Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
22 minut temu, michalvcf napisał:

Ehhhh czyli gdzie w weekend na rybki :(

Też się napaliłem, że sezon na rzeczce otworzę ale jeszcze się nie da. Codziennie się zatrzymuje na jakimś moście i patrzę na wodowskaz w m. Ślęza. Jest lipa - woda brudna i bardzo podniesiona. Sam pewnie się jutro wybiorę ale bardziej zapolować na świeże powietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wyskoczyłem dzisiaj otworzyć sezon na Ślęzie. Woda mocno podniesiona ale o dziwo klarowna. Można by powiedzieć, że przy takim stanie to bardzo klarowna. Łowiłem tylko kjatkami ale kontaktu z rybą nie miałem. Przeszedłem odcinek miedzy mostami na Wałbrzyskiej i Racławickiej. Woda powoli budzi się do życia. W każdej z zatoczek widziałem stadka cierników - jest ich mnóstwo. Tydzień zapowiada się ciepły więc jeśli nie będzie opadów to w następny weekend woda ożyje na całego. Pozdrowienia dla spotkanego nad wodą @Booryss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś wybrałem się nad ślumpę ☺

Tym razem zabrałem zamiast wędki Syna na spacer! 

Przeszliśmy od mostu przy pętli 5 do mostu przy ul. Walbrzyskiej i spowrotem. 

Efekty podobnie jak u Marientego ☺ 

Warunki do łowirnia całkiem przyzwoite woda opadła dość czysta, w tygodniu będzie można powalczy☺

large.IMG_20170226_161122.jpglarge.IMG_20170226_165125.jpglarge.IMG_20170226_172513.jpg

Mariernty walczył jak Lew! 

Pozdrawiam

large.IMG_20170226_163536.jpg

 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam woda wysoka-do łowienia jej klarowność na to pozwalała. Temp. wody jeszcze nie pomaga. Ja tym razem kręciłem się w Ślęzie.

Ustawiałem tak na ostatnią chwilę przed sezonem partię nowinek. 

Wiosna się wpycha ostro! Jak widać poniżej;)

large.P2250308.JPG

Tak panowie nadchodzi piękny czas na małe rzeczki. Dla mnie osobiście to najbardziej ulubiona pora roku. Gdzie jeszcze woda zimna i  trudno coś wydłubać.  Ale, jak się uda to człowiek jak by dostał nowe akumulatory!

Tym razem bez kontaktu z rybą. Widziałem za to małego klenika, który spróbował swoich sił  saltem nad wodą;)No i oznaki na wodzie ryb są do zauważenia. large.P2250305.JPG

To już odcinek powyżej Topacza. Dwa lata temu miałem tu fajny dzionek:D

Łuski na brzegach są do spotkania jak i widełki wbite w ziemi co mnie trochę zaskoczyło.

 

large.P2260312.JPG

Pozdrawiam! Do zobaczenia nad wodą.

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę! Gratuluję rybek Marcinecki. Stare wygi nie dają rady to świeża krew walczy;) I to lubię. Ja też dzisiaj wywalczyłem swoje:D. Nowe miejsce namierzyłem z kabankami. Dzisiaj nastąpiła  finalizacja. Po kilku rożnych przynętach nie dały się nabrać. Dopiero jak założyłem coś z domowego warsztatu:

large.20170303_105251.jpg

Gąsieniczka w barwach wiosennych .... chyba w trzecim rzucie..... Widzę jak na dłoni zassanie piękne.

Krótka walka i  podebrany.

 large.P3030328.JPG

large.20170303_104859.jpg

large.P3030330.JPG

Połamania! Kto następny?

 

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcinecki napisał:

Ładny kleń, gratuluję. Mój był szczuplutki, twój taki nawet grubasek, ikra?

Nie wiem nie zaglądałem w tyłek;) Ale gruby był to fakt.

