Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jest inicjatywa spotkania nad wodą w dniu 23.04 (niedziela). Przy okazji można się podpiąć i zrobić podsumowanie ligi.

Dla zwycięzcy tury mam odłożoną biedronkę ( jedna do wyboru). Przypomnę, że strugał ją Ventus a ja tylko pomalowałem.

P1250168.thumb.JPG.69d8e8dee1ff0f08b5bc5c3869e6e40d.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Drogi Michale !

Czy dwa miesiące postu w marcu i kwietniu na wodzie nizinnej zniszczyłoby czy pomogło trącym się w tym czasie praktycznie wszystkim gatunkom ryb nie wymienionym w RAPR ? Od kiedy dzielimy ryby na gorsze i lepsze ? Osobiście nie sprawia mi przyjemności łowienie ryb na tarle i chwalenie się tym. I tyle. Wyraziłem swoje zdanie. Zapewne nie mam racji, bo nie mam na koncie dziesiątek wpisów i zdjęć z rybami na forum. Ciężko jest mi się jednak przełamać do tego jak widzę co tutaj się dzieje.

Szanowny Gumisiu !

Ryby łowione na tarle przeżywają stres co prowadzi często do tego, że do tarła nie przystępują. Kasujcie, przenoście posty. Brawo Wy !!!

Rozmowa o ochronie ryb to zaśmiecanie wątku !!! :D

Ciężko dyskutować o czymś o czym dyskutować nawet nie wypada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tmtt napisał:

Drogi Michale !

Czy dwa miesiące postu w marcu i kwietniu na wodzie nizinnej zniszczyłoby czy pomogło trącym się w tym czasie praktycznie wszystkim gatunkom ryb nie wymienionym w RAPR ? Od kiedy dzielimy ryby na gorsze i lepsze ? Osobiście nie sprawia mi przyjemności łowienie ryb na tarle i chwalenie się tym. I tyle. Wyraziłem swoje zdanie. Zapewne nie mam racji, bo nie mam na koncie dziesiątek wpisów i zdjęć z rybami na forum. Ciężko jest mi się jednak przełamać do tego jak widzę co tutaj się dzieje.

Szanowny Gumisiu !

Ryby łowione na tarle przeżywają stres co prowadzi często do tego, że do tarła nie przystępują. Kasujcie, przenoście posty. Brawo Wy !!!

Rozmowa o ochronie ryb to zaśmiecanie wątku !!! :D

Ciężko dyskutować o czymś o czym dyskutować nawet nie wypada....

Szanowny Kolego powiedz to tym co teraz organizuja np zawody moze zwruc sie do Pzw niech wprowadzi calkowity zakaz polowu do np lipca( kiedy konczy tarlo sum) i wtedy skladki beda  dodatkowo nizsze  i bedziesz mogl chodzic i ogladac trace sie w spokoju  ryby do tego czasu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DAZ !

Poruszyłem tylko temat ryb nie posiadających ochrony prawnej w miesiącu marcu i kwietniu. Nie naginaj do suma bo to bzdura Ci wychodzi.

A członkowie ligi Ślęzy to nie są czasem pzw ?? I nie organizują sobie nieformalnych zawodów  w okresie tarła ryb ?? I właśnie się dlatego zwracam jak widać. Czy nie widać ? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tmtt napisał:

 

Drogi Kolego przede wszystkim nic nie pisałem, o żadnym kasowaniu postów i nie wiem skąd ten pomysł...  

Temat "Rzeka Ślęza" służy do umieszczania w nim relacji z wędkarskich wypraw nad tą rzeczkę i spostrzeżeń z nią związanych. Użytkownicy wchodzą tutaj właśnie dla takich informacji i relacji, a nie po to żeby dyskutować  o łowieniu okoni podczas tarła. Dlatego też "rozmowa o ochronie ryb" według mnie jest "zaśmiecaniem" tego wątku i nawet jeżeli na forum nie ma tematu temu poświęconemu to zawsze możesz go założyć. 

Niestety nie jestem z wykształcenia Ichtiologiem, nie wiem jaki duży wpływ na odbycie tarła ma stres związany "ze złowieniem" danej ryby, ale wydaje mi się, że instynkt jednak robi swoje. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tmtt napisał:

Kolego DAZ !

