Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety mam ostatnio bardzo mało czasu na smużenie na naszej malutkiej rzeczce ale wczoraj udało mi się wyrwać na godzinkę. Na smużaki klenie reagowały dość niechętnie za to na obrotówkę udało mi się wyciągnąć dwa w okolicach 20cm. Niestety póki co żaden wymiarowy jeszcze mi nie wpadł ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Generalnie woda bardzo opadła i tam gdzie jeszcze parę tygodni temu klenie chętnie wychodziły do smużaków, teraz widać dno i każdego utopionego grilla. Ryby gdzieś się wyniosły!!! Przerzuciłem sporo przynęt. Jedynie na ciut głębszej wodzie miałem kilka puknięć. W międzyczasie wyjąłem okonka 22cm (póki co największy na Ślęzy). Już zmierzchało i miałem się już zawijać, kiedy w jednym z ostatnich rzutów, zupełnie od niechcenia, pod prąd czuje tępy opór... jest! Pięknie zagryzł całego 3cm wobka. Długo nie chciał się oderwać od dna i już myślałem, że będzie w końcu 4 z przodu. Powolutku zsunąłem się ze skarpy do wody. Dobrze, że miałem kalosze, choć zanurzyłem się w muł i brakowały chyba 1cm żebym jednego zalał :mrgreen:. Miarka pokazała 34cm - no nie chciał mieć więcej :twisted:

normal_26_08_3.jpgnormal_26_08_1.jpgnormal_26_08_2.jpg

Lista:

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 28cm, 28cm, 0 cm

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 34cm, 28cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

7. przemass71---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle w rozmiarze 28cm :)

thumb_P1110982.JPG

Woda niska i podejść rybę piekielnie trudno. Wypuszczałem smużaki tak daleko, że ich nie mogłem dojrzeć.

Jednak ten największy wziął na przytrzymanego przy dnie wobka w rynnie.

Przy Piastów jest jednak wyższa woda i to przekłada się na lepsze wyniki u Marientego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddaję się.

Powoli, centymetr po centymetrze poprawiam wynik.

Dzisiaj po chwilowym smużeniu założyłem takiego nieestetycznego woblerka, który wzbudza agresję u ryb.

Jest sprawdzony i ostatnio ratuje mi skórę. Dzisiaj wydłubał klonka 30cm, którego wpisuję do tabeli.

thumb_P1120001.JPG thumb_P1120008.JPG

Lista:

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 30cm, 28cm, 28cm

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 34cm, 28cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

7. przemass71---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Słowo do tematu mierzenia i dokumentowania złowionych ryb.

Dzisiaj już było dość ciemno by uchwycić miejsce połowu. Nie każdy posiada super sprzęt.

A przy mierzeniu nie spinajmy się zbytnio.

Zmierzyłem rybkę i miała jakieś 30cm i 3mm.

Po zrobieniu zdjęcia oglądam i widzę niecałe 30.

Jak będzie komuś brakowało 2mm do pełnego centymetra,

to podciągać do góry (pamiętajmy o RAPR).

To nie apteka a ryby nie będą cierpiały przy zbyt długiej sesji zdjęciowej.

Jeszcze jako ciekawostkę ( może nie dla wszystkich to odkrycie ), ale dzisiaj po kilku dziwnych opukiwaniach woblera, zagryzł go... sandaczyk.

Zasady.

Wygrywa najdłuższy kleń złowiony metodą spinningową lub muchową.

Końcową klasyfikację przy kleniu o takim samym wymiarze wygrywa wymiar kolejnej ryby.

Do klasyfikacji bierzemy pod uwagę trzy największe klenie.

W przypadku ryb takich samych o zwycięstwie decyduje data złowienia, czyli wcześniejsza data ma pierwszeństwo.

Zgłaszamy ryby złowione od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Koniec rywalizacji 6 grudnia.

Niejasności będziemy rozstrzygać na forum.

W dobrym tonie będzie deklaracja wzięcia udziału w rywalizacji przynajmniej jeden dzień przed złowieniem zgłaszanej ryby.

Panowie dopisywać się do listy. Można to zrobić w dowolnym momencie, nawet 5 grudnia i 6 jeszcze wygrać całą imprezę :) Jest mnóstwo czasu i jeszcze można spokojnie powalczyć o zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako ciekawostkę ( może nie dla wszystkich to odkrycie ), ale dzisiaj po kilku dziwnych opukiwaniach woblera, zagryzł go... sandaczyk.

Sandaczyk w Ślęzie?! Teraz to jestem dopiero zaskoczony. Jak kiedyś zahaczę karpia za kapotę to padnę trupem z wrażenia :grin:

Dzisiaj korzystając z chwili wolnego zatrzymałem się na wysokości Parku Klecińskiego, żeby rzucić okiem na wodę. Tam też płytko. Następnym razem zamierzam porzucać powyżej Karkonoskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady.

Wygrywa najdłuższy kleń złowiony metodą spinningową lub muchową.

Końcową klasyfikację przy kleniu o takim samym wymiarze wygrywa wymiar kolejnej ryby.

Do klasyfikacji bierzemy pod uwagę trzy największe klenie.

W przypadku ryb takich samych o zwycięstwie decyduje data złowienia, czyli wcześniejsza data ma pierwszeństwo.

Zgłaszamy ryby złowione od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Koniec rywalizacji 6 grudnia.

Niejasności będziemy rozstrzygać na forum.

W dobrym tonie będzie deklaracja wzięcia udziału w rywalizacji przynajmniej jeden dzień przed złowieniem zgłaszanej ryby.

Ciekawa inicjatywa z tym konkursem :cool:

Dla zwycięzcy klasyfikacji- od haczyk.pl- dorzucam 3 dowolnie wybrane kleniowe woblery Hunter dostępne w naszym sklepiku i miarkę do ryb z naszym logo. :wink:

thumb_IMG_0179.jpg

thumb_IMG_0209.jpg

thumb_IMG_0030.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zlot forumowiczów haczyk.pl na rzece ŚLĘZIE przebiegł w atmosferze koleżeńskiej rywalizacji o rybę dnia. Był również dla wielu z nas szansą na spotkanie się z kolegami "po kiju" i wymianę swoich dotychczasowych, wędkarskich doświadczeń. Łowiliśmy 9.00 - 12.00. Efektem moich zmagań został ostatkowy PSTRĄG w wymiarze 36 cm - PB :)

normal_WP_20140831_002%7E0.jpg

thumb_WP_20140831_003%7E0.jpg

Kropek nadal jest do złowienia :)

thumb_WP_20140831_005%7E0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało się zorganizować mini zlot ;-). Szkoda, że nie mogłem być z wami w pełnym rynsztunku (znaczy się z wędką :mrgreen: ). No ale załapałem się na grupowe zdjęcie (i to z żonką) i upominki za które bardzo dziękuję :-). Niestety tak jak się można było spodziewać po solidnych popołudniowych opadach chwilowo nie da się łowić. Ślęza przybrała dobre 30-40cm. Porzucałem 40min. dla sportu. Trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie rewelacja, miło było poznać uczestników wspólnej zabawy. Klenie pozostały na następne wypady, a pomysł kolejnej wyprawy sądzę, że spokojnie do zrealizowania.

Gratuluje wymiarowego kropka ! A za gifty bardzo dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Aby pociągnąć temat zawodów, wrzucam 2 foty kleników (25 i 27 cm). Wynik na chwilę obecną daje mi 3 miejsce he he :twisted: Cisnąć na ryby chłopaki!!

Dzisiaj ryby dopisały bo atakowały jak głupie, niestety tylko te mniejsze. Wyciągnąłem z 10 kleni i 3 okonie (g. 8:00 - 10:00) .... sporo niezaciętych brań i jedna obcinka ulubionego wobka przez szczupłego :/

Foty słabe jakościowo ale przy obecnym stanie tabeli nie miałem się nad czym spinać.

df122029-fe94-4b83-812d-9868513ace5d_zpsb1e659c8.jpg 25cm

27_zpsda0595ee.jpg 27cm

Lista:

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 30cm, 28cm, 28cm

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 34cm, 28cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 25 cm, 27 cm, 0 cm

7. przemass71---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyskoczyłem dzisiaj nad rzeczkę. Jednak bez śniadania łowić ciężko. Brań mało. Rybki żadnej nie wyjąłem. Zaliczyłem 2 spady na osę od jaceena :mrgreen: . Zaobserwowałem piękne zjawisko. Pod jednym z drzew zwisających nad wodę miała miejsce rójka mrówek. Dziesiątki mrówek spadały w miłosnym amoku do wody. Nie wiem jak ale robiły to cyklicznie co parę minut. Żebyście widzieli co się wtedy w wodzie działo! Gotowało się! Można się zdziwić, że w Ślęzy tyle ryb. Mnóstwo uklei i kleni. Rybek nie interesowały żadne inne przynęty. Najmniejsze robaczki A.Lipińskiego były ignorowane.

normal_mrowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając w południe z Widawy, postanowiłem odwiedzić nasz konkursowy odcinek Ślęzy. Widok, wysokiej, mętnej i lekko śmierdzącej wody mocno mnie zniechęcił i już miałem wracać do auta, jak zobaczyłem jak na pół metra nad wodę wyskakuje piękny tęczak. Nic, pomyślałem, są tęczaki, to może i kleni nie brakuje :) Założyłem prezent od jaceena i... bingo ! w lekko ponad godzinkę brań ze 30. Maluchów od groma ale trafiły sie i wymiary. Problem w tym, że Małżonka moja szanowna zabrała mi z samochodu metróweczkę, bo w szwedzkim "dyskoncie meblowym" mierzyła jakieś duperele. :) Efekt taki, że nadal jestem niesklasyfikowany ale nic to, do grudnia na pewno zbliżą się do wymiaru prowadzącego w tabeli Marientego ;)

post-16114-14544973756226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyłem koło 17:00 do parku klecińskiego. Zdążyłem złowić 3 sztuki 20cm+ i muszę powiedzieć, że nie mam szczęścia bo po ok 40 min. tak się rozpadało, że kolejne 40 minut przesiedziałem pod mostem na Karkonoskiej. Lało, że hej! Poziom wody rósł w oczach. 40 minut wcześniej z wlotu na zdjęciu woda ledwo się sączyła a potem kawa z mlekiem i liśćmi.

normal_dop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dużo brań. Nawet kilka wymiarowych. Widać osa od jaceena bardzo im odpowiada :smile: Dokładam do zestawienia 32cm.

normal_08_09_Sleza3.jpgnormal_08_09_Sleza2.jpgnormal_08_09_Sleza1.jpg

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 30cm, 28cm, 28cm

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 34cm, 32cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 27 cm, 25 cm, 0 cm

7. przemass71---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Dzisiejszy wypad nie zaowocował w klenie ... ignorowały i smużaki i głębiej schodzące woblery czy obrotówki. Wytargałem 2 szczupaki 40 cm i ku mojej uciesze pokusił się 37cm kropek :twisted:

Oczywiście pływa dalej.

Pstr1050g_zps536a4323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w sytuacji gdy połów ryby objętej okresem ochronnym jest przypadkowy należy ją jak najszybciej uwolnić !!!

Dotyczy to np. miętolenia ryb w celach fotograficznych, wykładania na podłożu, mierzenia.

Kłania się regulamin Amatorskiego Połowu Ryb !!! :!:

P.S. Stwierdzenie "pływa dalej" jest co najmniej nie na miejscu.

Siema :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.