Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, jarotao67 napisał:

Koledzy dzięki wszystkim przybyłym na spotkanie,troszkę pogawędziliśmy,wymieniliśmy się spostrzeżeniami,co na pewno zostanie wykorzystane przez wszystkich z nas w naszej dalszej przygodzie z kleniami.Mistrzostwem świata natomiast są wasze woblerki i zastosowane w nich rozwiązania,cudeńka!Pewnie przyśnią się w nocy.Szczególne podziękowania  dla Tomka,który przybył na nasze spotkanie ze Śląska.Jutro jadę nad Widawę,jak ktoś chętny niech da znać.Jaceen musisz zorganizować kilka wspólnych wypadów nad wodę,to bardziej zjednoczy naszą ekipę.Jeszcze raz wszystkim dziękuje i do zobaczenia nad wodą.

witam kolegę jak jutro będziesz nad Widawą to napisz jaki stan wody i czy coś się działo,planuje wypad w wtorek a jutro atakuję olawke z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Panowie, było mi bardzo miło Was odwiedzić i poznać! Spotkałem ekipę zakochaną w swojej wodzie a nawet zwariowaną na tym punkcie (Jacolan- kocham Twój entuzjazm) :);)

To było raptem kilka godzin a zdążyłem dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o przynętach, sposobach połowu i rybach. Sporo  informacji udało się nagrać, wiec powstanie filmik. ;) Żałuję tylko jednego- szkoda, że nie mieszkam bliżej, bo pewnie często byłbym gościem na Waszych spotkaniach.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, część mojej paplaniny, to dla zmyłki przeciwników:) Tylko na tej Ślęzie tak się wyrobili, że kitu już nie wciśniesz;)

Nie byłem pewien, ale odnalazłem wątek i jednak robimy przerwę. Drugą turę po przerwie technicznej zaczynamy od czerwca. Zakończenie 04 grudnia  w niedzielę. Trzeba trochę zatęsknić do rywalizacji;) a przerwa przyda się, aby ustalić i dograć nowe zasady. Wszyscy co się zgłosili, z automatu biorą udział w drugiej rozgrywce.  Utworzymy nowy wątek z tabelą ligi. Będzie ją łatwiej kontrolować i kopiować do aktualizacji wyników. Zasadniczy wątek "Ślęza" będzie wolny od nadmiaru tabel. Powiedzmy, że raz w miesiącu pojawią się tam aktualne wyniki.

I już na bieżąco wkleję, to o czym wspomniałem. Zapoznajcie się i zróbcie symulacje z różnymi rybami, które mogą nam się trafić np. okoń, szczupak, jelec. Jak nie będzie sprzeciwu i Arbiter przyklepie zasady, to z dniem 1czerwca ruszamy.

 

 

Cytuj

 

 

Zasady Ligi Ślęzy 2016/5  01.06 - 04.12.2016

- Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową, lub muchową.

- Ryby które będą brane pod uwagę to:  ryby posiadające wymiar ochronny.

- Rywalizacja na żywej rybie.

- Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.

- Zgłaszamy ryby złowione na odcinku Stadion Miejski/próg wodny – w górę rzeki.

- Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.

- Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LŚ podejmuje Arbiter Ligi. Zwyczajowo będzie na liście z nr 1.

- W dobrym tonie, będzie oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej, przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.

*Punktacja.

Wymiarowa ryba z założenia otrzymuje 25pkt.  Każdy 1cm ponad wymiar, to 1pkt więcej.

 

Przykładowo łowimy jelca 22cm, co daje na starcie 25pkt + 7pkt ponad wymiar (wymiar jelca to 15cm?) i razem = 32pkt

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią na spotkaniu walczyłem dzisiaj do ostatnich minut trwania tury. Jacolan śpij spokojnie ;)  - dodatkowych punktów nie udało się wywalczyć, choć niewiele brakowało... Jutro napisze więcej.

