Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, RSM napisał:

Witam, dzięki za wspaniale prowadzony i rozwijający się temat u tej niepozornej rzece.

Jestem kompletnym amatorem łowiącym zaledwie pół roku. Dzięki waszym relacjom mogłem trochę podpatrzeć i zainspirowany popróbować samemu. Uwielbiam małe rzeki i na pewno Ślęzę będę w 2018 odwiedzał, szczególnie że mieszkam tuż obok.

W listopadzie i grudniu miałem już przyjemność przywitać się z kleniami z tej rzeki, dlatego z przyjemnością dołączę do ligi, choć zdecydowanie brak mi doświadczenia, żeby podnieść poziom rywalizacji.

Pozdrawiam

Ja  zacząłem w tamtym roku wędkarską przygodę i mój drugi wypad był na Ślęzę. Zaprowadził mnie kolega w okolicy mostu w miejscowości Ślęza. Nie wspomnę że kupiłem na szybko wędkę w Lidldu na szczupaka :)(2,7 m i chyba ze 40 g wyrzutu). Więc skazany byłem na porażkę.Tydzień później miałem już wklejkę 8 g i zacząłem zabawę.

Rzeczka po protu mnie zafascynowała. Potem z każdym miesiącem poznawanie kolejnych odcinków. I dalej w górę rzeki. Wyniki różne, ale jakie okoliczności przyrody. W tym roku skończyłem koło Wilczkowa, a na przyszły rok dotrzeć może nawet do Jordanowa :) Odcinki miejskie mnie nie przekonują. No może sama końcówka koło stadionu ;) 

 

P.S Bardzo fajnie, że widać nowe nicki w tabelce :)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
13 godzin temu, Joseph napisał:

Witam, śledzę watek od pewnego czasu i podoba mi się idea. Zapisuje się do ligi choć ślęze znam tylko z okna samochodu - ale postaram się namieszać w tabeli ;)

Super! @RSM, @Joseph witamy na forum i w lidze:)

@Joseph - dopisz się jeszcze do tabeli uczestników w wątku z zasadami i tabelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy. ....miałem odpuścić ligę. Tak już sobie obiecywałem przed sezonem, że jak uda mi się wygrać po raz trzeci to zabawę odstawię na bok.  A tyle nowych osób się zapisało, że motywacja nowa się pojawiła:D

4 raz z rzędu  już mi  raczej nie pozwolicie???;) Postaram się kilka relacji  wstawić z jakimiś konkretami. Do zobaczenia w styczniu nad wodą. O ile lodu nie będzie.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem odpuścić ligę, a teraz zamierzam zaatakować z podwojoną siłą:) Nowe twarze plus stare wygi, które wiedzą gdzie się poruszam zmuszają mnie do żmudnych przygotowań do sezonu. Żarty się skończyły! Motywacja nowa, nowe pomysły, stare klenie, które mnie męczą już kilka lat. Czas nadchodzi by  je sfotografować! Są! Bo są! Te grube! Te nie osiągnięte! Te moje! 

Mam pomysł. Mam plan. Kto chce być lepszy musi się postarać. Nie śledzić, podglądać, chodzić po śladach tylko swój plan ułożyć musi w głowie już na samym początku roku. I dążyć cierpliwie do celu! Jak najlepszy mistrz! To zabawa o nic. Ale jaka fajna:) jak buduje:)

Jaką daje pewność?:) Wiedzą tylko Ci którzy się ocierają o najwyższe miejsca:))))

Mój początek przygotowań wygląda tak:

large.20171228_231837.jpg.a125181658e9fb21c827a54253bee525.jpg

Tu są wobki od 19mm do 38mm. To jest optymal w-g  mnie na Ślęzę za dnia. I mam nadzieję, że kolejne foto z kleniem już będzie z jednym z  tych przedstawionych:)))))

Jeszcze trzy dni i zaczynamy! 

Pozdrawiam zapisanych!!!!

