Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam;)

Super czytać Wasze posty z wędkarskich wypraw nad Ślęzę;) Gratuluję punktującym. Jutro jestem optymistycznie nastawiony, że uda mi się na trochę wyskoczyć nad rzekę;) wierzę  tez w punkty do tabeli:D Zapowiada się świetna rywalizacja w końcówce sezonu. Peekol, Jcaolan wielki szacun za wynik;) Teraz czekać, aż Jaceen, albo Budek odpali;p

Pzdr i do zobaczenia nad wodą;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, peekol napisał:

Dzisiaj rano widziałem przejeżdżając że poziom znów wysoki, woda mocno trącona...

Połowili kabany i teraz chcą nas czarować mętną wodą:D Nie z nami te numery! Ja niestety nie mogę dobrać się do czterdziestek. Szybki wypad na godzinę przed zmierzchem i w pierwszych rzutach na pijawkę od szymm-a łowię klenia z rynny. Okazał się największą zdobyczą dzisiejszego dnia (4szt.) Między Oporowem a N.Dworem woda spoko.

P1240171_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1240166_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

31 minut temu, Odys80 napisał:

będzie ktoś na zawodach w niedzielę? 

Ja zbieram energię na spotkanie haczykowców na nocne sandacze. Ktoś rzuci termin i miejsce? Spotkanie na zasadzie z poprzedniego sezonu w Rędzinie. Godzina przed i dwie po zmierzchu. Może ognisko, może dogrywka w mieście?

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jaceen napisał:

Ja zbieram energię na spotkanie haczykowców na nocne sandacze. Ktoś rzuci termin i miejsce? Spotkanie na zasadzie z poprzedniego sezonu w Rędzinie. Godzina przed i dwie po zmierzchu. Może ognisko, może dogrywka w mieście?

Jak dla mnie to listopad gdyż październik mam już wszystko zaklepane co do wyjść i wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taką pogodę nie mogło być innej decyzji, jak wybór Ślęzy. Przedeptałem odcinek od N.Dworu do Żernickiej. Z małymi odstępstwami, cały czas w użyciu, był God Dard. W tym dniu słabiej mi szło z dłubaniem klonków. Złowiłem około dziesięć sztuk i tradycyjnie nie przeskoczyłem od jakiegoś czasu magicznych 34cm.

P1240191.JPG

P1240209.JPG

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem sie na nocne kluski-w końcu. Łowiłem od 21 do 24 w okolicach stadionu. Na brzegu nie zameldowała sie żadna rybka ale na haku był pierwszy nocny kleń ze Ślęzy lecz był bardziej cwany oddemnie wielkością raczej nie powalał obstawiam ze miał Max do 35cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krótki wypad nad Ślęzę nie przyniósł dużej ilości brań.
Jeden kontakt z rybą, krótki hol i ryba spada, nie była dużych rozmiarów. Ryby nie dopisały, ale za to udało mi się natrafić na miejscówkę z rydzami, więc wypad na ryby uznaję za udany:D

Pzdr i do zobaczenia nad wodą;)

DSC_0003.JPG

DSC_0004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolegów z Ligi Ślęzy,

Dopiero dzisiaj miałem czas uzupełnić post z wyjścia w dniu 30.10.2016 na Ślęzę na wysokości nowego stadionu miejskiego. Wypad zaliczyłem patrząc od mostu na rzece 150 metrów w górę i 250 metrów w dół. Tak przed wieczorem na 2,5 godziny.

Próbowałem w swoich stałych miejscówkach i skupiłem się na szczupakach i z takim nastawieniem szybkiego nabicia punktów do ligi na ostatniej prostej sezonu, niestety tego dnia było wietrznie i pogoda za bardzo nie pasowała rybkom, udało mi się tylko zaliczyć w końcu punktowanego klenia 30 cm na meppsa aglię 3 :)) Zamiast szczupaków. Tym razem zdjęcie wykonałem z miarką bo na początku drugiej tury jeszcze zanim zaczęło się to całe ryżowisko udało mi się zaliczyć klenia 25 cm ale bez zdjęcia z miarką nie został zaliczony.

