji.

Pozdrawiam

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.