Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

No i z głowy ten Rejs klepnięty:ph34r:

Browar w przerwie od łowienia powiązany z zakończeniem LŚ 2016

20.01.2017r Piątek miejsce RejsPub ul Kotlarska 32 start 19;00 :P

W przypadku licznej frekwencji jest alternatywa na szybką zmianę lokalu :ph34r: ale pewnie się pomieścimy :P

 

Dziś chwilę czasu wygospodarowałem na zrobienie kilku Jigów do kapelusza:P

large.IMG_20170104_213231.jpg

large.IMG_20170104_203626.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mnie pyta: co z tym Waszym spotkaniem? to mówię ze ma kurs na kotlarską 20.01.17. Znowu pyta: jaka knajpa? Mówię Rejs taki pub. Żona: NO tak wszystko musi być powiązane z wędkowaniem 😂😂😂😂

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"LŚ" 2017- Zgłoszeń zero?;) No niestety  ja też Was nie zaskoczę. Jeszcze nie teraz. Czas na chorowanie jest najlepszy więc korzystam:( Zima trochę nas przytrzyma w domach. 

Ale mam propozycję! Na warsztatach dostałem od Ventusa dwa robale do skończenia. Wyglądają teraz tak:

large.P1180229.JPG

I jak wyścigu kolarskim kto pierwszy przejedzie lotny finisz czyli zdobędzie 100 pkt zostanie ich właścicielem.

I tu chcę zaznaczyć ,że ja też biorę w tym udział. Praca tych robali w wannie zrobiła na mnie takie wrażenie, że postaram się je nie oddać nikomu:D

Pozdrawiam i do zobaczenia w piątek.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem wczoraj odcinek przy stadionie na zero dzisiaj odcinek koło WABCO na zero ale koło WABCO nie widziałem nawet ani jednej ryby nie licząc głowy szczupaka może go kuna zalatwila i około 30 kormoranów i jeden zdechły kleń około 30cm 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja byłem w sobotę. Przeszedłem odcinek od spiętrzenia na Oporowie właśnie do WABCO. Nie zauważyłem żadnych śladów po rybkach. A właśnie liczyłem na "okruchy" po uczcie kunowatych. W poprzednim sezonie w tych okolicach mocno się uwijały, aby uszczuplić tam rybostan.

P1250324_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250325_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Kormorany tradycyjnie na swoich stanowiskach.

P1250327_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250328_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Doszedłem do WABCO i wróciłem do pętli.

P1250333_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250330_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250329_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

________________________________

Jeszcze kilka zdjęć z piątkowego spotkania w "Pub Rejs". Tym, co nie byli muszę powiedzieć, że opanowaliśmy cały lokal:) Gdyby nas panienka zza baru o 2:00  delikatnie nie wyprosiła, to nasiadówa byłaby do rana:) Bardzo udane spotkanie. Jak zwykle była pokazówka naszej twórczości i zakończyliśmy oficjalnie Ligę 2016. Do najlepszego ligowicza powędrowały fajne suweniry. Nie tylko najskuteczniejsi skorzystali. Chojność kolegów po kiju jest wręcz krępująca:) ale co tam, poradzimy sobie z tym;)

Kilka zdjęć, które udało się uwiecznić zanim całkowicie pochłonęły mnie rozmowy o naszym hobby:)

WP_20170120_19_08_17_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_08_39_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_08_59_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_23_32_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_24_05_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_29_11_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_29_27_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_37_51_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_38_28_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_38_42_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_38_47_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_39_00_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_49_19_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

WP_20170120_19_55_22_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Jak warunki pozwolą, to jest propozycja na okoniowe wspólne wędkowanie. Ktoś będzie miał wieści, że rybka dobrze skubie, to rzucamy hasło i spotykamy się nad wodą. Druga propozycja, to muchowe spotkanie na wiosennej wodzie na rzece Oławie. To jednak nie wcześniej, jak przełom marca-kwietnia. Odcinek przed Wrocławiem. Tak więc trzymajcie rękę na pulsie, aby nie przegapić;)

pzdr.

 

 

WP_20170120_19_38_16_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie super! Fajnie było Was spotkać pogadać i .... faktycznie pani już muzykę wyłączała co by nas się pozbyć:) 

Nie którzy chyba poszli na więcej:( Ja dopiero dzisiaj jak wstałem to sprawdziłem prezenty jakie mi sprawiliście.large.P1210274.JPG

I chciałem Wam podziękować za hojność! Za woblery,gadżety wędkarskie, jigi,kalendarz, który mi się baaardzo podoba! W zamian obiecuję, że  nowym sezonie "LŚ" 2017 jeszcze bardziej się postaram o foto relacje z miarami;) Choć to się może nie wszystkim podobać:D Co nie którzy mi się na spotkaniu odgrażali, że nie pozwolą już mi wygrać. Ja powiem tyle. Motywacji mi nie brakuje. Dam radę!

large.P1220262.JPG

Na razie trzy koszulki mam zajęte:)

Pss.. skrzynki nie dostałem jest moja;), a za tydzień ruszam już za punktami:)

Pozdrawiam!

