Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

O ‎2016‎-‎02‎-‎16o19:34, PPu88 napisał:

:)

1. Gucek
2. Jacolan ............s44+s40+s37=121
3. Płatek88............m35+m27cm+0=62
4. Marienty............s25+s22+s29=76
5. peekol..............s27+0+0=27
6. Ventus
7. DAZ
8. Rumbler
9. Carloss83
10. jaceen..............m32+s37+s37=106
11. mefis_7.............s27+33+0=60
12. andrutone
13. PPu88.............s24+0+0=24
14. Booryss
15. bacyk
16. jaroslav
17. gapcio111
18. Tollos
19. Wędkarzyk1
20. Bojder
21. Rado (Odys80)
22. Marcin_Lca
23. Klausik
24. Lewy1106
25. szymek07
26. PL1962
27. krznow
28. Budek
29. misiekkk

30.Trochim

Witam,

Chciałbym również dołączyć się do grupy LŚ.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
37 minut temu, Booryss napisał:

I dobiliśmy do 30 chy :)

Ciekawe czy pęknie 40 cha?

No to jak się zejdą wszyscy nad wode to te biedne klenie wyemigrują do Widawy :)

 

Niech płyną na Widawe, tam mnie zastaną w tym roku nie raz. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka cisza na rzece, desz podnosi poziom wody ale widziałem dzisiaj ze trochę opadła fakt dalej mocno trącona jutro jadę na zwiady z wędką do m.Ślęza zdam relacje a pózniej może bystrzyca chciałbym  dorównać koledze i tez trotke zameldować na brzegu 🐟😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Budek napisał:

 trotke zameldować na brzegu 🐟😀

Szczerze życzę:)

Jacki są w komfortowej sytuacji, że mamy bagaż punktów i tylko pozostało podmieniać. Jacolan wykręcił taką średnią, że poprawić jego wynik, to wielkie wyzwanie. Czy to możliwe?

Mówiłem, żeby zbierał 10-kę z Ślęzy i porównamy do najlepszego wyniku z całego sezonu do LDB (Liga Dorzecza Bystrzycy). Zobaczymy-porównamy, czy będziemy daleko w tyle, czy zawstydzimy wynikami kleniowymi ligowiczów z Bystrzycy. Innych też zachęcam do tego. Ciekawe, czy ktoś zbliży się do 400 pkt. za dziesięć kleni w całym sezonie?

Teraz trzeba sprawdzać mapy i kontaktować się z kolegami, gdzie są znośne warunki do wędkowania. Ja byłem w czwartek na Biskupinie. Pierwszy wypad na Odrę. Po godzinie mam piękny strzał w sprawdzonej kleniowej miejscówce. Pierwszy odjazd, kilka metrów odzyskuję, drugi odjazd i tępy zaczep. Strata bardzo łownego woblera zabolała, jakbym połowę pudła z przynętami stracił. Na przyszły tydzień zapowiadają wyższe temperatury i powoli można spodziewać się lepszych wyników. Chociaż patrząc na to, co do tej pory się działo, czy to możliwe?:) Walczymy do ostatniego;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaceen napisał:

Jacolan wykręcił taką średnią, że poprawić jego wynik, to wielkie wyzwanie. Czy to możliwe?

Myślę, że możliwe. Wystarczy być w odpowiednim czasie nad wodą i mieć trochę szczęścia. Wiemy przecież , że w rzece są duże kabany prawie każdy z nas je widział przynajmniej raz.  Sam miałem na kiju w lutym blisko 50-taka a może i był z lekkim  +. Teraz przy opadaniu wody, wraz ze  wzrostem temperatury będzie szansa na kabany tak coś czuję:).

 

11 godzin temu, jaceen napisał:

Ciekawe, czy ktoś zbliży się do 400 pkt. za dziesięć kleni w całym sezonie?

A, to faktycznie ciekawa sprawa z tym porównaniem dwóch rzek co do klenia. No ,ale 400 pkt to 10*40 cm=super łowca!

Mamy jeszcze miesiąc i trochę na to by szlifować wynik. W drugiej turze wchodzi szczupak i tabela może być jeszcze bardziej zapełniona wynikami. Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jaceen napisał:

Łowisz następnego np. 39cm i dalej masz średnią 40pkt. Do końca roku szmat czasu;)

Liczy się trochę łatwiej od łowienia:) no, ale miło by, było mieć rybki w tabelce same z 4  przodu:). Jak na Ślęzę to już byłby wynik całkiem dobry. Coś mnie kusi , by jutro sprawdzić wodę. Może był ktoś dzisiaj? I wie jak wygląda woda? Przejrzystość? Płynące śmieci? Poziom na pogodynce mówi jasno-wysoka woda! Ale więcej info ,by się zdało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DAZ napisał:

Bylem dzisiaj z kumplem w okolicach Wabko woda wysoka i trącona powoli opada i płynie pełno smieci  mialem jeden strzalale ryba po chwii zeszla  P .S kumpel w sobote trafił 45;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodynka nie zawodzi. Woda wysoka, trącona i niesie ze sobą zielsko. W Borowie rzeczka w strefie stanów wysokich więc jeszcze potrwa zanim na odcinku miejskim będzie można łowić z nadziejami.