Poruszyłem tylko temat ryb nie posiadających ochrony prawnej w miesiącu marcu i kwietniu. Nie naginaj do suma bo to bzdura Ci wychodzi.

A członkowie ligi Ślęzy to nie są czasem pzw ?? I nie organizują sobie nieformalnych zawodów  w okresie tarła ryb ?? I właśnie się dlatego zwracam jak widać. Czy nie widać ? :D

 

Kolego  mozesz walczyc o zakaz polowu na marzec i kwiecien  skoro chodzi ci tylko o  dobro ryb odbywajacych wtedy tarlo powodzenia ;)

 

a moze poprostu zmien hobby dla dobra ryb ogolnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gumisiu !

Przenoszenie postów to ich kasowanie !

Wątek ten jest jak najbardziej odpowiedni na moje uwagi, bo odnosi się do zdjęć tu zamieszczanych.

Kolego DAZ !

To czy ja zmienię hobby jest sprawą otwartą. Raczej nie. Pewnym jest jednak, że w normalnie funkcjonującej organizacji wędkarskiej, której u nas nie ma i nie będzie ( i z czego wielu się u nas cieszy jak widać ! ) nie było by miejsca dla kłusowników z kartami wędkarskimi.

Połamania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tmtt napisał:

Drogi Gumisiu !

Przenoszenie postów to ich kasowanie !

Wątek ten jest jak najbardziej odpowiedni na moje uwagi, bo odnosi się do zdjęć tu zamieszczanych.

Kolego DAZ !

To czy ja zmienię hobby jest sprawą otwartą. Raczej nie. Pewnym jest jednak, że w normalnie funkcjonującej organizacji wędkarskiej, której u nas nie ma i nie będzie ( i z czego wielu się u nas cieszy jak widać ! ) nie było by miejsca dla kłusowników z kartami wędkarskimi.

Połamania !

Kolego @tmtt

Wiosna to faktycznie czas tarła większości ryb słodkowodnych. Z jedną jednak uwagą, ryby pływają z ikrą już kilkanaście tygodni. Jest to głównie uwarunkowane od sezonu zimowego. Ba, zdarzyło mi się złowienie leszczy w październiku które były wypchane ikrą. 

Regulamin rapr jasno ustala gatunki chronione wymiarami i okresami ochronnymi. Liga Ślęzy jako formuła czysto sportowa w żaden sposób nie łamie jego ustaleń! Bo ktoś to po coś wymyślił? I skoro nie możesz tego zaakceptować trzeba się dobrze zastanowić, więc proponuję nie opłacać karty i zadowolić się łowiskami komercyjnymi. Poza tym to forum nie służy jako fala hejtu więc może trzeba coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tmtt zauważ, że wszystkich tylko interesuje łowienie rybek jako sport, przecież wszystkie ( lub prawie wszystkie ) wracają do wody. a po drugie no przecież nie będziemy pisać kartki na przynętach, że okonie , szczupaki i sandacze proszę nie brać. zauważ, że cały wątek kręci się praktycznie przy jaziach i kleniach a ono no cóż skoro jest go tam dużo to nie da się tego wyeliminować.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jeżeli Twoje uwagi dotyczą tu zamieszczanych zdjęć to miejsce na taką uwagę jest odpowiednie, ale w obecnej chwili rozpoczęło to dyskusję która zasługuje na osobny temat - no chyba, że Twoje uwagi dotyczą tylko tej rzeki. 