 

 

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jacolan podkręcasz atmosferę rywalizacji :). Ale to dobrze bo dzięki takim postom mobilizujesz innych do rywalizacji w tym oczywiście mnie :). Postaram się w tej edycji do maksimum wykorzystać czas nad Ślęzą choć pod czerwca może być z tym większy problem ale to przy innej okazji. Jeszcze raz dzięki za motywację.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ściął całe drzewo lipowe, aby kilka gąsiorków wystrugać. Nic to nie pomoże;) Po wpisach do tabeli widzę, że nie ma szans:))) Cała śmetanka dłubaczy się tu pojawiła.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin pozostało do otwarcia sezonu i widzę, i słyszę, że niektórzy się palą do startu:) Oby nie do falstartu:))) Muszę wprowadzić na szybko zmiany w regulaminie. Zaskoczyłem, że okoń w tym sezonie zgodnie z dolnośląskimi wytycznymi został zdegradowany do wymiaru ochronnego na 15 cm. Nie wiem jeszcze dokładnie, czy chodzi o "inne wody" (glinianki itp)., czy ogólnie, wymiar został przyjęty dla całego okręgu. Korekta polega na nadaniu okoniowi w lidze wymiaru do wyliczeń na 20cm. Okoń z wymiarem 20cm otrzymuje 30pkt i za każdy dodatkowy centymetr 1pkt. Teraz, żeby zarobić 40 pkt trzeba złowić okonia 30cm, lub szczupaka 60cm, lub klenia 40cm. Zasady po poprawkach wyglądają tak:

Zasady Ligi Ślęzy 2018/8 (2018.01.01 - 2018.12.09)

- W pierwszej turze, od stycznia do końca czerwca, do punktacji będą liczone trzy największe ryby.

- W drugiej turze, od lipca, będzie można dołowić czwartą rybę.

- Rywalizację kończymy w dniu 09.12.2018r (niedziela).

- W trakcie trwania ligi, złowione ryby na bieżąco, można wymieniać na większe, dające korzystniejszy wynik.

- Łowimy metodą spinningową, castingową lub muchową.

- Ryby, które będą brane pod uwagę to: ryby posiadające wymiar ochronny.

- Rywalizacja na żywej rybie.

- Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR. (Nie zgłaszamy ryb, które mają w tym czasie okres ochronny!)

- Dodatkowo w marcu nie zgłaszamy okoni.

- Wymiar okonia od którego liczymy punkty przyjmujemy na 20 cm.

- Dodatkowo w maju nie zgłaszamy kleni.

- Zgłaszamy ryby złowione od: Stadionu Miejskiego/próg wodny – w górę rzeki.

- Wiarygodną informacją będzie fotografia z miarą na której widać długość ryby.

- Wątpliwości rozstrzygamy na forum w wątku "Wrocławska Ślęza". Ostateczny werdykt w sprawach LŚ podejmuje Arbiter Ligi (zwyczajowo będzie na liście z nr 1 z dopiskiem „arbiter”).

- Zapisy i punktacja będzie prowadzona na bieżąco w osobnym wątku przez samych uczestników.

_____________________________________

*Punktacja.

Wymiarowa ryba z założenia otrzymuje 25 punktów. Każdy centymetr ponad wymiar, to 1 punkt więcej.

Wyjątkiem jest szczupak, okoń (20cm), pstrąg. Wymienione trzy ryby za wymiar otrzymują 30 punktów i za każdy centymetr ponad doliczamy 1 punkt.

Przykładowo łowimy okonia 22 cm (wymiar okonia to w naszym przypadku 20 cm), co daje za wymiar 30 pkt i 2 pkt ponad wymiar. Razem = 32 pkt.

Dla porównania, żeby zdobyć 40 pkt powinniśmy złowić klenia 40 cm, lub okonia 30 cm, lub szczupaka 60 cm.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku bardzo mi się ten ruch z okoniem podoba;)

Czyż nie tak proponowałem?:P

Te dwa centymetry to nie za wiele od poprzedniego wymiaru. Ale ryba na focie będzie większa od dłoni.

Przynajmniej mojej:D

Wszyscy gotowi do startu? 