Dzisiaj wyskoczyłem, tak, żeby złapać świeżego powietrza. Z czystej przyzwoitości zarzuciłem parę razy ale oczywiście kontaktu z rybą nie było. W sumie to plus bo wyższa woda przyczesze trochę zeszłoroczny ryż. Idzie ocieplenie więc powinno się coś ruszyć. Czeka nas 2 miesiące przyjemnego łowienia (na smużaki też :D) zanim zielsko nie zacznie się odradzać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam braci wędkarzy, jestem nowy na forum,chcę zacząć przygodę z lekkim spinem,kleń,jaż.Brak mi jednak doświadczenia,z chęcią poznam kogoś kto mnie trochę podszkoli,jestem mobilny.Może podacie chociaż miejsca gdzie zapolować na te gatunki.Rybki wypuszczam na wolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarotao67 napisał:

Witam braci wędkarzy, jestem nowy na forum,chcę zacząć przygodę z lekkim spinem,kleń,jaż.Brak mi jednak doświadczenia,z chęcią poznam kogoś kto mnie trochę podszkoli,jestem mobilny.Może podacie chociaż miejsca gdzie zapolować na te gatunki.Rybki wypuszczam na wolność.

Nie mogłeś lepiej trafić. ;) Dzięki ostatniemu zdaniu, myślę że prężna wrocławska ekipa przygarnie Cię z życzliwością. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do wspólnego łowienia:) Wpadł mi do głowy taki pomysł. Kiedy woda spadnie i zrobi się fajnie ciepło można by się spotkać ligową gromadą i połowić wspólnie :). Przykładowo pod hasłem "Kleń dnia" w ramach Ligi Ślęzy. Chodzi o spotkanie a nie formę zawodów, chociaż dobrze wiemy, że rywalizacja gdzieś tam zawsze się pojawia :) Co Wy na to panowie? Któraś sobota albo niedziela? :)

Cytuj
2 godziny temu, jarotao67 napisał:

Witam braci wędkarzy, jestem nowy na forum,chcę zacząć przygodę z lekkim spinem,kleń,jaż.Brak mi jednak doświadczenia,z chęcią poznam kogoś kto mnie trochę podszkoli,jestem mobilny.Może podacie chociaż miejsca gdzie zapolować na te gatunki.Rybki wypuszczam na wolność.

 

Myślę, że nie ma lepszego podszkolenia niż spotkanie w gronie ligowiczów. Dla mnie to za każdym razem jest ogrom przydatnych informacji, których w internecie nie znajdziesz;)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LŚ, to jest tylko pretekst do czegoś innego. Czasami, złowiony przez kogoś ledwo wymiarowy klenik daje nam "kopa" wędkarskiego. Część znajomych, którzy tu zaglądają, nie ma potrzeby rywalizacji w takiej formie, ale na spotkania przychodzą.

jarotao67, śledź wątek, bo pewnie niedługo padnie jakaś konkretna data, miejsce spotkania i oficjalnego otwarcia sezonu:)

W czerwcu szykuje się zlot wędkarzy specjalizujących się w łowieniu kleni. Myślę, że uda się zmontować mocną grupę i wspólnie pojechać. Dwa lata temu zlot odbył się we Wrocławiu. W poprzednim w Bieszczadach. W tym...?:)

michalvcf, sprzęt pod muchę już masz? Widziałem, że w Decathlonie pojawił się ponownie zestaw-komplet w klasie4/5. (sznur, patyk, kołowrotek)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroi się spotkanko jestem za a nawet przeciw :D

Dajcie mi tydzień muszę skończyć remont pokoju Juniora i wracam wreszcie do tego co najlepsze ( szlajania się z wędą oczywiście)

W Niedziele przeszedłem się po Oławce rano i przed zmierzchem bez kontaktu z rybką ale pogadałem z nowym chętnym na LŚ

DZIEŃ NAD WODĄ DZIEŃ UDANY

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych kolegów w nasze koleżeńskiej rywalizacji (tych starych też ;-)) !
Przyjechałem po pracy i spojrzałem na pogodynkę..... woda dalej podwyższona. Z Karkonoskiej widziałem, że kolor też nie ten teges... No ale pogada piękna więc pomyślałem, że świeże powietrze zawsze w cenie.

Już nad samą wodą kolejny raz pomyślałem, że zarzucę parę razy z czystej przyzwoitości ale tym razem miałem więcej szczęścia.

Dokładam klenika 34cm. Skusił się na 2'' Keitecha (moje tegoroczne odkrycie).

large.WP_20160317_002.jpg.aefd4b91924596

large.WP_20160317_003.jpg.2aac847fe14131

1. Gucek
2. Jacolan ............s44+s40+s37=121
3. Płatek88............m35+m27cm+0=62
4. Marienty............s25+s29+s34=88
5. peekol..............s27+0+0=27
6. Ventus
7. DAZ
8. Rumbler
9. Carloss83
10. jaceen..............m32+s37+s37=106
11. mefis_7.............s27+33+0=60
12. andrutone
13. PPu88.............s24+0+0=24
14. Booryss
15. bacyk
16. jaroslav
17. gapcio111
18. Tollos
19. Wędkarzyk1
20. Bojder
21. Rado (Odys80)
22. Marcin_Lca
23. Klausik
24. Lewy1106
25. szymek07
26. PL1962
27. krznow
28. Budek
29. misiekkk

30.Trochim

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.