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wędkarze:)

Widzę ze zdjęć, że naprawdę syta impreza mnie ominęła. Naprawdę mi przykro, lecz w czwartek choróbsko mnie dopadło, a w piątek czułem się już bardzo parszywie, więc odpuściłem. Zwłaszcza, że w sobotę musiałem być już dobry, by móc po dzieci pojechać do moich rodziców. Bardzo się cieszę jednak, że frekwencja dopisała, a i stół się aż uginał od dobra rozmaitego:)

large.IMG_20170120_182553.jpg

Dorzuciłem do puli, jako upominek dla Jacolana, kalendarz Ligi Ślęzy na 2017 rok. W kalendarzu jest 12 zdjęć rzeczki, każde rzeczywiście zrobione w odpowiadającym mu miesiącu i takie, aby oddać klimat danego miesiąca. Chciałem użyć wyłącznie zdjęć ze swoich wypadów z ostatnich dwóch sezonów, ale okazało się, że nie mam zdjęć z czerwca, lipca i sierpnia. Nie byłem w tych miesiącach ani razu nad Ślęzą. Na szczęście poratowali mnie: na czerwiec - Tomaha, na lipiec - Jacolan i na sierpień - Jaceen. Oraz na okładkę, naprawdę fajnego zdjęcia użyczył Peekol. Dziękuję Wam. Wszystkie te zdjęcia były już publikowane na forum i można je na poprzednich stronach odnaleźć przy opisach ślężańskich zmagań.

Styczeń:

gallery_17077_62_1454516608_2035.jpg

Luty:

gallery_17077_62_1454516618_2136.jpg

Marzec:

gallery_17077_62_1454516651_2406.jpg

Kwiecień:

large.DSC08116.JPG

Maj:

gallery_17077_62_1454516711_2829.jpg

Czerwiec:

large.06_czerwiec_tomaha.jpg

Lipiec:

large.07_lipiec_jacolan.png

Sierpień:

large.08_sierpien_jaceen.JPG

Wrzesień:

large.IMG_20160925_074058.jpg

Październik:

large.IMG_20161001_102941.jpg

Listopad:

gallery_17077_62_1454516904_4295.jpg

Grudzień:

large.IMG_20161203_123221.jpg

Jeśliby ktoś był zainteresowany takim kalendarzem to proszę o wiadomość na PW - pokombinujemy jak to zrobić.

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super foty z tego kalendarza! Widać na nich jak się przyroda budzi i rozpędza. Ciągnie mnie nad wodę i to bardzo ale patrząc na prognozy coś mi się zdaje, że do połowy lutego będę musiał poczekać. Co roku cofam się kilka stron w tym wątku i sprawdzam którego dnia byłem pierwszy raz na Ślumpie w danym roku. Pamiętam takie dni lutego, że było 16stC. 

Dzięki za super spotkanie! Właśnie uświadomiłem sobie, że nie wrzuciłem do kapelusza nic dla zwycięzcy - nadrobię to przy najbliższej okazji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejazdem zaglądnąłem w miejsca, gdzie łowie, miałem przy sobie chleb i chciałem sprawdzić czy już w tej wodzie coś jest, ale na miejscu spotkała mnie zima. :)

 

20170125_162648.jpg

20170125_162709.jpg

Kaczki są, ale ryb nie widać na razie. Już nie mogę doczekać się wiosny i trochę dłuższego dnia. Co by można było po pracy wyskoczyć nad rzeczkę.

20170125_164407.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danek. napisał:

Dziś przejazdem zaglądnąłem w miejsca, gdzie łowie, miałem przy sobie chleb i chciałem sprawdzić czy już w tej wodzie coś jest, ale na miejscu spotkała mnie zima. :)

Z chlebem trzeba poczekać jeszcze do końca marca wcześniej raczej nie wyjdą do mąki. Miasto troszkę odpuściło od zimy ale ten odcinek co mnie interesuje na wiosnę to przytrzyma  dość długo bo woda praktycznie stoi 😟 Wiec styczeń chyba skończę na zero niestety ale... 😎Sie pochodzi sie zobaczy jeszcze kilka dni zostało a nowe gumowe zabawki czekają na wodowanie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy widok z mostu na Racławickiej. Od biedy da się łowić i zamiar miałem taki, żeby wybrać się w niedzielę ale za każdym razem kiedy wychodzę z psem mój zapał studzi zimny styczniowy wiatr ;-). 

Chyba poczekam na dodatnie temperatury :wink:

20170127_164731.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Żernickiej jest loteria - rano skute lodem, a popołudniu to zależy od wajhowego przy elektrowni :/ - jak poziom skoczy to lód schodzi, jak nie to zostaje.

 Planowałem wybrać się dzisiaj na spacer z wędką, ale...też poczekam na ocieplenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie zaszaleliście przy piwku, ja niestety nie mogłem się zjawić osobiście na zakończenie pierwszej tury 2017 nie zapomnę o was i zjawię się we własnej osobie:) Tak więc trzeba nadrobić nieobecność.

A oto moje podsumowanie roku 2016 drugiej tury bo zapisałem się dopiero pół roku temu do Ligi Ślęzy.

Główne miejsca w których starałem się przechytrzyć rybki to odcinki górna Ślęza we wiosce Ślęza od mostu na ulicy Przystankowej do ulicy Działkowej na wysokości Wysokiej.. Teren świetny trudno dostępny ale z ogromnymi możliwościami. Kolejny odcinek to już Wrocław od mostu drogowego przy Factory aż do Parku Tysiąclecia z Kasiną no i od Wabco 400 metrów w dół rzeki. Oraz odcinek przy stadionie miejskim oczywiści powyżej elektrowni wodnej.

Tak więc najlepsze wyniki miałem w lecie na  odcinku dzikim  we wiosce Ślęzy oraz na środek jesieni na dołach na wysokości stadionu na Pilczycach. Miałem jedną punktowaną rybkę około 30 cm klenia ale niestety nie udało mi się go sfotografować na miarce i popłynął sobie. W sumie w czasie ok. dziesięciu wypadów nad Ślęze trafiłem kilkanaście rybek jedna do punktacji nadawał się dwie:) Właściwie to trzy ponieważ komisyjnie jeden pierwszy nie został zaliczony bo zdjęcie wykonałem bez miarki :)

Na jakie przynęty łowię? Metoda spiningowa oczywiście. Gumy, paprochy, blaszki i wobki, wszystko leci do wody, znanych i mniej znanych producentów. Nie ma tu ograniczeń a gdy ryba nie chce współpracować to trzeba kombinować mocno:) Tak więc próbuję całego arsenału w sezonie.

Tak więc sezon 2017 zapowiada się ciekawie ponieważ są już nowe pomysły, przemyślenia i wnioski co to naszej małej rzeczki. I mam nadzieję że rybki dopiszą i pozwolą mi dopisać trochę cennych punktów w Lidze:)

Pozdrawiam kolegów z Ligi !

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć ,że rozpocząłem sezon;) Choć to wyglądało na mordęgę w środku zimy:( Ale.....łowić się już da:) Miał być tydzień z piękną pogodą. Miał- dalej potrzebny w kotłowniach!

W piątek tylko znalazłem 1.5 godz. Byłem od ul. Wałbrzyskiej w górę

large.5896477b115c6_w(2).JPG 

woda na tym odcinku jest do łowienia. Ostatki lodu trzymają się brzegów. Miejscami większe tafle.

large.5896477b6fb0b_w(3).JPG

Były też kry spływające i ten widok mnie cieszył.

Wiosna? Już? Nie? To kiedy?

Dalej do góry wyglądało tak:

large.w.jpg

 

Most kolejowy i most na ul. Karkonoskiej

large.5896477bc4aad_w(4).JPG

W tych okolicach czasem są niespodzianki w sezonie. Szczególnie je miewałem nocą.

large.5896477c3a82f_w(5).JPG

Kilkadziesiąt metrów dalej skończyłem spacer z wędką.

large.5896477c7c9b2_w(6).JPG

Woda zdawała się być obiecująca. Ja bez kontaktu. 

Dzisiaj tzn. w sobotę byłem jeszcze kawałek wyżej. Choć tu już  więcej lodu.

large.P2040311.JPG 

large.P2040312.JPG

miejscami nie do łowienia:

large.P2040316.JPG

Dzisiaj głównie ustawiałem nowy wylęg robali:

large.P2040306.JPGlarge.P2040301.JPG

W wannie było ok. Nad wodą się potwierdziło. Klenie bójcie się! 

large.20170204_122506.jpg

Nowe ciekawe miejsca tu się porobiły:D

large.P2040309.JPG

Oj woda obiecująca!

Dzisiaj kontaktu  nie miałem. I muszę przyznać Wam, że nie byłem z tego powodu rozczarowany. 

large.P2040310.JPG

Tydzień takiej pogody jak teraz i było by fajnie.

large.P2040315.JPG

Nawet konie czują ,że jeszcze zima jest

large.P2040317.JPG

I tak 3 godz. dzisiaj spacerkiem mi przeleciały.

large.P2040313.JPG

Ps. Woda lekko trącona górne odcinki skute lodem. Jak ktoś planuje jechać to odradzam. No chyba, że Odys80 na łyżwy się wybiera;)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.