Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw przy ul. Głównej, Wrocław


roli8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym uzyskać podstawowe informacje o tej wodzie. Na jaką rybę się nastawić? Ze spinningiem na drapieżnika czy lepiej grunt na białą rybę? Jak głęboka jest tam woda, czy dno jest zarośnięte? Od której strony najlepiej zasiąść? We Wrocławiu dopiero zaczynam przygodę z wędką, proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

Ja tam łowię, ostatnio dosyć często. " jeśli chodzi o spławik to mizerne osiągi.

Drapieżniki łowie głównie na spinning- ale sporo także się trafiło na grunt na żywą rybkę(bo zawsze mam gruntówkę,żywcówkę postawioną jako pierwszą wędkę) a spławik rekreacyjnie.

Łowię tylko od strony domków jednorodzinnych(w zatoczce) na duże karpie zasiadają się od ul.Głównej-ale tam znaleźć miejsce graniczy z cudem :(

ale Ci co tam łowią i nęcą z tego co wiem,słyszałem i czasami widziałem łowią spore Karpie(6-15 kg) a i z tego co słyszałem to i 20stki się trafiają.

Staw głęboki od strony ul.głównej .

ja łowie od płytszej strony-ale sumy koło 10 kg też się trafiają-POLECAM te bajorko-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba dodatkowych zezwoleń. Pływa masa sumika (niestety) karp, leszcz, węgorz, szczupak, sandacz, płoci nie złowiłem od hoho. Ogólnie różnie tam jest ale bez rewelacji. Z gruntu można ale raczej na środek musisz rzucać- podobno najlepiej.

PS. Dziś 4 godziny rzucałem na spinning tam i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy coś się działo ostatnio na łowisku?? Dwa tygodnie temu wyciągnąłem parę leszczyków z gruntu ale takich w przedziale 20 - 35. Miałem też ładne branie, którego mi się śni po nocach. Wędkę postawioną w sztorc prawie mi do wody wciągnęło ale niestety byłem na stronie i nie zdążyłem zaciąć :/ Myślę, że to jakiś duży leszcz bo coś z karpiowatych tak szybko by nie puściło. Dodam, że brały tylko na białe robale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie wiem jak z białą rybą, czasami tylko widze jak ktoś wyciąga coś małego, ale z drapieżnikiem dno :( Wiem, że jest ładny okoń, ale złowić za jednym razem więcej niż trzy sztuki to prawdziwe wyzwanie. W tamtym roku udało mi się wyciągnąć dwa małe szczupaczki, a w tym roku nic :( Wygląda na to, że zostały tylko te dwa maluchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

... przez ostatni tydzień byłem kilka razy na tym stawie, wyciągnąłm łącznie cztery szczupaczki, z czego tylko jeden wymiarowy (pozostałe tak na oko 35 -45 cm). Dwa brania zepsułem i raz widziałem malucha jak mi woblera do brzegu odprowadzał. Ogólnie lepiej niż w tamtym roku, ale ryby pochodzą chyba z jednego zarybienia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie wiadomo kto przybił tą tabliczkę. Miejscowi mówili mi, że często są tam naloty i tłuste mandaty za połów ryb. A może zależało mu na tym żebyśmy tam nie łowili? Woda jest naprawdę interesująca. W przyszłym sezonie chyba wybiorę się tam z blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj wybrałem się na "moją" gliniankę, założyłem woblerka ...... i w piątym rzucie wyciągnąłem 33 cm klenika ...... jeszcze jestem zaskoczony :) .... po przeciwnej stronie siedział gość z tyczką i systematycznie wyciągał płoteczki ..... czyli, że wiosna Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.