Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Panowie! Przypominam, że rywalizacja w lidze kończy się 2018.12.09. Został zatem lekko ponad tydzień.

Pamiętajcie, że w drugiej turze wolno nam dołowić czwartą rybkę. Ta możliwość wiele zmienia w punktacji - szczególnie u tych, którzy mocno się napracowali w pierwszej turze. 

W uzgodnieniu z @jaceen

zdecydowaliśmy, że podsumowanie tegorocznej ligi zrobimy przy okazji spotkania 14.12.2018 w Rejs Pub zaproponowanego przez @bacyk  .  Będę i ja!

Zatem kto żyw to na Ślęzę! Zgodnie z tradycją -szykujcie wobka do czapki dla zwycięzcy! Ja już odłożyłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć.

Jak będzie więcej czasu, to coś skrobnę więcej o bieżącej rywalizacji i spostrzeżeniach. Dzisiaj tylko krótka informacja. Na dwóch pierwszych miejscach są RSM i OldBolo.

1. RSM........................42s/K+41s/K+38s/K+32s/K = 153 pkt

2.OldBolo...................38s/K+38m/K+38s/K+37 m/K= 151pkt

Trzecie miejsce zajęli zdobywając taką samą ilość punktów Budek i Peekol

3. Budek........................41s/O+42s/K+42s/O = 125pkt

    Peekol.......................42s/K+42s/K+41s/K = 125pkt

Zostawimy jeszcze dzień/dwa na sprostowania i protesty;) a potem arbiter przyklepie wyniki i ogłosi ostatecznie zakończenie. Na spotkaniu nie zapomnijcie o kapeluszu dla zwycięzcy:)

Gratuluję RSM! Bardzo trudne warunki w drugiej części sezonu wystraszyło pewnie większość z nas. Sam wiem po sobie, że odkładałem dołowienie na ostatnią chwilę, gdy będzie więcej przestrzeni. Jednak nie mogłem przewidzieć do końca, że się na tym przewiozę. OldBolo, brakowało Ci tej magicznej czterdziestki:) Zapewniam, gdy trafisz takiego od 42 w górę, to nie zapomnisz klenia z tej wody do końca swego wędkarskiego żywota:)

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo.

pzdr., jaceen

 

  • Dzięki! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć.

Było sporo czasu na przemyślenia i zastanowienie się, czy warto dalej ciągnąć temat ligi. Z tego myślenia wyszło mi, że wrocławskie wątki na tutejszym forum zubożeją a być może nasze znajomości nawiązane wokół tego pomysłu ulegną zatarciu? Ile dobrych rzeczy, pomysłów, umiejętności, znajomości, bla bla bla:) itd., powstało przy tym, to sprawa prawie nie do ogarnięcia. Czy jest potrzeba ciągnąć to dalej? Sami sobie odpowiemy wpisując się, lub nie, na listę uczestników na sezon 2019. Po obecnym bardzo trudnym sezonie na Ślęzie, doszedłem do wniosku, aby wrócić do wersji z trzema rybami i jedną całoroczną turą. Okoń wraca do wymiaru 18 cm i punktacji jak w przedstawionym regulaminie.

 

Zasady Ligi Ślęzy 2019 (2019.01.01 - 2019.12.08)

- Do punktacji będą liczone trzy największe ryby.

- Rywalizację kończymy w dniu 08.12.2019r (niedziela).

- W trakcie trwania ligi, złowione ryby dające korzystniejszy wynik można wymieniać.

- Łowimy metodą spinningową, castingową lub muchową.

- Ryby, które będą brane pod uwagę to te, które według RAPR posiadają wymiar ochronny.

- Rywalizacja na żywej rybie.

- Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR. (Nie zgłaszamy ryb, które mają w tym czasie okres ochronny!)

*-  Od 11.02(luty)do końca marca nie zgłaszamy okoni.

*- Od 15.04(kwiecień) do końca  maja nie zgłaszamy kleni.

- Zgłaszamy ryby złowione od: Stadionu Miejskiego/próg wodny – w górę rzeki.

- Wiarygodną informacją będzie fotografia z miarą na której widać długość ryby.

- Wątpliwości rozstrzygamy na forum w wątku "Wrocławska Ślęza". Ostateczny werdykt w sprawach LŚ podejmuje Arbiter Ligi (zwyczajowo będzie na liście z nr 1 z dopiskiem „arbiter”).

- Zapisy i punktacja będzie prowadzona na bieżąco w osobnym wątku przez samych uczestników.

_____________________________________

 

*Punktacja.

Wymiarowa ryba z założenia otrzymuje 25 punktów. Każdy centymetr ponad wymiar, to 1 punkt więcej.

Wyjątkiem jest szczupak, okoń i pstrąg. Wymienione trzy ryby za wymiar otrzymują 30 punktów i za każdy centymetr ponad doliczamy 1 punkt.

Przykładowo łowimy okonia 22 cm (wymiar okonia to 18 cm), co daje za wymiar 30 pkt i 4 pkt ponad wymiar. Razem = 34 pkt.

