Skocz do zawartości
tokarex pontony

Daiwa AQUALITE Heavy Feeder 3,90m/-150g


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od zawsze łowię wędziskami max wyrzut di 40cw przez co odległości nie są dalekie

zastanawiam się czy nie spróbować czegoś o większym cw

Głównie łowię nie za duże leszcze i płocie - Zalew Zemborzycki

znalazłem fajny kijek na allegro Daiwa AQUALITE Heavy Feeder 3,90m/-150g- zastanawia mnie tylko czy te 150cw nie jest przesadą - szczytówkę raczej powinienem dobrać do drobniejszej rybki - chodzi mi tu o sygnalizacje brań tylko te cw ........

Czy takim kijem dobrze będzie np: rzucać koszykiem mniejszym niż 30g ?

Posiada ktoś może taki kijek - jakieś opinie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam dokładnie taką samą wędkę... Mocny kij, bardzo nawet bym powiedział... Odkąd ją mam, wędkuję na szczytówce średniej. Czasem bardzo delikatnego brania nie zauważę, ale jak założysz najdelikatniejszą szczytówkę będzie ok. Kupiłem ją z zamiarem wędkowania na Odrze, na białą rybę, na sandacza. Jeśli jednak miałbym wybierać na mniejsze rybki, to bym brał coś do 80g. Nie mniej jednak zapas mi odpowiada. Jedyny wielki minus tej wędki jak dla mnie to regulowane mocowanie kołowrotka. Nie miałem kija w ręku przed zakupem stąd to zdziwienie. Ciężko jest zamocować standardowo kołowrotek żeby nie był ruchomy. Wspomogłem się taśmami, ale wydaje mi się, że za tą cenę mogli się postarać lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam wedkę Daiwa AQUALITE Heavy Feeder 4,2 m/-150g. Wędka świetna. Kupiłem w tym roku i nad wodą byłem z nią kilka razy na rzece i raz na jeziorku. Sprawdza się znakomicie na rzekę a na wody stojące z najdelikatniejszą szczytówką też daje radę. Jednakże, gdybym miał częściej łowić na wodzie stojącej, to kupiłbym coś "lżejszego". Co do mocowania kołowrotka, to count_martin3z ma całkowitą rację. Jest, że tak powiem dziwne i większy kołowrotek trudno zamocować. Ja już się przyzwyczaiłem, ale pierwsze wrażenie nie było pozytywne. Wędkę mimo to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Count_martin3z faktycznie w twoim poście nie ma słowa polecam, dla mnie taka wada dyskwalifikowałaby wędkę, ale może reszta jest w tej wędce wybitna.

JanK "Wędkę mimo to polecam". -Powinienem napisać w liczbie pojedynczej, mój błąd. Przepraszam Count_Matin3z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wędce, po dokręceniu nakrętki wszystko jest w porządku i kołowrotek trzyma się pewnie. Na razie więc jest ok i na chwilę obecną jestem z wędki zadowolony. Mam nadzieję, ze tak zostanie do końca sezonu i dłużej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jest koniec października, wędka przeżyła cały feederowy sezon i jestem z niej bardzo zadowolony. Mocowanie kołowrotka działa i trzyma kołowrotek pewnie. Rezygnując z tradycyjnego mocowania kołowrotka producent zredukował wagę wędki do 280 g (przy dł 4,2 m). W środku sezonu zmieniłem kołowrotek (był stary konger medalist z wolnym biegiem) i zacząłem używać jej młynkiem Mikado Sensei 7000. Ten zestaw na większą rzekę jest dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.