Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Serwy - brak ryb


wasielewskis

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się z Wami podzielić informacjami dot. tego łowiska:

W dniach 29.04 - 3.05 br przebywałem w gospodarstwie agroturystycznym we wsi Mołowiste położonej nad jeziorem Serwy. Wykupiłem specjalne zezwolenie na ten okres za kwotę 55 zł. We wszystkie te dni wędkowałem, różnymi metodami (spławik - przynęty: biały, czerwony robak, groch, pszenica, konopie, spinning: woblery, obrotówki, twistery, grunt z koszyczkiem, grunt z rosówką, wątróbką) w różnych miejscach: okolice 2 wysp i druga strona jeziora, z pomostu i łódki. Za każdym razem żadnych efektów - raptem kilka uklejek.

Czuję się oszukany - płacąc tak wysoką cenę za pozwolenie na wędkowanie na tym jeziorze oczekuję efektów, a tu tylko słyszę od miejscowych że ryb nie ma, ponieważ zostały odłowione prądem.

Nie warto tam wędkować - odradzam

p.s.

Jeśli post w niewałściwym miejscu (jezioro Serwy jest dzierzawione do 2033 przez Gospodarstwo Rybackie "Augustów"), to przepraszam ponieważ nie wiem jak zakwalifikować to jezioro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Odnośnie jeziora Serwy to byłem tam jakieś 15lat temu, przez 2tygodnie i również nic z ojcem nie połapaliśmy, pojedyńcze liny i płotki. Jezioro jest bardzo czyste (lub było) i nie jest prosto tam coś złapać ale też nie byliśmy znowu takimi laikami żeby po tygodniu nęcenia nic nie złapać porządnego. Podejrzewam że nadmierna eksploatacja zbiornika przez rybaków, mizerne zarybienia (lub ich brak) oraz kłusownicy zrobili swoje. Jezioro polecam wszystkim którzy lubią oglądać świat pod wodą a z wędką warto wybrać się nad sąsiednie jeziorko Studzienniczne, gdzie można trochę połowić (byłem rok temu w czerwcu). Zaznaczam, że to moje osobiste odczucia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam jako że nie chce robić nowego zbędnego tematu to postanowiłem napisać tutaj. Więc 02.07 wybieram się nad jeziorko serwy i mam pytanie odnośnie wykupienia pozwolenia, gdzie takowe można nabyć i czy w ogóle warto. Ja to raczej nastawiam się na szczupaka ale mój tata pewnie wolał by poszaleć za jakaś rybką na spławiczek więc doradźcie mi. Kolega był rok temu to pokazywał zdjęcia paru sztuk w miarę ładnych szczupaków 70 cm + i powiedział ,że na spławik też nie powinienem się nudzić dlatego chcę też poznać wasza opinię czy rzeczywiście warto czy lepiej posiedzieć po prostu na pomoście i się poopalać. Wyżej napisane posty nie napawają optymizmem ale zachęcam do dyskusji chętnie poznam wasze zdanie . :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam nad jez.Serwy jeżdżę od 13lat i wyniki są coraz gorsze.Rybacy którzy łowią dla dzierżawcy odławiają ryby w czasie tarła, sieci i agregat prądotwórczy. Były lata kiedy łowiłem tam po 2-3 leszcze dziennie po 2-3 kg. sztuka.Niestety od paru lat nie łowię dużych ryb.Pozwolenie na połów możesz wykupić w Augustowie w sklepie wędkarskim na ul.Mostowej lub w domu przy śluzie w Suchej Rzeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że ktoś odpisał ;) dzięki za info odnośnie pozwolenia, a masz może jakieś wyniki na spinning ? Bo ja to się raczej nastawiam na szczupaczka , pływają tam duże mamuśki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

podbije temat koledzy, w najblizsze lato planuje w okolicach augustowa spedzic kilka dni z wedka, zatem prosze doradzcie jak obecna sytuacja nad jeziorami Serwy, Tobołowo, Blizno, Blizenko i innymi w okolicy, czy na ktores z nich polecacie sie wybrac i na co sie nastawic? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.