Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

"Wodna dolina" w Pruchnej koło Skoczowa


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mając na uwadze, że na haczyku mamy sporo wędkarzy ze Śląska a szczególnie na prośbę kolegi "lowik1" postanowiłem zamieścić opis łowiska komercyjnego "Wodna dolina" na którym miałem okazję kilka razy łowić.

Na to łowisko trafiłem dość przypadkowo- kolega z pracy złapał wędkarskiego bakcyla i chciał spróbować samodzielnego łowienia. Popytałem znajomych i w końcu wujek doradził mi to właśnie łowisko.

Oto namiary:http://www.wodna.dolina.wbeskidy.pl/

Jest ono bardzo dogodnie umiejscowione. Jadąc drogą Katowice-Wisła w kierunku Wisły należy skręcić w prawo na światłach na wysokości Drogomyśla. Potem jeszcze ze dwa kilometry i skręcamy w lewo (będzie niewielka tablica informacyjna po lewej).

Łowisko jest bardzo przyjemne. Staw około 6 ha o kształcie prostokąta z dobrym dostępem do wody. Pozwala bezkolizyjnie łowić wielu wędkarzom jednocześnie w cichej i przyjemnej okolicy.

rybki20236pd.jpg

rybki20221il.jpg

rybki20246ke.jpg

Najpierw sprawy formalne:

- łowić może każdy - nie wymagana karta wędkarska,

- łowimy na dwie wędki,

- ryby można wypuszczać,

- ryby które chcemy zabrać przetrzymujemy w wodzie w siatce,

- nie wolno palić ognisk, grillów- w pobliżu jest budynek z pokojami do wynajęcia a w nim nieźle zaopatrzony bufet (kiełbasa z grilla, piwo itp.)

- łowimy od 6-20 (po uzgodnieniu z właścicielem można ze względu na upały zacząć wcześniej)

- mozna łowić z łódki

Ryby

- karp (zwykle około 1,5 kg , ale wiem o karpiu 7 kg złowionym w tym stawie)

- lin (około 30 cm)

- karaś

- szczupak (około 1 kg)

- sandacza - śladowe ilości

- sum afrykański (w stawie obok ale o tym później)

Opłaty:

- opłata za połów 3 zł za jedną lub 6 zł za dwie wędki na cały dzień,

- złowione i zabrane ryby wędrują na wagę. Kilka cen:

karp- 8 zł

lin- 10 zł

sum afrykański- 12 zł

szczupak- bodajże 17 zł

I wreszcie do sedna, czyli łowimy!

Według mnie najlepszą metodą jest gruntówka ze sprężyną zanętową. Próbowałem łowić na spławik, ale mimo nęcenia nie miałem brań a z gruntu w tym czasie wręcz przeciwnie. Łowiłem z brzegu na którym stoi budynek hotelowy. Głębokość pod spławikiem ok. metra. W polu zarzutu gruntówki wypłycenie sporo płytsze. W innych miejscach jest głębiej (najlepiej popytać właściciela)

Ważna informacja- żeby mieć efekty trzeba tam być wcześnie rano. Brania kończą się około 10. Raz byłem po południu z rodziną i mimo wielu wędkarzy na łowisku nie było żadnego brania aż do 20.

Przynęty:

Łowiliśmy głównie na białe robaki, ewentualnie kanapka białe+kukurydza, czerwone robaki. Nie jest to łowisko typu wrzuć coś do wody a masz branie. Jest tak w sam raz żeby odreagować dziesiątki bezrybnych wypraw na grubego zwierza a z drugiej strony nie jest za łatwo.

Oto kilka zdjęć z naszej pierwszej wyprawy;

Najpierw Liny

rybki20277aw.jpg

rybki20284zl.jpg

rybki20315qu.jpg

Było sporo karpików a oto jeden z zabranych na patelnię:

rybki20339ys.jpg

Co to za ryba???

rybki20372lm.jpg

Złota rybka!- czyli czerwony karaś! Powędrował do oczka wodnego.

rybki20381nb.jpg

rybki20401th.jpg

A tu ryby zabrane przez mojego początkującego kolegę (oprócz tego kilka wypuścił)

rybki20477nj.jpg

Ogólnie bardzo przyjemny wypad. Koledzy mało łowiący na codzień bardzo zadowoleni z połowów.

Ostatnio byliśmy znowu na rybach. Efekt kilka karpi i lin. Dodatkowo próbowaliśmy łowić sumy afrykańskie w niewielkim stawiku tuż obok. Przynęta czerwony robak, zestaw spławikowy, łowienie spod powierzchni (30-40 cm). Mimo wielkiej ilości ryb w stawku ich złowienie nie jest banalnie proste. Biorą jak płotki delikatnie próbując przynęte i rzadko decydują się na branie. Założenie kilku robaków na hak osłabia ich czujność. Chociaż rybki nie są duże (od 1-1,8 kg z przewagą tych mniejszych) dość ładnie walczą. Złowiliśmy ich 6 zabierając po jednym "na próbę" na patelnię. Niestety nie naładowane baterie w aparacie nie pozwoliły udokumentować połowu.

Podsumowując. Ładna okolica, przyjemna woda, przyjaźni i otwarci na wędkarzy właściciele i możliwość noclegu sprawiają, że jest to fajne miejsce na weekendowy wypad z rodziną. Na stawie obok jest możliwe wypożyczenie rowerków wodnych oraz możliwość przejażdżki konnej. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem tam przez dwa tygodnie ( od 1-15 lipca 2006)

oto dowód :

1003220ot9.jpg

Z całym przekonaniem mogę polecić, warunki fantastyczne, z gospodarzami da się dogadać i ryby dopisywały. Szkoda tylko amura (ok 4,5 kg) który się zerwał tuż przy podbieraku.

Warto również zwrócić uwagę na zaplecze gastronomiczne oraz inne atrakcje niekoniecznie dla wędkarza ale np. dla jego rodziny (jazda konna, rowerki wodne łódki itp)

Jeżeli chodzi o nocleg to nie można praktycznie nic zarzucić. Pokoje są dobrze wyposażone, łóżka wygodne i w każdym pokoju znajdziemy toaletę.

Nie chcąc się rozpisywać zapraszam zainteresowanych na gg 2889493 chętnię prześlę więcej fotek i podzielę się wrażeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

W związku z panującym obecnie bezrybiem wrzucam kilka zdjęć z początku sierpnia dla podniesienia morale :lol: Karpiki z Wodnej Doliny

pruchna023dk3.jpg

Czterokilówka kolegi

pruchna024qg5.jpg

A tu sesja od holu do uwolnienia

pruchna012ew5.jpg

pruchna011qj0.jpg

pruchna017df8.jpg

pruchna018xf3.jpg

pruchna019jm7.jpg

pruchna020ed1.jpg

Tego dnia karpiki naprawdę ładnie brały złowiliśmy ich kilkanaście- większośc miała grubo ponad 50 cm. Prawie wszystkie wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Byłem tam z wujkiem! 5 Godzin bylismy łowilismy na 4 wędki( dwie na spławik i 2 na grunt) i złowilismy jednego okonka który miał moze z 5 cm, ale i tak go przypadkowo złowilismy gdyz wujek chciał przygotowac wedki na grunt i połozył wędke ale chaczyk był w wodzie i tak go złowilismy!! Moze szczęscia nie mielismy, bo obok nas był starszy pan który złowił pieknego szczupaka, ponad 3,7 kg i ponad 50 cm, walczył z nim!!

Jest tam łądnie , i polecam ten staw chociaz nic nie złowiłem, moze to był taki dzien!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też tam byłem i w przeciągu 7 godzin wyciągłem ( karpi średnio po 4 kg. najlepszą przynętą okazała się kukurydza na włośie i kulka proteinowa o średnicy 18 m. mój aktualny rekord tego łowiska to 5 kg. ale mam zamiar go pobić jeśli hcodzi o godziny to nie moge się zgodzić co do tego że o 11 nie biorą! NIEPRAWDA JA MIAłEM BRANIA CAłY CZAS TYLKO CZEBA UMIEć ZANęCIć OBSZAR na którym łowimy bo inaczej efektu nie ma.i są tam potrzebne porządne kije a nie jakieś teleskopki! poniewarz te ryby tam mają siłę (te wieksze) bja osobiście urzywam karpiówek z robinsona i mocne kołowrotki z wolnym biegiem.to tyle pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEPRAWDA JA MIAłEM BRANIA CAłY CZAS TYLKO CZEBA UMIEć ZANęCIć OBSZAR na którym łowimy bo inaczej efektu nie ma.i są tam potrzebne porządne kije a nie jakieś teleskopki! poniewarz te ryby tam mają siłę (te wieksze) bja osobiście urzywam karpiówek z robinsona i mocne kołowrotki z wolnym biegiem.to tyle pozdrawiam.

Szkoda, że zabrakło ci kasy na słownik ortograficzny bo "czeba" byłoby go "urzywać" od czasu do czasu. Rozumiem, że nie przypadły ci do gustu kije które widziałeś na zdjęciach zamieszczonych w moim poście :?: No cóż jeżeli 4 kg karpie to dla ciebie okazy- to jasne super sprzęt jest niezbędny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej tomek1 moze pokazesz zdjecie jakiegos sumika z tego stawu :D

Niestety jak pisałem wcześniej nie miałem aparatu podczas połowów tych sumów. A w tej chwili nie ma już możliwości ich łowienia bo zostały odłowione przez właściciela ( z powodu coraz niższej temperatury wody- a jak wiadomo to ryba ciepłolubna).

Dziś byłem tam ostatni raz w tym roku (głównie ze względu na kolegę który póki co nie ma karty wędkarskiej).

Wyniki bez rewelacji dla zainteresowanych informacja- staw zostanie spuszczony w ostatnią sobotę października celem dokonania naprawy. Ryby zostaną przeniesione na zimowisko. Z informacji uzyskanej od właściciela większość obecnych 3-4 kilówek oraz wszystkie grube sztuki zostaną ponownie wpuszczone do łowiska około kwietnia 2007. Także będzie duża szansa na spotkanie z niezłym karpikiem. Dodatkowo zostanie wpuszczony świeży materiał zarybieniowy (karpik- handlówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.