Skocz do zawartości
drop1985

rzeka Ślęza

2432 postów w tym temacie

Opadów brakuje z pewnością, susza w całym kraju. Do tego rolnicy, którzy coraz częściej inwestują w systemy do podlewania wykorzystując wodę z małych ciurków legalnie i nielegalnie i efekty mamy. No i wszechobecna melioracja... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na troć   Dragpm

Nie trwało to krótko ani nie było łatwe ale cuda się zdarzają  – Niemcy odpadli z turnieju a ja złapałem w końcu Klenia ze Ślęzy na muszysko. Zdjęcie pokazuje 38 ale był nieco większy  – mój rekord ze Ślęży na muchę.

Kleń39_Ślęża mCzewiec.jpg

• Super 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elektrownia jest przynajmniej jedna - przy stadionie:)

Jazy są, progi spiętrzające są, tylko część z nich jest zdewastowana.

Ta rzeka, jak każda inna podlega monitoringowi. W jakim celu? Nie będę się wymądrzał, lepiej poczytać http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/monitoring-wod

Ślęza zachowuje się jak górska woda. Jest bardzo wrażliwa na lokalne opady. Potrafi po kilkunastominutowej ulewie zmienić się w rwącą (niosącą wszelkie zielsko, błoto i na odcinku miejskim zasilona z kolektorów burzowych we wszelkie dobrodziejstwa znajdujące się na ulicach, chodnikach, placach budów itp.) rzekę.

Oldbolo, jak pojeździsz trochę powyżej wrocka, to może stwierdzisz, że jednak ktoś tym steruje. Bywało, że pogoda była stabilna i gwałtownych "dolewek" nie było, a poziom na niektórych odcinkach zmieniał się bardzo wyraźnie. 

Kilka razy będąc w Parku Tysiąclecia, zaobserwowałem zmianę stanu Ślęzy i nagłe zaśmiecenie. Już wiem, że najprawdopodobniej, pierwszą przyczyną mogą być lokalne opady w rejonie cieku Kasina. Idziesz powyżej progu przy ujściu Kasiny i po problemie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ten wskaźnik (o ile dobrze rozumiem) jest przy moście powyżej Wrocka (miejscowość Ślęża) - nie rozumiem skąd tam takie skoki.

Jakoś powątpiewam w odczyty z tego wskaźnika bo zmiany na miejski odcinku są raczej dużo większe niż on wskazuje (prawdopodobnie dlatego ze jest w głębokim miejscu - 180 cm) a na miejskich odcinkach zwykle teraz jest jakieś 80-90 cm - pewno wiec zmiany na tym wskaźniku trzeba mnożyć *2 aby mieć jakiś obraz tego co dzieje się na "mieście" ale to i tak nie wyjaśnia takiego dużego wahania jak wczoraj ani mętnej wody jak nie pada deszcz.

Może coś tam powyżej miasta sie dzieje jakiś remont mostu albo coś takiego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!! Sobota około południa wypad na Ślęzę. Woda do łowienia:) Z mojej strony plan był taki. Delikatny szklak klenie i sucha mucha.. klenie miały inny plan.. dużo brań na mokrą. do suchej wyłaziły ukleje i małe kleniki.

Super aktywność ryb. Nawet nie chodzi o to co gryzło tylko o okazy, które przepływały pod nogami. Piękne widoki:D

Do suchara wyszła mi większa ukleja.. cyk cyk holuję a tu nagle bęc! z pod kłody wystrzelił szczupak.. uklei już nie udało się wyholować... :D niesamowite uczucie :D

Na odcinku na, którym nigdy nie łowiłem trafiam trzy mocne brania. Jedno udaje się wyciągnąć:

LS2.jpg

Miarka pokazuje 42cm. Wybaczcie za trzymanie rybki na miarce ale brzeg jest na tyle stromy, że się osuwała 😕

LS1.jpg

Pod nogami pływały większe ;) przyznam, że ostatnio trochę odpuściłem Ślęzę ale ten wypad dał mi kopa :) mam nadzieję, że wam też :)

• Super 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz