Skocz do zawartości
tokarex pontony

"Wodna dolina" w Pruchnej koło Skoczowa


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.olimpiadageogr.../xxxi-xl/xxxix/

wybrałam 2 temat charakterystyka gospodarstwa agroturystycznego..

W tej sytuacji oczywiście zgadzam się na wykorzystanie zdjęć. Kolejne znajdziesz w temacie o Zlocie Haczyk.pl.

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=16746

Powodzenia na olimpiadzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ogłoszenie komercyjne

Witamy!

Chcielibyśmy na początek się przedstawić. Prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne Wodna Dolina w Pruchnej od 2005 roku.

Oprócz łowienia jest możliwość wykupienia noclegów, popływania na kajakach czy rowerkach wodnych. Hodowla w głównej mierze opiera się na karpiu, ale występuja również inne ryby słodkowodne.

Więcej informacji na stronie www.wodna.dolina.ox.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze łowisko.

Zachęcamy również do udziału w Facebook'owej promocji, którą znajdziecie na oficjalnej stronie naszego łowiska:

www.facebook.com/wodnadolina05

Od 29. lipca łowisko będzie czynne całotygodniowo, gdyby komuś przeszkadzał weekendowy tłok.

Niedługo będziemy organizować również nocne połowy

Gdyby ktoś miał jakieś pytania lub sugestie to śmiało pisać na priva, meila, facebook'a czy też dzwonić, bo w wielu kwestiach jesteśmy w stanie być elastyczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W tym roku odwiedziłem wraz z małżonką Wodną Dolinę, Gospodarstwo Agroturystyczne Pani Anny i Pana Stanisława. Powiem krótko, urlop taki o jakim sobie marzyłem od lat. Chociaż pobyt był krótki, tylko tygodniowy, pozwolił on nam na pełny wypoczynek. Wypoczynek w warunkach komfortowych. Wszystko zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Czyściutko, schludnie, wygodnie. Sympatyczne podejście gospodarzy do korzystających z ośrodka bardzo przychylnie wpływa na samopoczucie wypoczywających. Teraz sprawa ważna, kuchnia pani Anny. Tego się naprawdę nie spodziewaliśmy.Wierzcie mi, ta kobieta potrafi swoimi smakołykami,smaczymi potrawami zadowolić najwybredniejsze podniebienia.Zamówiliśmy posiłki z żona na dwie osoby ale podawano nam tyle różnego rodzaju rarytasów, że i cztery osoby miałyby pełne brzuchy. W sumie żałujemy, że nie mieliśmy szans przedłużenia swojego pobytu. Ale może i lepiej, bo gdybyśmy nie mieli umiaru w pałaszowaniu potraw pani Anny, musiano by nas wyturlać na koniec za bramę. Z panem Stanisławem mniej kontaktu, człowiek zapracowany cały czas na nogach od wczesnego rana do późnej nocy. Ale krótkie rozmowy równie sympatyczne wręcz koleżeńskie.Teraz wracam do tematu, który zaciekawi wędkarzy. Nie jest tajemnicą, że jak wiesz na co, to wyciągniesz rybę zawsze. Może nie jest to wanna gdzie na 500 litrów wody wrzuca sie 50 karpi i branie za braniem. Tutaj trzeba poczekać na rybę, ale bez obaw, ta ryba jest, tylko trzeba wiedzieć na co ją podejść. W pierwszym dniu słońce, normalna patelnia, ryby chodzą po górze. Normalne na stawach niegłębokich, wynik mizerny 1 sztuka 3 godziny wędkowania ale karp spory ok 5 kg. Na drugi dzień lepiej 4 karpie. Dzień 3 zmiana pogody, zaczyna lać od rana do wieczora nad wodą jestem cały dzień wynik 25 szt. karpia. Następnych dni nie będę opisywał, bo chciałbym mieć miejsce do wędkowania. Na co łowiłem nie zdradzę, ale jest to ogólnie dostępne w każdym sklepie wędkarskim a zanęta do kupienia u p.Stanisława. Planuje jeszcze jeden przynajmniej krótki wypad w tym roku w poszerzonej grupie.Dlaczego??? dlatego, że jest tam cisza i atmosfera jakiej nie znajdziesz gdzie indziej , tam wędkarstwo jest wędkarstwem. Miejsca pod dostatkiem a przychylność gospodarzy jest wręcz rodzinna. Jeżeli ktoś potrafi docenić tak nieczęsto spotykane obecnie walory łowiska, to jest to miejsce dla niego. Cisza, cisza i jeszcze raz cisza. Nawet małżonka, która z zasady nie uczestniczy w moich wyprawach, była zadowolana jak nigdy a powiem, że z wypoczynku pod różna postacią korzystaliśmy wiele razy ale to miejsce jest naprawdę super i powiem, że przyszły urlop niezmiannie spędzimy w WODNEJ DOLINIE dzięki dbałości ze strony pani Anny oraz pana Stanisława. Dziękujemy jeszcze raz pani Annie za to, że dbała o nas przez cały pobyt. Zdecydowanie polecamy taki pobyt innym, naprawdę warto tam pojechać. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za mile spędzony wypoczynek. Piotr z Eweliną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Łowisko wygląda ciekawie i zawsze jak o nim czytałem to było opisywane pozytywnie.

Nie byłem na tym łowisku nigdy, to co powodowało moją rezygnację to brak informacji o cenach.

Przeszukiwałem kilka razy internet przez kilka ostatnich lat w poszukiwaniu łowisk zawsze rezygnowałem z "Wodnej doliny" bo poza lakonicznymi informacjami cena za wędkę, godziny otwarcia, nie umiałem nic znaleźć. Może by tak uzupełnić informacje na waszej stronie lub tutaj w temacie jakie są ceny ryb od kilograma i czy wszystkie złowione trzeba zabierać, istnieje może opcja łowienia za dodatkową opłatą bez konieczności zabierania ryb?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Ps. Wybieram się do Pruchnej na karpie ale byłem tam 10 lat temu i na grunt a teraz łowię tylko na tyczkę, nie wiem jak tam jest z głębokością i czy bliżej brzegu też będą ryby, bo wtedy brały na środku nauczone do tego.

Zadzwoń do właściciela kiedy otwiera- dziś tam się zapuściłem na zwiady a tu brama zamknięta i w tym większym stawie wygląda że dopiero napuszcza wodę. Z tego co widać z drogi staw jest pogłębiony a groble poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wybieram się do Pruchnej na karpie ale byłem tam 10 lat temu i na grunt a teraz łowię tylko na tyczkę, nie wiem jak tam jest z głębokością i czy bliżej brzegu też będą ryby, bo wtedy brały na środku nauczone do tego.

Zadzwoń do właściciela kiedy otwiera- dziś tam się zapuściłem na zwiady a tu brama zamknięta i w tym większym stawie wygląda że dopiero napuszcza wodę. Z tego co widać z drogi staw jest pogłębiony a groble poprawione.

Dzięki Tomku. Dzisiaj się tam tez wybierałem na zwiady ale na stronie wyczytałem.

OTWARCIE SEZONU WĘDKARSKIEGO 2015

28 MARZEC GODZ 7.00

ZAPRASZAMY

Ciekawe jak to będzie, jak piszesz, że dopiero napuszcza wodę to ryby zaczną brać za miesiąc. :roll: A 28- go można tylko wypić piwo, odczekać trzy godziny aż wyparuje i do domu. :lol:

Ps Przenieś może te posty bo w tym miejscu nie są w temacie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesione. Ciekaw jestem czy będą efekty. Być może tego mniejszego stawu (ten z większymi rybami) nie spuszczał? Warto zapytać. Karp dziesiątka dałby Ci popalić na tyczce. :mrgreen:

Nie wiem czy dałbym radę. 7,5 kg wyciągnąłem ale kilka większych jednak spiąłem. Właściwie jestem na takie przygotowany ale jednak zawsze jakiś błąd się przytrafi. :???: Z tym, że te większe były na Wiśle w Tyńcu. Miały ponad 15 kilo, bo koledzy je wyciągali na gruntówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dałbym radę. 7,5 kg wyciągnąłem ale kilka większych jednak spiąłem. Właściwie jestem na takie przygotowany ale jednak zawsze jakiś błąd się przytrafi. :???: Z tym, że te większe były na Wiśle w Tyńcu. Miały ponad 15 kilo, bo koledzy je wyciągali na gruntówki.

Podczas zlotu w Wodnej Dolinie 3 lata temu wyciągnęliśmy około 20 ryb powyżej 5 kilogramów- i to łowiąc na okrągło tylko z Gregorkiem. Największą był karp 12 kg, było bardzo dużo ósemek. Przypuszczam, że od tego czasu jeszcze sporo podrosły. Ale trzeba też powiedzieć, że mimo że zbiornik z dużymi karpiami jest mały i jest ich dużo wcale nie jest tak łatwo je złowić. Pojechałem tam po zlocie i zaliczyłem zero. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też powiedzieć, że mimo że zbiornik z dużymi karpiami jest mały i jest ich dużo wcale nie jest tak łatwo je złowić. Pojechałem tam po zlocie i zaliczyłem zero. :lol:

Od 8 lat jeżdżę na komercję karpiową na tyczkę i wiem coś o tym, że nie zawsze jest łatwo coś wyciągnąć. Karpie wbrew ogólnej opinii są bardzo ostrożne, szczególnie te wielokrotnie zapinane. Ryby nie czują bólu tylko stres, który przy dłuższym holu zapada im w pamięć. Mam zasadę, że przeważnie nęcę tylko z kubka pomimo tego, że właściciele mówią, że karpie podpływają podczas karmienia. Tylko, że właściciel jak karmi to nie stoi nad nimi z 13 metrowym kijem na brzegu. Co innego nęcenie w bajorach otwartych a jeszcze inaczej w rzekach. Zresztą na tym forum Maniek jest mistrzem nęcenia i z wielu rad po skopiowaniu i modernizacji wielokrotnie korzystałem. Teraz bardziej idę na łatwiznę, bo niektóre gotowe mieszanki to rewelacja i rzadko komponuję zanęty ale sposób podania ciągle doskonalę. Zdaje egzamin sposób gwieździsty to znaczy "ścieżki prowadzące do centrum"

A tak apro pos co słychać z Mańkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

sprawa wygląda tak (z rozmowy telefonicznej):

7 zł wędka od 7-19.00

możliwość łowienia w nocy (dodatkowo 35zł) i wtedy można rozbić namiot przy wędkach.

albo wybiorę tą opcję albo pod borem. sam nie wiem.

jakby ktoś był zainteresowany koło środy to zapraszam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.