Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

shimano catana


exitmaku

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Weź 2500, 4000 to na baryła na grunt lub łososie.

A najlepiej weź oba w łapę, przymierz do wędusi i sam zdecyduj, który bardziej Ci leży w zestawie, przy którym masz lepiej wyważony zestaw ;)

Z tą numeracją kołowrotków jest różnie i odnoszę wrażenie, że te niższe numeracje są jakieś mniejsze :cool: Weźmy np Stradica 2000 ... jakis taki ... podlodowy :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun_zag, rzeczywiście z tymi numeracjami to jest różnie dlatego ja patrzę najczęściej na pojemność szpuli - musi wejść 135 m PowerPro 10lb :wink: , czyli około 250 m żyłki 0,20mm i u Shimano idealnie sprawdza mi się wielkość 2500, choć wizualnie kołowrotek jest niewielki. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywazenie wywazeniem ale wiekszy zapas linki warto miec bo w przypadku zaciecia 'ryby zycia' lepiej nie denerwowac sie brakiem kilku metrow zylki czy plecionki. Ja np zawsze wybieram kolowrotek o klase wiekszy od tego ktory uznam za optymalny. Bo to ze wazy pol uncji wiecej nie wplywa na komfort lowienia a wieksza szpula nie raz pozwolila mi wygrac walke z okazem.

Edit: 4000 to baryla???? Na glowatke kupilem kolowrotek klasy 5000 i powaznie zastanawiam sie nad zakupem czegos wiekszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja, zapomniałem dodać, że pod plecionką mam podkład z 0,4 mm, ale to nie ważne w tym momencie, bo ryba i tak nie ma szans wyciągnąć więcej niż 50 m z prostego powodu ... podnoszę kotwice w górę i pontonik mknie po wodzie :cool:

Osobiście do kijka 1,9-2,10 m używam rozmiaru 3500 ... takj dla zapasu mocy i spokojności ducha :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanko, który model będzie lepszy do spinningu na okonia ( wędka mierzy 270cm. cw. - 3-17g )???

SHIMANO CATANA 2500 FA czy SHIMANO CATANA 2500 RA ??? A może jeszcze mniejszy rozmiar 1000 ??? Czy zrobić tak - wziąść kija do sklepu i przymierzyć kołowrotki do swojego kija ( FA i RA i potem jeszcze porównać rozmiarem ) ??? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąść kija do sklepu i przymierzyć kołowrotki do swojego kija ( FA i RA i potem jeszcze porównać rozmiarem ) ???

Najlepiej zrób właśnie tak :wink: A co do pytania FA czy RA, to polecałbym raczej FA. Przednie hamulce są zazwyczaj bardziej żywotne i precyzyjniejsze szczególnie w kołowrotkach z niższej cenowo pułki. A rozmo\iar chyba najlepiej dobrać do kijka lub do linki na jaką zamerzasz łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką plecionką (producent) i ile jej chcesz nawinąć??

To będzie różnie. Od Was się dowiedziałem, że plecionki Powerpro są git. :cool: Potestuję plecionki koloru fluo ( zacznę od tańszych ), gdyż na mojej rzece nie ma fali i będzie ją doskonale widać. Bo podczas niektórych dni tylko po obserwowaniu linki można zauważyć branie okonia. Na początek JAXON NEW CONCEPT LINE 0,12 wytzrymałość 12 kg. Szczerze móiąc im cieńsza żyłka tym lepiej mi się łowi :grin: Teraz na szpuli mam nawiniętą żyłkę 0,14. Jak bym mógł to bym nawinął nawet 0,05 tylko żeby wytrzymałą te 5kg. Widziałem takie plecionki ale... cena :roll: No cóż potestuje pare plecionek fluo i będe miał własne zdanie :cool: A co do mertów to myślę, że na moją małą rzeczkę 100m. wystarczy. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Catanę 2500 FA wchodzi dokładnie 135 m PowerPro 10 lb test (0,15 mm), z tym że PP jest prawie "okrągła" w przekroju, natomiast większość tańszych plecionek dostępnych na naszym rynku wygląda jak wstążka, ma zaniżoną grubość i zawyżoną wytrzymałość. Istnieje zatem szansa że na 1000 FA nie zmiaści się 100 m plecionki 0,12 mm sprzedawanej np. przez Jaxona czy Robinsona.

Parę pochlebnych opini słyszałem natomiasto plecionce Dragona z serii HM, nie używałem jej jednak więc nic więcej o niej powiedzieć nie mogę.

Ale na temat plecionek to w innym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garfield, na szpulkę Catany 1000 FA wchodzi 170m żyłki 0,18mm a na 2500 FA wchodzi 240 m żyłki 0,18mm. http://fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=35&kind=1384

Ale mam wrażenie że w tym opisie jest pomyłka i model 2500 FA mieści 240 m ale żyłki 0,20 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.