 56h zostało(czy jakoś tak)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jaceen napisał:

Było już, że na Ślęzę: podkręcacie, nawijam, nakręcony, to ja dodam, że kręcę:)))

P1300028_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.8331cde110506b80c929ffe80b9b3ca9.jpg

Krystian, zapisujesz się? Walczysz? Czy ktoś z nas ma to zrobić?;)

Jacek musisz odpocząć od ryb:PJa już wczoraj się zapisałem:D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.01.2018 - Mój pierwszy wypad w tej edycji.

Cel jaki sobie założyłem to min. 30 pkt dzisiaj. Pogoda sprzyjała ku temu. Przed wyjazdem sprawdziłem na pogodynce i pełny optymizmu wyruszyłem. Woda się nawet nocą nagrzewała, a 4+ to już coś;)  I tak pognałem:

large.20180101_080939.jpg.7824f52a9e43935ec51d59806e4a87d5.jpg

Początek mój godz.9.00.

Już na pierwszej miejscówce przygotowanej w zeszłym sezonie za drugim rzutem kij się ugiął. Na brzegu ryba. Ryba w ochronce więc 

do wody. Ale czuję, że może się uda.  Zmiana miejsca. Trzeci rzut i powolne prowadzenie wzdłuż linii brzegowej. Bęc siedzi!!!

Cieszę się bo widzę pierwszego klenika w sezonie.large.20180101_092514.jpg.4329c7713f84f2455750b950b58ad2ac.jpg

I już było dobrze. Co założyłem to mam.

large.20180101_092626.jpg.79b4c453c0cf0f66d9bcdcd086c14e6c.jpg

Idę w górę tam mam puknięcie. I cisza. Kolejne miejsce. Trudne. Mogę wpaść do wody. Mogę mieć problem z zacięciem jak coś puknie. Ale takich miejsc nie omijam. I  pierwszy rzut  z opadu bęc! Zacinam! Szczytówka uderza o gałęzie. Czuję luz. Szkoda:( Drugi rzut znowu szarpnięcie delikatne szczytówką. Zacinam i ponownie o gałęzie.Cholera kij odkładam. Staram się po cichu oczyścić teren. Niestety po tym zabiegu już nic nie interesuje się gumkami jakie podaję.

Idę dalej w górę. Tam widzę piękny ruch na wodzie. Jak się okazało to wydra!!! Kurczę ona też żeruje. Nie wiem co robić??? Spadam kilkaset metrów w dół co by mi nie przeszkadzała. Znowu mam trudne warunki do holu. Rzut i ściągam przynętę i wyłazi mi do niej kilka pasiaków!!! Grubych dodam!!! Masakra. Powtórka. Znowu wyłażą. Czuję ugięcie szczytówki. Zacinam. Siedzi i w dół ciągnie. Udaje mi się wymanewrować spod gałęzi ładnego garbusa.

large.20180101_113431.jpg.14703ba3c9adc039659e24fb5b325a75.jpg

Jest super! Fajny nowy rok pomyślałem! 

large.20180101_113651.jpg.b894ce7444bab1deade3b306a7885299.jpg

.....nie często się udaje trzydziestką rozpocząć nowy rok!

Potem ponownie w dół wody polazłem.  Tam kolejny mi siadł szczupak. Prawie wymiar. Na nim zakończyłem.

Dodam na koniec, że drobnica była widoczna bez okularów i stała we wnękach. I w zastoiskach. Dość wysoko przy powierzchni. Kilka dni takiej pogody, a klenie przesuną się na wiosenne stanowiska. Oby;)

Muszkarze powinni te dni wykorzystać. Owady nad wodą też latały.

Tu musiałem odsapnąć łyk kawy i do domu...

large.20180101_140321.jpg.2c911cf8853e53c0ef5eaf51874e98be.jpg

No to zaczęło się.......Pozdrawiam!

 

  • Lubię to 2
  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne otwarcie Jacku. Gratuluję! Forma jest:)

Miałem dwie godziny do dyspozycji, to też chciałem jakiegoś motywatora wkleić. Nie udało się poważnej rybki złowić, ale 4 kleniki złowiłem. Brań może z dziesięć. Ciekawe, czy Budek miał jakąś przygodę?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.