Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając w piątek z Wrocławia postanowiłem zatrzymać się na Oporowie, co by zaliczyć pierwszy badawczy wypad na Ślumpe. Było już ciemno, woda totalnie nieznana, pozostałości ryżowiska nie przypadły mi do gustu. Przeszedłem może z 500m, bo i czasu nie miałem za wiele. Efektem moich wojaży był jeden "pstryk" nie jestem nawet pewien czy to było branie😛 urwałem też kilka gum i wobka co spowodowało, że zostawiłem tam też sporo słów zaczynających się na "k"...😛

Dawkę adrenaliny zasponsorowały mi dwa kaczory zbunkrowane przy brzegu, zrywajac się do lotu tuż pod moimi nogami😉

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale zaintrygowała mnie ta woda. 

Mój kolejny wypad na pewno będzie na Ślumpe, może nie na miejskie odcinki, bo szum miasta mocno mnie drażni, przywykłem, że moje wędkarskie wypady mają akompaniament odgłosów lasu nad Bystrzycą.

Odcinek mam wstępnie wytypowany teraz tylko zorganizować trochę czasu😊

Gratulacje dla łowiących, ledwo tydzień rywalizacji, a tu już tyle ryb wyjechało😉

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
2 godziny temu, Chmura napisał:

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale zaintrygowała mnie ta woda. 

 

2 godziny temu, Chmura napisał:

Mój kolejny wypad na pewno będzie na Ślumpe, może nie na miejskie odcink

 

2 godziny temu, Chmura napisał:

przywykłem, że moje wędkarskie wypady mają akompaniament odgłosów lasu nad Bystrzycą.

@Chmura podobnie ja tak mam. Wolę odcinki po za miastem.  Ale jeśli lubisz dzikie kawałki wody to proponuję Ci od miejscowości Wysoka na wysokości działek. I tak w górę wody. Auto jest gdzie pozostawić. Można też od miejscowości Ślęza. Auto tu stawiasz przed mostem 100 m od strony Bielan W. jest taki placyk na zakręcie. Lub na parkingu przy Zamku Topacz i rzut beretem do Ślumpy. No może trzy rzuty;). To są moje ulubione rewiry. W górę dalej masz dwa kolejne mosty. Komorowice i następny Szukalice-Rzeplin. Dalej jest most przed Żurawiną. Tam już mało kto łowi z LŚ.  

large.20180107_091136(1).jpg.2b16a3e0ab663cb064be26fa9722a442.jpg

U mnie dzisiaj tylko jeden klenik wymiarowy na swojaczka 2018;) Trochę rzeczka się zmieniła. Nowe dołki, napływy i rynienki. Czasem dobrze jest pochodzić i podpatrzeć jak się woda zmienia.

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota i niedziela obfitowały u mnie w wypady na Ślęzę. Rano z synem, wieczorem sam. Niestety bez wymiarowej ryby, ale było ciekawie. Przy wieczornym łowieniu potwierdza się co mówił Marienty - spotykam te same zwierzęta w tych samych miejscach. Już wiem gdzie mieszka wcześniej spotkany bóbr :) Mam zamiar zrobić mu fajną nocną fotkę, ale muszę się do tego przygotować.

W sobotę ciekawa sytuacja miała miejsce przy moście tramwajowym. Po przejechaniu tramwaju wiatr zdmuchnął śmieci z mostu i na powierzchni wody zakotłowało się. Odczekałem kilka minut w ciszy i zacząłem rzucać centymetrowym smużakiem. Wyciągnąłem klenia około 15-20 cm praktycznie z powierzchni. Połów nie powalający ale ogromna satysfakcja, że jakiś plan przynosi efekt.

W niedzielę uzupełniłem zestaw woblerów i po odchudzeniu portfela poważnie rozważam rozpoczęcie własnej produkcji. Ale to z czasem jak Was spotkam i podpytam jak się do tego zabrać. Pojechałem na odcinek od Wałbrzyskiego do A4 co było moją pierwszą wizytą w tym miejscu. Przezornie założyłem grubszą plecionkę spodziewając się mnóstwa zaczepów na nieznanym terenie. Nie pomyliłem się i mimo zmniejszonej szansy na branie, wyrywanie przynęt z ziela i łamanie suchych gałęzi potwierdzało słuszność planu.

Odcinek w parku obfitował w płoszenie setek kaczek :). Dalej za mostem drogi nr 5 było ciekawiej. Nie wyciągnąłem nic dużego, ale przy jednym drzewie, gdzie nie byłem w stanie rzucić dalej niż na 2 metry pod gałęziami,  woblera odprowadził mi przepiękny okoń. Próbowałem sprowokować go ponownie zmieniając jeszcze na kajtki. Ale niestety nie potrafiłem. Wrócę tam następnym razem i spróbuję dłuższej ekspozycji z DS. 

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSM widzę że zawziąłeś się na Ślęzę ;)

53 minuty temu, RSM napisał:

W niedzielę uzupełniłem zestaw woblerów i po odchudzeniu portfela poważnie rozważam rozpoczęcie własnej produkcji. Ale to z czasem jak Was spotkam i podpytam jak się do tego zabrać.

Zapraszamy na spotkanie w piątek, będzie paru dłubaczy - chętnie doradzimy :) 

Wiele informacji znajdziesz tu na forum

Napisałem kiedyś że najlepiej moim zdaniem zacząć od skopiowania ulubionego, łownego woblera - do dzisiaj polecam to każdemu, kto ma ochotę zacząć :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bacyk napisał:

Oj Maniu, bo chyba nas unikasz ;) wcale tak dużo na spotkaniach nie pijemy ;)

Też tak pomyślałem;) Rób wszystko żeby być. To jest raz do roku taka okazja:D Można posiedzieć nawet przy soczku:D(z wkładką). 