''....wiosna ,wiosna,wiosna ach to ty....''

large.P3040338.JPG

Dzisiaj miałem sporo czasu. Zaliczyłem dwie rzeki. Na Ślęzie zdecydowanie miałem lepszy dzionek. Najpierw namierzyłem stadko w polu.

large.P3040331.JPG

Było ze dwadzieścia saren. Zanim się ogarnąłem tylko cztery się zmieściły;)

Potem już namierzyłem stadko fajnych klonków. Od razu poszła w ruch gąsienica z piątku. Drugi rzut z wachlarza 30+/- mi spada znad wody.  Zmiana miejsca. Przechodzę na keitechy. Rzut od ogonka prowadzenie równe z uciągiem. Lekkie podbicie szczytówką i jest ulubione puknięcie:)

large.P3040333.JPG

Klenik w mojej ocenie nie ma trzydziestki. Puszczam go bez wpisu. Poczekam na większe. Mam nadzieję ,że takie będą:(

Potem pojechałem na Bystrzycę. Ale wcześniej po ostatniej wichurze zastałem coś takiego:

large.P3040336.JPG

Lubicie takie miejsca?

large.P3040337.JPG

Natura potrafi zrobić wiele dobrego dla wędkarza;) Przy brzegu burta! Napływ miód-malina!

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak tam wygląda stan wody na Ślęzy bo mam do niej kawałek, a bliska mi Widawa niestety strasznie powylewała? Znacie jakieś fajne miejscówki na Ślęzy od stadionu w stronę ujścia (na woblerka)? Pogoda śliczna to aż chce się przejechać na śliczną rzeczkę ale jest mi zupełnie obca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko, zwięźle i na temat. Przejeżdżałem przez Ślęzę z rodzinką i wypatrzyłem PPu88 i tak mnie rozochocił;). Rodzinę wysłałem na rowery, a ja na szybkie 2.5h. Wypatrzyłem ostatnio trzy stadka kleni. Pierwsze dzisiaj mi się rozpłynęło. Drugie mi dało rybę:D. Trzecie mnie olało. Co bym nie wrzucił do wody zero reakcji. Klenie stały  i mnie w d.... miały. Trzecią rybkę mam do kompletu. Teraz pora na śrubowanie wyniku na lepszy.

large.P3050339.JPG

Pozdrawiam! Pss...ale mam taktykę na następny wypad;) Na pewno będą nowe foty. Stare miejsca!

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwie godz od stadionu do mostu zernickiego i tylko jedna sztuka na kajtka ale i tyle dobrego. Ryba choć nie duża ale bardzo silna stawiałem na około 40cm ale miarka pokazała 31😜Kto następny ?large.IMG_2310.JPGlarge.IMG_2309.JPG

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sobotę obławiałem okolice Ślęzy. Niestety na zero. Przyroda budzi się do życia. Widziałem już obudzonego trzmiela, a przy brzegach żerował zeszłoroczny narybek. Spotkałem jednego wędkarza ze spławikiem, ale też nie miał żadnych efektów. 

sleza.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj między 12-15  pojechałem na odcinek powyżej Wrocławia. Trafił się piękny okoń 25cm - pierwsza ryba sezonu. Połakomił się na chińską podróbkę Swing Impact-a na 3 gramowej główce. Poza tym przyłów w postaci  5 cm, najprawdopodobniej uklei na ten sam zestaw, nie wiem jakim cudem ale zacięta prawidłowo :) 

P.S. Miarka zaczyna się od 10 cm początek się odłamał. 

11.03.2017.1.jpg

11.03.2017.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i mi udało się w ostatnich dniach odwiedzić Ślęzę. Woda jeszcze zimna - brania niemrawe, niezdecydowane, ale pierwsze nocne kleniki udało się skusić :) Za to bobry i fretki (czy wydry) bardzo odważnie buszują po rzece :evil:

Rybki niewielkie, ale że tura krótka to do tabeli wrzucam. Pierwszy sprzed kilku dni, drugi z wczoraj. Brania w rynnach, na głębiej chodzące woblery 3cm+

DSC_0478_Sleza_20170308.jpg

DSC_0485_Sleza_20170314.jpg

Jak przygrzeje parę dni jak dzisiaj to powinno się zacząć :)

Pozdrawiam wszystkich ślęzomaniaków!