Jeżeli nie widzisz różnicy między przeniesieniem, a kasowaniem postów to ja nic na to nie pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w okolicach stadionu woda jest ok spokojnie można łowić. Dzisiaj brały same szczupaki 😂 Było widać jak żerują ganiają drobnicę na początku myślałem ze to kabany bo nie było  rozprysków wody tylko zaganiały drobnicę do brzegu ale po drugiej stracie kajtka dałem sobie spokój. Muszę zmienić miejsca połowu do zakończenia 1 tury albo po prostu odpuścić bo zębate bardzo aktywne poczekam do 30 kwietnia i wtedy stalka i ogień. Bo o ile sie nie mylę w tym roku można dzien wcześniej łowić bolki i szczupaki. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki odcinek rzeki. Jak pisałem byłem w okolicach stadionu szczerze nie widziałem żadnej aktywności kleni same uklejki gościu łapał na spławik to miał na koncie dwa po 25cm. Ale jutro nowy dzien i nóż widelec trafisz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marex, na smużaki i drobne woblerki spokojnie połowisz kleniki. Może omiń "wolniaki" i skup się na bystrzach, wlewach, zastoiskach za kępami i rynnach. Woda jest dobra. W nocy ma padać. Jak nie będzie mega ulewy, to chyba wiele się nie zmieni. Dzisiaj na drobniutkie żuczki miałem kilkadziesiąt skubnięć. Z tego 5 palczaków zapiąłem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marex wybierz się w nocy - ja zębatych przyłowów nie mam :D

Jaceen dobrze mówi - bystrza teraz są dobre. Na wolniejszych odcinkach też siedzą ale brania baaardzo delikatne, trudne do zacięcia. Inna sprawa że Ślęza po deszczu jest kapryśna - spływa do niej deszczówa z ulic i na miejskim odcinku często płynie kawa z mlekiem - ja wtedy odpuszczam. Jak nie jest bardzo brudna, tylko trącona to bywa dobrze - ryby tracą czujność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Dzisiaj poranny wypadzik z Jacolenem nad Ślęzę na Komorowice. Szału nie było. Klenie strasznie płochliwe do tego zimny wiatr. Mieliśmy na kiju kilka szczupaków ze ścinkami, Jacolan wyją jednego na brzeg bez zaliczenia ścinki. Mi uderzył jeden okoń 25 cm i jego dopisuję do tabeli. Zaznaczam, że okoń nie miał żadnej ikry oraz mleczu. Wszystkie rybki całe i w dobrej kondycji wróciły do wody:)

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą;)

DSC_0007.JPG

DSC_0008.JPG

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.04.2017 o 14:49, Płatek88 napisał:

Witam;)

Dzisiaj poranny wypadzik z Jacolenem nad Ślęzę na Komorowice. Szału nie było. Klenie strasznie płochliwe do tego zimny wiatr. Mieliśmy na kiju kilka szczupaków ze ścinkami, Jacolan wyją jednego na brzeg bez zaliczenia ścinki. Mi uderzył jeden okoń 25 cm i jego dopisuję do tabeli. Zaznaczam, że okoń nie miał żadnej ikry oraz mleczu. Wszystkie rybki całe i w dobrej kondycji wróciły do wody:)

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą;)

DSC_0007.JPG

DSC_0008.JPG

Hej :) łapał ktoś już w tym roku na Ślęzy na odcinku miejscowości Ślęza a Komorowice ? Albo od miejscowości Ślęza w stronę Wrocławia ? :) nigdy tam nie bylem w tych okolicach jak wygląda sytuacja ze stanem wody i ryb w niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nieobliczalny napisał:

Hej :) łapał ktoś już w tym roku na Ślęzy na odcinku miejscowości Ślęza a Komorowice ? Albo od miejscowości Ślęza w stronę Wrocławia ? :) nigdy tam nie bylem w tych okolicach jak wygląda sytuacja ze stanem wody i ryb w niej

Witamy Kolegę 

Cytując post Płatka88 chyba odpowiedziałeś sobie na to pytanie ;) Proponuje zagłębić się w lekturze wcześniejszych postów. W wątku rzeka Ślęza masz relacje z przynajmniej 40 km biegu tej rzeczki :)  

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.04.2017 o 14:49, Płatek88 napisał:

Witam;)

Dzisiaj poranny wypadzik z Jacolenem nad Ślęzę na Komorowice. Szału nie było. Klenie strasznie płochliwe do tego zimny wiatr. Mieliśmy na kiju kilka szczupaków ze ścinkami, Jacolan wyją jednego na brzeg bez zaliczenia ścinki. Mi uderzył jeden okoń 25 cm i jego dopisuję do tabeli. Zaznaczam, że okoń nie miał żadnej ikry oraz mleczu. Wszystkie rybki całe i w dobrej kondycji wróciły do wody:)

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą;)

 

 

Po pierwsze zdanie  które jest zaznaczone w cytacie to chyba jest miejsce o które Ci chodzi. Po drugie postów z tego roku z odcinków rzeki  o które pytasz jest mnóstwo sam wrzucałem bo byłem wiec proponuje czytać ze zrozumieniem😁😜

Stan wody morzesz sobie sprawdzić na pogodynka.pl. Ryby są ale nikt dokładnego miejsca Ci nie zdradzi trzeba swoje wychodzić i nauczyć sie rzeki. Ryby to oczywiscie kleń, jaź, okoń, szczupak jest więcej gatunków, lecz wymieniłem najbardziej popularne choć z tym jaziem trzeba mieć dużo szczęścia albo być jacolan'em 😁Ale i Danek. tez wycholował jaźka 👏

Wiec proponuje przejść odcinek od komorowic do elektrowni koło stadionu wytypować sobie miejsca i systematycznie je oblawiać przy okazji eliminować swoje błędy których popełniamy mnóstwo. Chyba tyle na tą chwile. 

 

Pozdrawiam i rzycze połamania kija na rybie a nie na ryżowisku na które czekam z utęsknieniem 😋🤔

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieobliczalny, zaglądaj na pogodynkę. Ślęza poniżej 180cm robi się miejscami płytka i prześwietlona. Wtedy wiele odcinków jest trudnych do podejścia kleni. Powyżej 200cm może komuś przeszkadzać silniejszy nurt. Jeszcze wszystko zależy od pory roku. Jak wyjdzie "ryżowisko" z koryta, to lepszy wyższy poziom. Robi się wtedy ciekawiej. Trzeba trochę czasu poświęcić rzeczce, aby kojarzyć pewne dane i ocenić szanse na przyjemne łowienie. Najważniejsze według mnie, to opanować odcinki najbliżej siebie. A później zdobywać kilometr po kilometrze:) Wszystkie odcinki powyżej Partynic są ciekawe. Jak ktoś lubi przedzierać się przez chaszcze i strącać kleszcze, to tam jego miejsce;)

http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/151160230

___________________________________________________________________

Pogoda na ostatni tydzień rywalizacji nie będzie łaskawa. Postanowiłem w te dni powalczyć z muchówką. Odcinek od WABCO do pętli-Oporów. Na początek założyłem Red Taga na cienkim haku. Pierwszy rzut i pierwszy klenik. Przybyło mi kibiców:) Powoli, krok po kroku obławiam ciekawsze miejsca. Zbierają ukleje i klonki. Sporo chybionych ataków. Kilka maluchów zapiąłem. Później zmiana taktyki. Idę z nurtem wydłużam linkę i rzuty. Zakładam jiga z główką wolframową (na haku Red Tag). Turlam, wachlarz, podciągam, wybieram i znowu kilka puknięć i chyba ze trzy rybki meldują się do wypięcia. Walczę z wiatrem. Czasami porywy wyrywają linkę z wody. Jeszcze do tego przypałętał się deszcz. Daję sobie jeszcze dziesięć minut i kończę. Za mój upór dopisało mi szczęście. Wiatr się uspokoił, przestało padać. Na ostatnie trzydzieści minut zakładam chrusta Goddard Caddis. Jak ma coś palnąć, to tylko w niego. Przeszedłem jakieś 50m i w miejscu, gdzie kiedyś kilka fajnych kleni wyłuskałem następuje kłapnięcie i chrust znika. Podciągam linkę i czuję opór. Jest dobrze. Po walce spodziewam się ładnego klenia. Bez podbieraka się nie obejdzie. Piękny, silny kleń na suchą muchę. Muchowy sezon na tej rzeczce u mnie otwarty na poważnie;) Miarka wskazała porządne 39cm. Tym samym w tabeli dopiszę sobie 1pkt.

large.P1260061_easyHDR-BASIC-2_resized.j

P1260066_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.fb81f6fc22bf8701269a9e21978ae32b.jpg

P1260069.thumb.JPG.0f0259156c4bbad73eda6a7214435042.JPG

P1260071.thumb.JPG.6549a842038effdf47d9862ae9b6d6ff.JPG

P1260072.thumb.JPG.e3fb37da21e98e81a245344b0d1cd8de.JPG

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.