Tak więc nie uważam sezonu na Ślęzy jeszcze skończonego i walczę do końca natomiast faktycznie od lipca całkowicie odpuściłem spining na rzeczce i skoncentrowałem się na Odrze z w miarę dobrymi wynikami.

Do opisu załączam oczywiście fotki, i dopisuję  sobie punkty.

 

 

IMG_0327.jpg

IMG_0330.jpg

IMG_0334.jpg

 

 

IMG_0336.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@McGregor Gratuluję pierwszej punktującej rybki w tej turze!

Świętym pewnie nie będę więc dzisiaj przed wieczorem skoczyłem powalczyć na 2h. Byłem na odcinku od nowego mostu na Racławickiej (czyli od ujścia Olszówki Krzyckiej) do progu wodnego. Ryby wychodziły jedynie do smużaczków w wersji mini. Rybki też były mini. Kilkanaście brań ale tylko jeden wyjęty. Wymiar miał ale w tabeli mi nie namieszał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marienty napisał:

ale w tabeli mi nie namieszał :wink:

....Ty już wystarczająco w Odrze namieszałeś;) 

Dwa wypady zaliczyłem. Przed weekendem i dzisiaj.

O ryby jest bardzo trudno. Są pochowane pod nawisami, burtkami lub w trawach. Trzeba prawie im pod nos rzucać ,żeby zachęcić do ataku. Pozostałości po ryżowisku no i ciąg dalszy spadających liści nie pomaga nam.large.20161026_122502.jpglarge.20161028_105033.jpglarge.20161028_105039.jpg  Te wypady zacząłem wielkim pechem. large.20161028_111249.jpgTa mała pierdułka, a tak ważna dla kręciołka mi wpadła w trawy. Około  1h szukania(właściwie grzebania w trawie). Uff...tym razem się udało. Trochę testowałem nowych przynęt:) Już z myślą o przyszłym sezonie. I muszę się pochwalić całkiem,całkiem to wyglądało.large.20161025_103453.jpglarge.20161025_103459.jpglarge.20161028_113013.jpg

Ryb trochę połowiłem ale nie tak łatwo było jak wspomniałem wyżej są ostrożne i pochowane. Po za tym woda nam już ostygła po lecie:( i trzeba je trochę inaczej łowić. I w innych miejscach szukać. Choć czasem można je spotkać  w letnich miejscówkach.large.20161028_105023.jpglarge.20161022_093246.jpg Zdecydowanie mi najłatwiej łowić je  teraz na keitechy.large.20161102_115239.jpglarge.20161102_115227.jpg

Dwie największe rybki otarły się o tabelkę. Kilka rybek(maluchów) wyjąłem na smużaki. Ze dwa szczupaczki mi siadły i kilka okoni. Gdzie te 40+ i 50+/-? Ktoś doradzi, podpowie, złowi?:) Czasu coraz mniej do końca ligi. Panowie za kije i do boju, bo mikołaj już szykuje prezenty;) A, szczególnie dla wyróżniających się ligowiczów! Pozdrawiam!

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacolan urlop wziąłeś żeby wyniki poprawić :)?  Pewnie życie jest zbyt krótkie aby wędrować tylko w weekendy :)

Standardowo odpuściłem 2 turę i raczej już nie zagladnę nad Ślęzę:( masa pracy a w wolnej chwili na Lipienie :)

Gratulacje dla wytrwałych ligowiczów z wpisami w tabeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Booryss napisał:

 

Jacolan urlop wziąłeś żeby wyniki poprawić :)?  

 

dokładnie:) urlop! I to lubię! Jutro jadę na grube okonie ma być koło zera one to lubią:) ja też;)

A dziś mało nie zamarzłem:( ale warto było:). Wybrałem się na odcinek miejski. Zacząłem w pobliżu stadionu.

I po 40 min Co dalej? Zimno jak ch...a! Postanowiłem szybkim marszem podejść wyżej. Pomyślałem ,że jak nic nie będzie się działo to wracam do domu . A, ten marsz mnie trochę rozgrzeje(chociaż). Woda fajna, ze słabym uciągiem jak zawsze w tych rejonach i nawet nie taka mętna, liści mało.

large.20161103_095119.jpg Opłaciło się tym razem. Keitechem przeciągnąłem tuż przy brzegu i pod nogami dostałem ładny strzał. Jak się okazało jedno branie i jedna ryba. large.20161103_093236.jpg

I to całkiem fajna ,bo miarka pokazała moje nowe PB na okoniu ślężańskim;) 32 cm! large.20161103_093212.jpg

 

Wytrzymałem jeszcze w tych warunkach 30 min. 

Pozdrawiam! 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wypadów nad Ślęzę w drugiej połowie października miałem na kiju kilka fajnych ryb, niestety brały w wąskich rynnach w zielsku i pozostawiały mnie bez szans pakując się w trawy - wolna kotwiczka pozwalała im się uwolnić (o mało nie straciłem ulubionego Sendala!). Próbowałem więc łowić na przynęty z jedną kotwiczką - niestety mniejszy kaliber woblerków kusił krótkie 'gargamele' ;) Fajnie połowiłem na swojego złotawego bączka, niestety nic godnego rozmiarem.

DSC_0232_Sleza_20161023.jpgDSC_0231_Sleza_20161023.jpgDSC_0236_Sleza_20161023.jpg

@jacolan wczoraj zmobilizował mnie do kolejnego wypadu nad Ślęzę :) Pogoda odmienna niż ostatnio - lekki mrozik. Byłem uzbrojony w plecionkę i to niestety sprawiało problemy - linka i przelotki pokrywały się lodem. Ryby chyba też poczuły ochłodzenie i chętnie zakąszały woblerki. Brań było niedużo, ale za to zdecydowane :) Zameldowało się kilka rybek 35+ niestety żadna do tabeli ;)

DSC_0267_Sleza_20161103.jpgDSC_0268_Sleza_20161103.jpgDSC_0269_Sleza_20161103.jpg
Ta tutaj chyba po kontakcie z jakimś krewkim wędkarzem
DSC_0266_Sleza_20161103.jpg

Rybki cieszą podwójnie bo większość skusiła się na mojego 5cm krąpika :) Brania w głębszych rynnach.

I kilka drobiazgów, o których przypomniał mi ten wypad:
- oszroniona trawa jest BARDZO ŚLISKA!
- nienawidzę łowić w pełnych rękawiczkach :evil:
- złowione rybki przy przymrozku cieszą jeszcze bardziej :D

Zachęcam do odwiedzin naszej ulubionej rzeczki - jak widać po efektach Jacolana i moim wpisie ciągle można coś wydłubać :)

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peekol, jak dajesz radę w chłodniejsze dni, to takie rękawiczki + maść np. regu-therm są dobrym rozwiązaniem.

P1240421_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

 Jedyna ważna sprawa, to trzeba koniecznie zadziory w haczykach zaginać, bo inaczej nerwicy się nabawisz. W nocy na bank:)

Dzisiaj przy sprawdzaniu przynęt jeszcze chwilę próbowałem coś namieszać, ale niestety nie mogę nic większego ustrzelić. Szymkowa pijawka w w wolnym wachlarzu przyniosła największego kenika +/- 30.

P1240431_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełamałem w końcu te magiczne u mnie 34cm. Pojechałem w okolice stadionu. Pierwszą godzinę łowiłem na gumki. Główki 1-3g. Kilka delikatnych trąceń i zmieniłem na woblerka. Dzisiaj zawierzyłem 4cm dzikusowi od Jaxona.
 Jeden kleń atakuje przy burcie i po kilku sekundach spada. Następne brania miałem już w nocy. Zaczął padać dokuczliwy deszcz i z pomocą wiatru zniechęcał do dalszej walki. Te dwa klenie, będę pamiętał na dłużej. W tak nie sprzyjających warunkach nabrały podwójnej wartości.

P1240520_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1240528_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1240522_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.