Dzięki wszystkim za spotkanie! - miło było poznać nowych kolegów i spotkać starych znajomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzcą gratuluje wspaniałych wyników , wszystkim uczestnikom dziękuje za rywalizacje . Tą turę przespałem ^_^ ale jeszcze nie składam broni :D znaczy wędki :lol: . Latem jest plan nastawić się na nocne łowy . Może tak uda się wykręcić jakiś wynik :) na Wrocławskiej wodzie . Za dnia nie potrafię łowić kleni nie czołgając się po krzakach<_< , a przed pracą takie zabawy odpadają :D . W wakacje wyskoczę gdzieś bliżej źródeł naszej rzeczki  , poszukać kleniozaurów to może i jakaś mała relacja fotograficzna się pojawi ;)

Do zobaczenia nad wodą .

Zbychu .

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaceen napisał:

Drugą turę po przerwie technicznej zaczynamy od czerwca. Zakończenie 04 grudnia  w niedzielę. Trzeba trochę zatęsknić do rywalizacji;) a przerwa przyda się, aby ustalić i dograć nowe zasady. Wszyscy co się zgłosili, z automatu biorą udział w drugiej rozgrywce.  Utworzymy nowy wątek z tabelą ligi. Będzie ją łatwiej kontrolować i kopiować do aktualizacji wyników. Zasadniczy wątek "Ślęza" będzie wolny od nadmiaru tabel. Powiedzmy, że raz w miesiącu pojawią się tam aktualne wyniki.

I już na bieżąco wkleję, to o czym wspomniałem. Zapoznajcie się i zróbcie symulacje z różnymi rybami, które mogą nam się trafić np. okoń, szczupak, jelec. Jak nie będzie sprzeciwu i Arbiter przyklepie zasady, to z dniem 1czerwca ruszamy.

 

 

A może dołożyć czwartą rybkę do rywalizacji :) może zrobić się ciekawiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ventus napisał:

A może dołożyć czwartą rybkę do rywalizacji :) może zrobić się ciekawiej 

Ventus, rozwiązanie podane przez Ciebie wydaje się rozsądne, czyli baza 25pkt za rybę i dalej po punkcie ponad wymiar. Nie kumam, co z tą czwartą? Chcecie żeby jacolan odjechał nam w kosmos z punktami. Część z nas ma problem dołożyć do tabeli komplet trzech ryb. A tu jeszcze czwartą mamy dołowić:)? Chyba, że przy tylu gatunkach, jakie będzie można dodać, będzie i czwarta do ogarnięcia dla większości. Dajmy szansę tym, co kilka razy w sezonie nad ślumpę (jak mówi Zbyszek:) zaglądają. W tym wszystkim jest mały haczyk ukryty. Ktoś pomyśli, e tam, nie złowię trzech ryb? A tu problem:) A jak uda się jedną, to do trzech już blisko;) Później kwestia podmiany na większe, ale dalej łowimy. Z czwartą na tą chwilę bym się wstrzymał. Zobaczmy, co przyniesie 2 tura. GuCeK znajdzie chwilę, przejrzy propozycje i poda ostateczną wersję.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej walczyłem do ostatnich minut minionej tury - to była chyba pierwsza ciepła noc od dłuższego czasu. Brań było dość sporo w tym jeden strzał, który o mało nie wyrwał mi kija z ręki - oj pobudził moją wyobraźnię! Udało mi się złowić dwa klenie.

large.DSC_0805_Sleza_20160430.jpglarge.DSC_0802_Sleza_20160430.jpg

Ten większy walczył jak lew - w trakcie holu byłem pewien że ma powyżej 40. Podejrzewam że to była ostatnia ryba złowiona w tej turze Ligii :D

Co do kolejnej tury mam duże obawy czy będzie dało się łowić - już teraz jest dużo zielska w korycie i podejrzewam że zarośnie mocniej niż w zeszłym roku :/ Zobaczymy...

Kiedy wracałem z sobotniego spotkania Kasiną płynęła dziwna, mleczna woda - ktoś znowu puścił do rzeki jakiś syf! Kilkaset metrów niżej woda robiła się pomarańczowa! Na szczęście zanieczyszczenie nie utrzymywało się długo - do wieczora woda była już klarowna.

large.DSC_0798_Sleza_20160430.jpg

large.DSC_0800_Sleza_20160430.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sobotę wielu z nas zaczęło długi łikend majowy nad wodą znalazła się chwila wolnego więc kilka fotek z zakończenia tury wklejam. :)

Sobotnie plany były ciut inne już w samochodzie jechaliśmy z Patrykiem popstrągować ale...

coraz bliżej Ślęzy postanowiliśmy zajść na zakończenie pierwszej tury uścisnąć grabę zwycięscy i pozostałym przybyłym w dość sporym gronie.