 

10 godzin temu, peekol napisał:

Zapraszamy na spotkanie w piątek, będzie paru dłubaczy - chętnie doradzimy :) 

Zawsze można się coś nie coś nauczyć. Ja wezmę swój podręczny zestaw do dłubania. Nowe twarze też mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacolan napisał:

Nowe twarze też mile widziane:)

To w takim razie może i ja się pojawię :D Poznam tą haczykową społeczność :) nie ukrywam, że liczę na obecność kilku muszkarzy z forum bo chętnie zasięgnę kilku porad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09.01.2018 

Dzień zaczynam od Odry ale strasznie zimno i wietrznie miałem wrócić do domu ale pomyślałem o ślęzie.

Ślumpe odwiedzam prawie codziennie różne odcinki miejskie z rybami nie najgorzej ale same kleniki do 30cm a postanowiłem fotografować rybki od 30 w górę.

Melduję się nad wodą około 10 woda normalna i klarowna zaczynam oblawianie od ciemnych kolorów na 3gr. Przez godz tylko jakieś delikatne trącenia drobnicy. Miałem już się zwijać i spadać do domu gdy zadzwoniła żona i powiedziała że wychodzi i będzie koło 14 w domu szybkie przemyślenia zmieniam brzeg i zaczynam skrupulatnie obawiać każde miejsce dosłownie każde. 

Zmieniam technikę z okoniowej na kleniową czyli zaczynam się skradać kucać i wyżej prowadzić przynętę już na pierwszej miejscówce mam kopa po kiju !!! 

large.20180109_120310.jpg.61dae932beec5fa790b0986ff43c0e50.jpg

34 cm na czarne 2 cale i 3gr

Po 10 min druga miejscówka i znowu strzał myślałem że szczupak ale jest kleniu!!

large.20180109_121935.jpg.bf6da4e6688b10e7256f366299ed6096.jpglarge.20180109_121954.jpg.66da84dd7286ae2947e1dd788b018116.jpglarge.20180109_122011.jpg.b37b87a4abfceb11d7f7d557f0cef163.jpg

42cm na 2 cale i 3gr

Później trochę przerwy, woda zaczęła opadać więc myślę ostatnie miejsce i do domu. Do wody 2 cale kolor fiolet 3gr i w drugim rzucie strzał!!

large.20180109_132442.jpg.3f6703e5c4524d2114d76b92512c0045.jpg

40 cm. Każda ryba dzisiaj złowionej na inny kolor jedynie 3gr w każdym przypadku. 

Zastanawiałem się w drodze do auta gdzie są okonie ani jednego pasiaka 🤔 dzień zaliczam do bardzo udanych dwie 40-stki jednego dnia ze  Ślęzy w dzień, w styczniu.

 

  • Super 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacen już starszy Pan jakoś to przełknie, szybciej kupi krzesełko i przejdzie na Ds😜

Ale Jacolan... Pewnie na pracy się skupić nie może, 😜 nie będzie spał po nocach... 😜

Budek weź kartę w Piątek zarekwirujemy ją do końca Lutego a Ty sobie odpoczniesz😎

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Dorwał w końcu kabany! Szacun! Wynik już mocno wyśrubowany!!! Gratulacje @Budek!!! Ale jak mawiają skoczkowie narciarscy zawsze jest coś do poprawy;)

Panowie dopiero jest styczeń. Macie/my cały rok na kręcenie wyniku:D Choć powiem , że łatwo nie będzie go złapać:ph34r:Ja na razie  ładuje akumulatory. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odcinek rzeki jest bardzo trudny ze względu na presję wędkarską w weekend nawet tam nie zaglądam. Dzisiaj jak wracałem to jeden gościu już na spławik łowił a drugi ze spinem szedł. Ciężko będzie coś dołowić ale mam jeszcze jeden odcinek na którym tylko raz łowiłem i chce tam wrócić bo wiem że są ładne okonie. I tak jak pisze Jacolan dopiero styczeń 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peekol napisał:

Fajne klenie, gratulacje @Budek!

Ja tymczasem po stracie kilku dni przez zapominalstwo u Teściowej :evil: gonię w piętkę żeby zdążyć na piątek :)

 

Podpis jest, jeszcze parę warstw lakieru, stery i ustawka... 

Coraz ładniejsze dłubiesz te woblerki. :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Booryss słusznie zauważył, że na stronie okręgu jest errata do ragulaminu. Dzwoniłem do PZW i potwierdzono, że mamy obowiązek dokonania wpisu (daty, nr łowiska). Sporo nas tutaj zagląda, to informuję. Szczegóły na stronie Okręgu PZW Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na spacerku w okolicach Żernickiej. Przy okazji chciałem coś dołowić. Niestety zero:)

P1300108_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.4f2fb4a7da2f37be835ef53cfe08ece0.jpg

Muszę coś powiedzieć na temat łowienia na nimfy. Okazuje się, że poniżej mostu można próbować. Jeżeli ktoś lubi na nimfy łowić, to na tym odcinku powinno się udać.

Jutro spotkanie w "Rejsie". Jeżeli macie coś, co Wam się sprawdzało, może jakieś nowe przynęty, ciekawostki wędkarskie, cokolwiek na co warto zwrócić uwagę, to przynieście. Może jakieś jedno dyżurne imadło, aby pokazać niezdecydowanym, jak szybko można zrobić przynętę np. muchową. A po godz. 24 pójdziemy na Odrę trenować spey casting:)))

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.