Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

drop1985, Raz widzialem niedaleko mostu kolesia co łapał batem. Jakiegoś okonia trafił na oko 10 cm. Niby mam rzut beretem do mostu przy strzegomskiej, ale nie czuje żeby ta rzeczka w tych okolicach miała potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie odcinek od mostu na Kosmonautów do elektrowni wodnej ,tam głębszą woda ,klenik ,jazik ,płoć , czasami okoń koleś widział nawet szczupaka na tarle :wink: a po niżej każda ryba która wejdzie z Odry ,a najczęściej to zapuszcza sie kleń który idzie za ukleją w tarle.

Rzeka pusta w sumie ,a kiedyś takie okonie ok 1kg pływały. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pierwszy raz wybrałem się nad Ślęze. Łowiłem na małe woblerki imitujące owady (A. Lipińskiego). Kontaktu z rybą nie było. Pewnie dlatego, że po dzisiejszych ulewach rzeką płynie "kakao". Często tam bywam na spacerze. W słoneczne dni widać spławiającą się drobicę.

Mam do was pytanie. Czy łowi ktoś Ślęzy w okolicy Krzyków (Wrocław)?

Można na tym odcinku trafić klenia? Albo jakiegoś drapieżnika?

Pudełka po robakach leżą ale jakoś wędkarzy trafić nie mogę :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

spinning: białe kopyto Manns predator, pod koniec września i początkiem października miałem 3 szczupaki do 50cm i parę okoni. Woblery, obrotówki niestety bez kontaktu z rybą. Na bacika leszcz, płoć. Niestety później spadł stan wody dość znacznie i dopiero przed tygodniem woda wróciła do stanu z września. poki co nie mam informacji czy ryba wróciła w dołki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ciekawy artykuł na temat Slęzy:

http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=3624

Szukałem informacji na temat tej rzeczki i niestety dowiedziałem się, że nawet w tym roku ktoś jakieś świństwa do niej wpuścił :

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/493100,sleza-zagrozona-strazacy-walczyli-z-podejrzana-substancja,id,t.html?cookie=1#czytaj_dalej

Dodatkowo można znaleźć stare informacje na temat zatruć z 2006 (podobno z gorzelni), które skutecznie wyniszczyły parokrotnie cały rybostan :(

Ktoś pisał na temat kilkunastu szczupakó (z zarybień) znalezionych na odcinku 100 metrów.

http://www.fishing.pl/by-the-water/from-the-country/sleza-otruta-!/poraz-kolejny-gorzelnia-!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

20.04.2012

22d915a3e279bb78med.jpg

Ślęza jest "czuła" na zmianę pogody. Praktycznie po kilkudziesięciu minutach od gwałtowniejszych opadów nie daje się łowić. Na odcinku miasta Wrocław z sieci kolektorów burzowych spływa wszystko co można sobie wyobrazić. Rzeka ta często była podtruwana jakąś chemią. Ładnych kilka lat temu, w okolicach Grabiszynka w maju łowiłem piękne karasie. Jak wynajdzie się atrakcyjny dołek, to przed zmierzchem na przepływankę, mogą odwdzięczyć się piękne płocie i jazie. Czasami lubię powędkować na tej wodzie. Efektem bywają często kleniki w granicach 30cm. Dzisiaj było ich kilkanaście i kilka jelcy.

762d009c96c4e60cm.jpg 6e4a10ced0bb81cbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj na godzinkę na wysokości Krzyków. Efekt to kiełb (podobno jest ich tam zatrzęsienie) i ładna płoć +25cm. Szkoda, że nie mogłem posiedzieć dłużej. Na tygodniu widziałem, że inni łowili tam kleniki na grunt i blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wyskoczyłem na 2h z lekkim gruncikiem. Kiełbie na białego brały cały czas, rzeczywiście jest ich tam mnóstwo. Złapałem jeszcze kilka małych płotek. Bedzie trzeba jeszcze chwilkę poczekać na bardziej selektywną przynętę, czyli na hiszpańską czereśnię :D bo drobnica na robaka nie daje połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki ukleja nie wyjdzie na tarło z Odry to na Ślęzie daremnie szukać coś większego ,raczej to przypadek ,bo lata świetności minęły już bardzo dawno.Ale w zeszłym roku takie 60-ki widziałem jak tłukli na wiśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki ukleja nie wyjdzie na tarło z Odry to na Ślęzie daremnie szukać coś większego ,raczej to przypadek ,bo lata świetności minęły już bardzo dawno.Ale w zeszłym roku takie 60-ki widziałem jak tłukli na wiśnie.

Łowię na odcinku przy ul Rymarskiej czyli przed kładka Oporowską. Przy tej kładce próg jest tak wysoki, że nie ma szans, żeby jakaś uklejka z Odry przedostała się dalej w górę rzeki. Nie wiem jak jest dalej w górę rzeki czy też są takie duże progi.

Z tego co mówią wędkarze z którymi rozmawiam na tym odcinku to co jakiś czas trafiają się większe klenie ale rzeczywiście jest ich mniej. Zamierzam trochę nad nimi popracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię na odcinku przy ul Rymarskiej czyli przed kładka Oporowską.
A to sory ,jakoś mi się ubzdurało że rozmawiamy o końcowym odcinku Ślęzy .
. Przy tej kładce próg jest tak wysoki, że nie ma szans, żeby jakaś uklejka z Odry przedostała się dalej w górę rzeki.
Nie ma to znaczenia bo na Pilczycach koło stadionu jest elektrownia wodna a stopień ma ze 4m wysokości,tak że wszystko zatrzymuje się na tym odcinku.

DSCN3215.JPG?gl=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.