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocny łowca zaatakował:) Gratuluję rybek! 

Stare miejsca nowe foty. Taktyka była prosta odwiedzić te miejsca, które w zeszłym sezonie nie męczyłem. No i jeszcze trzeba było się wstrzelić:)  Tym razem chyba się udało:

large.20170315_093205.jpg

Jak się okazało potem tego klenia nie musiałem mierzyć. Po prostu za krótki:(

Kto go na tabelkę nie wpuścił?

large.20170315_113000.jpg

Było ich kilka , a może kilkanaście?

Brały pięknie! Na wszystkie kolory gum. Z wodą ciągane,wachlarzem i pod prąd. Co ciekawe największy walnął jako pierwszy. Wbrew okoniowym zasadom.

Piękny dzionek!

 large.P3150359.JPG

Goniły tuż pod powierzchnią. Ale i w dołach głębokich też uderzały. Ślężańskie eldorado okoni. 

large.20170315_105503.jpg

Ten powyżej największy-pierwszy. Brakło trochę do PB. Przeżyję:)

large.P3150360.JPG

Fajne zdrowiutkie spasione garbuski.

large.P3150350.JPG

Ach czy będzie powtórka? 

large.P3110345.JPG

Wszystkie w przedziale 25-30 + dwa klenie ma się rozumieć;)

 

large.P3150353.JPGlarge.P3150361.JPG

I jak tu nie być fanatykiem?

Wszystkie rybki pływają.Może za dwa lata znowu dadzą się pomierzyć?

Pss. Wiem, że jeszcze ktoś niebawem odpali z wieściami:)

A, to nie byle kto. Lecz pamiętaj łowco ze mną nie łatwo będzie!:D

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017.03.15

 

Czas dodać coś do tabeli. Jacolan dał info (dzięki kolego), że ryba poważnie się ruszyła, to przełożyłem czwartkowy wypad na środę. Nad wodą byłem około 15-ej. Poszedłem z nurtem, by powoli wracać i o zmierzchu ostatnie minuty spędzić na przypuszczalnie najlepszej miejscówce.

2017_03_15 Ślęza (2)_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Ponad godzinę nic. Po woblery prawie nie sięgałem. Chciałem na jedno gramowych główkach z silikonowymi przynętami pomacać miejscówki od dna do powierzchni. Na przedwiośniu można jeszcze wszędzie dotrzeć i chociaż zobaczyć miejsca, gdzie latem z brzegu wody nie ujrzysz.

W końcu żyłka zaczęła uciekać w bok i kij ładnie się wygiął. W wodzie widzę szalejącego okonia. Tego dnia, to największy pasiak na „kaloryfer” (Keitech Swing Impact 2).

2017.03.15 Ślęza (3).JPG

Udało się dobrze przetestować wędkę. Przekonałem się na 100%, że kij poniżej 200cm ogarnia więcej miejscówek.

W sumie miałem 7 ryb. Po ostatnich porażkach wynik rewelacyjny.

Jak wspomniałem, ostatnie kilkanaście minut spędziłem w miejscu, gdzie spodziewałem się największej ryby. Założyłem ulubionego woblera Ablet – 4cm / lovec-Rapy i dokładnie wachlarzem obławiałem miejsce w którym zaoczkowała ryba. W myślach dałem sobie jeszcze pięć rzutów i w tym momencie poczułem puknięcie. Odruchowo zaciąłem. Od razu wiedziałem, że na końcu zestawu walczy godny przeciwnik.

W podbieraku wylądował piękny kleń.

2017_03_15 Ślęza (1)_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Tak właśnie sobie wymarzyłem zakończenie dzisiejszej wyprawy.

pzdr.

  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.