Pierwszego napotkaliśmy Jacena jak zwykle przyczajony starał się coś dołowić:)

large.IMG_20160430_080533.jpg

 

I ekipa zaczęła się zbierać large.IMG_20160430_084726.jpglarge.IMG_20160430_090956.jpg

 

Pogadaliśmy pośmialiśmy się i warto było zmienić plany i pstrągować troszkę później zwłaszcza że porwaliśmy jeszcze Ventusa i PPU88large.IMG_20160430_091759.jpglarge.IMG_20160430_101225.jpg

 

...

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Dzisiaj wyskoczyłem na trochę nad Ślęzę, złowiłem kilka kleników. Miałem też ładnego pstrąga, o ile to był pstrąg a nie te troć. Ryba wyskoczyła kilka razy z wody i niestety się wypięła;/ Spróbuję za kilka dni w tym samym miejscu ją skusić ponownie. Mam nadzieję, że się uda to zrobić:)

Pzdr;)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:-) jestem właśnie nad Ślęza, możecie mi wierzyć lub nie. Ale miałem przed chwila kolejnego pstrąga lub troc, była to o wiele większą ryba niż ostatnio. Niestety ale znowu przegrałem ta walkę, tym razem przez zamocno dokręcony hamulec:-/ mam nadzieje, że uda mi się jeszcze kiedyś na Ślęzie zaciąć ta rybę żeby udokumentować to zdjeciem. Pzdr:-) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie po zerwanym pstrągu złowiłem z 10 kleni, brań było dużo więcej, większość kleni w granicach 30 cm. Dwa klenie powyżej trzydziestki;)

Teraz tydzień przerwy i wracam próbować dalej wyciągnąć pstrąga, do trzech razy sztuka;p Teraz postaram się zachować zimną krew:D

Pzdr;)

Dwa największe z dzisiaj;)

DSC_0072.JPG

DSC_0081.JPG

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Płatek88 napisał:

Na pocieszenie po zerwanym pstrągu złowiłem z 10 kleni, brań było dużo więcej, większość kleni w granicach 30 cm. Dwa klenie powyżej trzydziestki;)

Teraz tydzień przerwy i wracam próbować dalej wyciągnąć pstrąga, do trzech razy sztuka;p Teraz postaram się zachować zimną krew:D

Pzdr;)

Dwa największe z dzisiaj;)

DSC_0072.JPG

DSC_0081.JPG

Na Muchę czy na Spina??

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaceen:-) tego drugiego mialem naprawdę mocno zacietego, był już szykowany do podebrania, w końcowej fazie popełniłem błąd i za szybko chciałem go podebrac, zrobił mocny zryw w patyki i żyłka pękła :-/ mam nadzieje ze nic mu nie będzie z ta guma w pysku. Pzdr;-) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatek88 ja już nie mogę się doczekać na fotkę tej rybki:). W czasie przerwy  szykuję coś na drugą turę.large.060520161884.jpg

Jutro Odra i testy. Ostatnio byłem na wodach opolskich miałem pecha stan Nysy się podniósł. Klika rybek wyjechało. Miejscowi zapraszają na niższą wodę na kabany:)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę w okolicach stadionu, sporo skubniec ale nic nie udało się zaciac.

Pewnie drobnica, albo już pora zmienić kotwiczki. Pan doktor zalecił spacery aby rozruszać nogę więc będę pilnie wykonywał polecenia.[emoji1] Pozdro

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom@ha - chyba się wczoraj minęliśmy ;) - wczoraj wracając z pracy, przejechałem się wzdłuż Slęzy i miałem okazję oglądać fantastyczne widowisko trących się płotek. Tarły się w zanurzonej miękkiej roślinności. Rybki niewielkie głównie 10-15cm, sporadycznie pojawiały się większe, kilka naprawdę fajnych. Towarzyszyli im amatorzy ikry - ukleje i kleniki. Zdziwił mnie natomiast brak obecności szczupaczków. 
Dzisiaj rano zaobserwowałem natomiast że klenie też zbierają się do tarła. Trzeba dać im teraz spokój. Tylko co tu teraz łowić po nocy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.