Dla porównania, żeby zdobyć 40 pkt powinniśmy złowić klenia 40 cm, lub okonia 28 cm, lub szczupaka 60 cm.

 

Mamy kilka dni na dyskusję i ewentualne uwagi. Z powodu, że drugą część sezonu spędzamy na innych wodach a Ślęza dramatycznie zarasta, to odstąpiłem od czwartej ryby. Jeżeli jest ktoś chętny, aby objąć stanowisko arbitra, to proszę o informację na pw. Chyba, że Marienty dalej pociągnie tą odpowiedzialną rolę, co byłoby dla LŚ dobrym rozwiązaniem. Niżej podkleiłem zakładkę dla chętnych na rok 2019.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RSM napisał:

Test deepera na Ślęzy:

Zróbmy z tym cudeńkiem wycieczkę po Ślęzy na długości od wyścigów konnych do stadionu i sprawdzimy przed ligą co tam w wodzie po suchym lecie się ostało - a na koniec piwo za dobrą robotę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaceen napisał:

...

Mamy kilka dni na dyskusję i ewentualne uwagi. Z powodu, że drugą część sezonu spędzamy na innych wodach ...

 

a może dwie kategorie rywalizacji - ta druga na kanale przeciwpowodziowym? albo jedna ale tym razem na kanale?

(na Ślęzy kolejny rok pewno będzie jeszcze trudniejszy niż obecny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stęskniłem się za sznurem - trudno znaleźć miejsca w których stoją wystarczajaco płytko aby wyszły do suchej - dwa takie miejsca znalazłem i z każdego po kilka brań było i z kilkoma rybkami udało się pożegnać przed końcem roku.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Weekend poświęciliśmy z synem na rekonesans Ślęzy. Odcinek przy stadionie. Na rozpoznanie dla nas najlepiej sprawdza się feederek. Dwie wędki, jedna na lekko z płociową zanętą, druga uzbrojona hak 4 i z solidną kulką ciasta na końcu. Brania bardzo delikatne i bez "zapału" ze strony ryby. Kleń skubnie kulkę, coś nie pasuje to wypluwa i odpływa. Nie ma szans na powtórkę, nie ma szans na samozacięcie. Sporo małych kleni podskubuje dając wskazania, podczas gdy duże stoją w pobliżu i tylko z rzadka decydują się na zassanie. Ryba uaktywnia się o konkretnych godzinach i żeruje bardzo krótko. Na spinning wydaje mi się, że obecnie będzie bardzo ciężko. Jak woda podskoczyła na 3 st.C zaczęły się brania. Ale myślę, że ze spinningiem zacznę szukać dopiero przy 5-6st.C. Ostatecznie wyciągnąłem kilka małych kleni, sporo płoci 20-25cm. Dla płoci musiałem lekko pogrubić zestaw. Na małym haczyku z jedną lub dwiema pinkami siadały naprawdę małe płoteczki i kiełbie. Ilość drobnicy jest ogromna, co aż się prosi o stojące w pobliżu drapieżniki i kwestia wstrzelenia się w godziny aktywności okonia. Największe klenie na razie poza zasięgiem.  Muszą zgłodnieć :)

IMG_20190113_200225_resized_20190114_065101500.thumb.jpg.7751bc796ab04a6cd02955c2ecbb08a7.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czułem niedosyt po porannej bystrzycy, więc postanowiłem pomarznąć nad Ślęzą. I tu klenie też gryzły. 2 małe na brzegu. Kilkanaście niezaciętych w tempo brań. I potem jeden przy którym skusiłem się na pomiar i fotkę. Jak woda ruszyła, brania ustały. 

IMG_20190203_181612.thumb.jpg.d4da2cedb93fd3be430c2931f703bb6a.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio (jeszcze kilka tygodni) kuśtykam po spotkaniu z chirurgiem - robal.

Mało brań. Jak sie trafi miejsce gdzie zimują/gdzie jest kilka aktywnych to od razu jest kilka brań (jak sie nie trafi miejsca/czy w czas to jakby ich nie było - a na pewno są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook donosi że na Odrze płoć za płocią a tu nadal zima?

U mnie jak zwykle “trawa bardziej zielona u sąsiada” tj. jak łowiłem na muchę czy spina to byłem pewien że na gruncik to bym spoko więcej połowił. Teraz kiedy (z przymusu) nieco na gruncik łowię to mam wrażenie że na muchę bym więcej połowił ;).

 

Coraz bardziej w moich oczach rosną koledzy, którzy nie przez przypadek łowią klenie 40+ za Ślęży. Dziś kilka brań na ciasteczko ale rozmiar nadal ledwie ponad wymiar (jakieś nędzne - chyba zeszłoroczne - mi w Astrze opchnęli). Pierwsze ślady rybek na powierzchni się pojawiły dziś – niedługo będą do muchy wychodziły (trzeba szybko zdrowieć bo czasu na muchowanie będzie mało – rzeczka szybko zarośnie :()

Kleń_Ślęża_Ciasto27.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.